Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves korkülönbséggel születi...

2 éves korkülönbséggel születik a kistesó. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A 2 évest már áttehetem egy nagyobb ágyba, hogy a kicsi kapja a kiságyat? Érdemes előtte átszoktatni? Ha eddig még ölben alszik el, van esély arra, hogy addigra rászoktassam az egyedül elalvásra? Ráadásul többször ébred éjjel, de ebbe már beletörődtem.

Csak kering a fejemben a sok kérdés, hogyan is lesz majd vajon. Aki hasonló cipőben járt, hogy alakult?


2012. aug. 11. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy írok, de nálunk is 2 év lesz a fiúk között,így érdekelnek a válaszok:)Pontosabban 26 hónap,decemberre várjuk a 2.babát:)

Kisfiam is kiságyban alszik még,és nagyon kellek neki elalváskor.Nem az ölemben,de mellettem alszik el,szóval én sem tudom még hogy lesz:)

Te mikorra várod a picit?

2012. aug. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Februárra várom. Tudom, még odébb van, de már ezeken agyalok.
2012. aug. 11. 22:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 év van a kicsik között. 8 hete szültem. Mi átszoktattuk a nagyot az új ágyikójába hónapokkal a szülés előtt, hogy ne legyen ebből gond. És szerintem jó lenne átszoktatni az egyedül alvásra is, hogy neked könnyebb legyen, meg hát már nem pici, már jó lenne, ha egyedül aludna. :) Én egy dologgal nem számoltam, hogy iszonyúan féltékeny a nagytesó, persze imádja is a kisöcsit, de féltékeny is. Nagyon oda kell figyelni rájuk, mert 1 percre se merem kettesbe hagyni őket... :S Ha valami konkrét kérdésed van kérdezz nyugodtan! ;)
2012. aug. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Még gyakorlatban nem tudok érdemben hozzászólni, mert a kicsivel péntekre vagyok előjegyezve császárra, de leírom, hogy mi hogyan tervezzük. Nekünk 20 hónap lesz a 2 gyerkőc között. A nagy már 4 hós korától átalussza az éjszakát, altatni sem kell.

Először mi is abban gondolkodtunk, hogy esetleg a nagyot már nagy ágyba tesszük, de elég sokat mocorog, így elvetettük az ötletet. Nyaralásokra vettünk utazóágyat, így aztán az jött, hogy a nagy majd oda, a kicsié a rácsos ágy. A nagy azonban teljesen kikészült, ha beletettük az utazóba, pedig használtuk már több napos elutazásokkor, így a kicsi fog ott aludni. Ez mondjuk azért is jó, mert a nagy nem tud majd benyúlkálni...

Jó lenne ha a kézben elalvásról leszoktatnád, szépen fokozatosan. Az ágynál meg sok függ a babád alvási szokásaitól, ha szerinted átszoktatható probáljátok meg.

Mi a testvérülőkéjéhez is szoktattuk, hogy ismerje, és ne érezze magát kiszorítva a babakocsijából.

2012. aug. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, mind hasznos volt.

A babakocsis dologtól nem félek, ha most kiszáll, már vissza sem akar szállni.

Az altatás viszont komoly téma nálunk. Mindig igényelt engem az elalváshoz, sőt még ha megébred éjjel, akkor is. Ha nem venném ki, szerintem reggelig sírna állva a kiságyban. Így hogy kezdjek neki? Én is szeretném, ha ez megoldódna.

2012. aug. 12. 12:13
 6/10 A kérdező kommentje:
És vehetek neki rögtön 2 méteres ágyat? Persze próbálnám "otthonossá" tenni neki, de nem érzi majd túl nagynak? Nem akarom mindig váltogatni az ágyakat a méret miatt, az állítható pedig nem igazán fogott meg. Erről mit gondoltok?
2012. aug. 12. 12:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk majdnem 22 hónap lesz a csajszik között.

Aug. 29-re vagyok kiírva.

A lányomnak még márciusban megvettük az új leesésgátlós ágyat,hogy ne érezze úgy,hogy a tesó vette el tőle a rácsosat:)Most hogy kb két hét és itt vna velünk,folyamatosan beépült a kis életünkbe, bekerült egyelőre a szobájukba(mert közös szoba lesz), a babakocsi, feltettük a baldachitn,együtt raktuk el a ksiruhákat, tudja,hogy az a szekrény a tesóé. Szerencsére kb egy hónapja átalussza az éjszakát,. de altatni soha nem kellett. Leraktam, puszi és alszik magától. Neked is sztem ez az egyik legfontosabb,hogy erről leszoktasd.

Én már rögtön mikor kiderült érkezik a kistesó, próbáltam arra rászoktatni a lányom, hogy nem tudok mindig rohanni hozzá. Van persze mikor türelmetlen, de ált. ha aztmondom, egy pillanat és ott vagyok, tud várni. Már 14 hós kora óta nem babakocsizik, így ez nálunk nem lesz gond, de látom nálatok sem fog problémát okozni.

Szerintem ami fontos, és bár utólag derül ki,hogy jól tettük e, beszélünk neki bőven a ksitesóról, tudja hogy jön, hogy fogják hívni, hogy szeretni kell,hogy én kórházban leszek, ő apával. stb...

2012. aug. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Tudom, hogy azzal kellene kezdenem, hogy egyedül aludjon el. De őszintén szólva el sem tudom képzelni, hogy kezdjek hozzá. Éjjel is szerintem kékülne a sírástól, ha hagynám. Kiveszem és úgy bújik, mintha hetek óta nem látott volna. Nappal ennek nyoma sincs, szépen játszik, jókedvű, akkor nyűgös, ha már fárad, stb. Hú, ez nem lesz egyszerű.

2012. aug. 12. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Szerintem vehetsz nagy ágyat. Én is praktikusabbnak tartom, jobb, mint néhány évente cserélni. Veszel hozzá leesésgátlót, v szék, ill pokróc a földre, falra védő.


Férjed nem szokta letenni aludni? Nála is nehezen alszik el? Esetleg bevetni apát, hogy tudja a gyerkőc, hogy nem mindig tudsz ott lenni altatásnál. Apák egy kicsit drasztikusabbak.

Ill. mi van akkor ha jobban lemeríted? Akkoris igényel? Nem alszik akkor se el? Esetleg próbálhatod azt, hogy leteszed aludni, és kimész a szobából, és néhány perc múlva mész vissza, naponta növelve az időt. Tudom szörnyen hangzik, és a szíved megszakad, de ha minden ok vele (evett, ivott, tiszta pelus, fáradt), akkor előbb utóbb elalszik. Szerintem próbáld így, ill apát is bevetni.

2012. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na, a férjem az igazán vajszívű. Sokat dolgozik, gondolom nem akar a kevés idejében még sárkány is lenni. Azt hiszenm ezt nekem kell megoldanom. Megpróbálom azt, amit írtál, kesves utolsó, de ez csak az esti altatás. Az éjjeli ébredésnél egyszerűen nem alszik vissza, míg engem nem érez.
2012. aug. 12. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!