Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a nyaklánc miért van...

Mi ez a nyaklánc miért van minden baba nyakában?

Figyelt kérdés
Egyre több babán látom ugyanazt a nyakláncot. Barna gyöngy nyaklánc, ja és főleg fiúkon látom. Aki esetleg tudja, hogy miről beszélek, meg tudná mondani, hogy milyen nyaklánc ez? Miért jó vagy csak dísznek teszik a baba nyakába?
2012. aug. 12. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%
Az spirituális tanok hívői szerint a fogzást segíti elő.
2012. aug. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Borostyán nyaklánc a neve és állítólag elősegíti a fogzást. :)
2012. aug. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%

Hát a fogzást nem hiszem, hogy elősegíti, mert egy "kedves" kolleganőm gyermekének a nyakába is van 3 hónapos kora óta. Most ott tart a gyerek, hogy 18 hónapos és 3 foga van. Szerintem a fogzás tüneteit segít enyhíteni, persze aki hisz benne, annak a gyereknél.

De én személy szerint rosszul vagyok mikor meglátok egy pici babát nyakában ilyennel. Nem fél a szülő, hogy fennakad valamin?

2012. aug. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


itt van róla egy kérdés tanulságos...

2012. aug. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Valóban nem a fogzást segíti,hanem annak kellemetlen tüneteit enyhíti a babának-tehát nem dísznek van.Viszont kislányok is viselik szép számmal.

Arra kell figyelni,hogy eredeti borostyán legyen,mert sajnos sok a hamisított műanyag gagyi.

Azt cáfolnám,hogy ez spirituális hókamóka volna.Csupán a természetet használják segítségül,nem gyógyszerekkel tömik feleslegesen a gyereket.

2012. aug. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem az a kategória mint a homeopátia. Ártani nem árthat csak használhat! Tehát akkor miért ne hordhatná?? Nekem mindkét gyerek hordja ( a 3 éves lányom és 1 éves fiam) A lányról már le lehetne venni nyilván már nem fogzik, de annyira megszerette hogy hallani se akar róla hogy levegye.

Mi is kaptunk rá már megjegyzést hogy 1. minek van nyaklánc a nyakában 2. mire jó ez 3. kislány hogy nyakláncot hord? 4. miért ilyen csúnya nyaklánc...

Hát, nekem se tetszik de nem is a szépség miatt hordjuk.:)

Megoszlanak a vélemények erről is mint annyi másról. A hozzátáplálástól kezdve a tápszeren bébiételen együttalváson át a hordozásig mindenről.

jaj és azt hozzátenném, soha egyszer se piszkálta egyik gyerekem se, nem rángatta, nem rágcsálta (nem is ér addig) és egyszer se kapcsolódott ki egyiküké se.

2012. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

2 lányom van, egyiknél sem voltak gondok a fogzással. Sőt, sokszor már csak akkor vettem észre, hogy új fog van, amikor koccant a kanálon, vagy megszámoltam. Ha a nyakukba tettem volna a borostyánláncot, biztos azt hittem volna, hogy amiatt, pedig csak szerencsés típusúak. Viszont sok olyan gyereket ismerek, akinek évekig volt a nyakában, és mégis minden baja volt szegénynek.

Szerintem ez nagyban alkati kérdés. nem válik be mindenkinél, van akinek meg szüksége sincs rá.

2012. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, erre a nyakláncra gondoltam, köszönöm a linket az elsőnek!

Szóval fogzásra jó? Ezek szerint nem csak dísz, hanem van valami funkciója is. De ha dísznek teszik a babák nyakában engem az sem zavar, csak feltűnt, hogy ugyanazt a nyakláncot látom a babákon.

Az én kisfiam 12 hónapos és 12 foga van, valamelyikkel volt gondunk, valamelyik észrevétlenül kibújt. Szerintem én már nem veszek neki ilyen nyakláncot, mert már elég nagy és biztos piszkálná.

Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 12. 15:29
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanúgy segíti a fogzás tüneteinek elviselését, mint a mágneses/mágikus karkötő a fogyást. :D
2012. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!