Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babaápolási dolgok...

Milyen babaápolási dolgok kellenek a babának?

Figyelt kérdés
gondolok most azokra a dolgokra,amit pl gyógyszertárban kell megvenni vagy fürdetők,kence-ficék,rossmanban vagy drogériában kapható plussz dolgok,mint pl hajfájásra tea nekik,ilyesmik?ti miket vetettek nekik?mik azok,amiket csak vényre lehet megvenni?azt tervezem,hogy megveszem neki előre majd ezeket a dolgokat,mert pont úgy fogok szülni,hogy lehet karácsony és szilveszter környékén,esetleg két ünnep között és elég gyanús,hogy nem fog a saját orvosom meg a védőnőm rendelni,így nem fogok tudni egyből receptet kapni!minél több ilyen dolgot soroljatok fel kérlek,mert inkább legyen itthon feleslegesen,minthogy ne,mert kieső helyen lakunk és gyógyszertár se sűrűn van nyitva ünnepnapokon! :(
2012. aug. 12. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mi allergiásak lettünk a gyógyszertári kozmetikumokra amiket vénnyel válthatsz ki... Szegénykém 4 naposan teljesen ekcémás lett. Hát soha többé nem váltanám ki azt a fürdetőt és popsikrémet meg napraforgóolajat.

Helyette gyógyszertárban lehet venni Babé termékeket. Mi az érzékenybőrű típusút használjuk, bár a sima is elvileg Hippoallergén, de a Chico is az lenne mégis kiömlöttünk rá... Szóval: Tusfürdő, Sampon (mi születése óta koszmóellenit használunk a Babéból és kislányom még hírből sem ismeri a koszmót!), popsikrém, testápoló arckrém és naptej. Ez mind Babés. Nagyon biztonságos termék. Nem olcsó elsőre, de a tusfürdőt leszámítva ami kb 3 hónapig bírja a többi akár majdnem fél évig is elég...

Szükséged lesz még biztonsági fültisztítóra amivel egyszerűen bele tudsz nyúlni a fülébe és nem kellfélni, hogy túl mélyre nyomod, mert nem lehet. Ha van egy kis plusz pénzed én a Feriát ajánlom aminek van oldalt egy kis oldat a dobozán amibe bele tudod lógatni a pálcikát és ez egy tiszító folyadék amivel könyebb és alaposabb a tiszítás. Persze nem kötelező ezt venned, de elsőre talán jobb amíg nincs olyan tapasztalatod sem a pancsizásban. Gézlap, hintőpor és normál fültisztító pálcika kell a köldök kezeléséhez. Nekem az alapítványi szobámban adtak hidrogén-peroxidot is amit úgy tudom sokan nem kapnak és otthon is tehettem rá. Ez gyógyszertárban kapható. Először belelógaton a fültisztítót ennek az üvegébe, körbetörlöd neki és kipezsegteti a gennyet, de nem csíp neki meg semmi. Utána jöhet az alkohol és utána hintőpor aztán gézlapokat rá. Én nem vettem külön ragacsot, amit árulnak rá, mert gyönyörűen odafogja a pelenka is. Ki kell váltanod K és D vitamint. Ezeket 2 hetes korától kell adnod majd neki. A K vitamint nem minden nap, de arról sajnos nem tudlak informálni, mert mivel tápszeresek lettünk amiben eleve van K vitamin(KONAKION) így nekünk nem kellett szednünk. Ezt ha nem tudod megoldani és küldesz egy postaköltséget akkor elküldöm neked mert azóta is a polcon van...A D vitamin az a vigantol ezt 1 éves koráig majd minden nap kell adnod neki. Van egy bórvizes Naturlandos ecsetelő amit alapból felírnak rá. Ez jól jön. Én fél évig nem használtam... amint eljutottunk ahoz, hogy mindent a szájába vett már hiába sterilizáltam mindent. Na nagyon jól jött, hogy volt itthon. Ne felejts el lázmérőt venni. A D vitamint csak receptre válthatod ki, de ha van egy Brendon üzlet ahová el tudsz majd jutni, akkor ott a VITA D nevű kapszulák amiket ki kell bontogatni teljes mértékben csecsemő kortól helyettesítik. Abban egy havi adag van, de vény nélküli. Glicerin kúpot ír ki a doktornő ami lázcsillapító.

2012. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még talán Glicerin kúpot tudok neked küldeni, ha az is csak vényköteles lenne. Bórvizem már nincs, mert az a nyamvadt szájpenész annyira alattomos, hogy sok idő amíg kiírtódik... Ezt nem tudom vény nélkül kapható-e. Egy olyan szörnyű bontatlan gyógyszertári fürdetőm is még van, meg napraforgóolaj ezekre lett a kicsim allergiás. Szerintem ne vegyél ilyet én sem szívesen küldeném el. A Babénál mindenképen vegyél arckrémet! Akkor is, ha nem gondoltál rá. Mivel téli baba lesz muszáj az arcát védened majd a kisebb séták alkalmával is! Különben szárazra fújja nekik... főleg ha még nyálas is lesz majd fogzástól... Esetleg még magadnak mellbimbó kenőcsöt beszerezhetsz. A Madelát nem kell lemosnod de van egy kék színű paszta ha kell megkeresem mi a neve ami erősebb, de azt akkor kell használni, ha már erősebbre van szükség és szoptatás előtt le kell mosni a ciciről. Most más nem jut az eszemben amit a gyógyszertárban vehetnél. ápolási eszközként ne felejtkezz meg a babakörömcsipeszről. Még így is valószínüleg harc lesz a körömvágás, de nekem a kislányom szinte műkörömmel született olyan hosszú volt neki és a kórházban nem vágták le és összekaristolta a pofiját. Itthon már megengedte a doktornőnk első nap mikor kijött, hogy vágjam le nyugodtan neki. Jó babázást!
2012. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a bő információt!akkor ahogy látom elkél egy-két dolog! :)
2012. aug. 12. 11:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ennyi minden. Én nem raktam gézlapot meg ilyesmit a köldökére, a kórházban azt mondták, hogy nem kell, az a jó, ha szellőzik. A vitamint sem kellett szednie, csak a Vigantolt.

Mindenképpen látnia kell a babát a gyerekorvosnak miután hazahoztátok a kórházból, így biztos megkapod a receptet. De ha akarod, szerintem felírathatod előtte is.

Vegyél popsitörlőt, pelenkát, fültisztító pálcikát, Sudocremet (ha a gyógyszertári popsikrém nem válik be). Minden egyebet, amire tényleg szükség lesz, fel fogja írni a gyerekorvos. (fürdető, popsikrém, hintőpor, alkohol, D vitamin) Én is vettem mindenféle kencéket, de kb mindegyik felesleges volt, vagy legalábbis sokáig nem használtuk.

2012. aug. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja és még valami. A glicerin kúp az nem lázcsillapító, hanem hashajtó :D

Gondolom a Germicidre gondolt az első válaszoló, az a lázcsillapító kúp, amit majd fel fog írni a gyerekorvos.

2012. aug. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És még valami, utána ígérem befogom :) Karmolás ellen lehet kapni kis kesztyűt, amit a baba kezére húzhatsz, így nem tud kárt tenni magában.

Nekem nem kellett körömcsipesz, de a biztonsági körömolló tényleg jó, ha van. A babám mindig szépen hagyta, hogy vágjam a körmét, az a titka a dolognak, hogy mindig nagyon oda kell figyelni, nehogy picid megvágd vagy megszúrd vagy ilyesmi, így nem lesz rossz emléke a körömvágásról, tehát nem fog üvölteni :) Persze egyszerűbb dolgod lesz, ha akkor vágod a körmét, amikor alszik.

2012. aug. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

* első: igen germicid! Ezt elírtam:SSSSS


Szerintem baba válogatja a dolgot. Nekem mondták a gézlapot és nem is próbáltam ki nélküle. A kormetikumokra amióta a gyógyszertáritól a gyerek ekcémás kiütést kapott 4 naposan... na azóta én nagyon-nagyon odafigyelek és fontosnak tartom. Semm hajlama nem volt rá ami örökölhető lenne és ami meggyőzött arról, hogy a gyógyszertári kence a hibás és elkerülhettem volna, hogy két a kislányom korához nagyon közeli kisbaba is az ismerettségi körömben hasonlóan járt csak ők 2 hetes koruk körül lettek allergiásak. Kb 5 kisbabás ismerősöm van... Nem kívánom senkinek, hogy egy 4 napos sebes bőrű kisbaba kínlódásait kelljen tehetetlenül néznie:( Folyamatosan sírt szegényke. Naturland volt a márkája azoknak is meg a gyógyszertári napraforgóolaj. Kivizsgálások következtek és hetekbe telt mire kihozták az eredményt... Én sejtettem és mondtam is mivel ott jött ki ahol bekentem vele. Még a kis vatta nyoma is látszódott. Ezért egyből lecseréltem. Ha nem tettem volna meg utólag már tudom, hogy kórházba is kerülhetett volna a kora miatt. Lehet valami anyai ösztön volt:D Na hát én nem tanácsolom, hogy reckíroztasd a dolgot ha megteheted anyagilag...

Én is több mindent megvettem egyébként ami felesleges volt így azokat írtam le amiket nekünk használni kellett. Mikor megszületett már rég megvettem a babakisollót és a babacsipeszt. Én az ollót még sosem használtam neki.. sosem okoztam neki fájdalmat é mégis már az elejétől fogva nem lehetett rendesen levágni, mert folyamatosan járt a keze. most 11 hónapos lesz, de most szaladok utána, mert négykézláb elszökik előlem. Hiába könyörgök, hogy egy percre üljön már meg... ez a kiscsaj mint akit felhúztak:D Szerintem babája válogatja. Én nem tartom olyan hú de nagy kiadásnak, ha mind a kettőből veszel egy alap ,,modelt":D Én egy sima canpol nevűt vettem. Ez a kettő volt ami az egyik legolcsóbb és összeillő volt a színűk is. Hát vettem egyet-egyet mert nem tudtam melyik lesz a tuti. Körömcsipesszel csak 1 mp egy ujjackáról levágni a körmöt, de ígyis minden egyes 1mp-et 20 perc kő kemény hadakozás és huncutkodás, kicselezés előzi meg... Aludni pedig félhomályban alszik, kiságyban. Egyrészről nagyon bele kéne hajolnom, hogy lássam még fényben is... mivel alacsony vagyok így még ez is kizárt lenne, nemhogy sötétben. Az alvós plüss marckóját pedig öleli és maga alá gyűri miközben hasra fordulva a kis fenekét az égbe mereszti... hát kizárt, hogy felkeltés nélkül ebből a pózból kiszedjem a kis kezeit alóla. Így aztán szerintem ezt babája válogatja. Nem egyedi a póz amiben a kislányom alszik, és vannak ennél meredebbek is. Szerintem nem ,,túl" aktív, mert nem problémás. Csak huncut és nem csak ücsörög egy helyben. Olyan kis átlagosnak érzem. nem loholok utána kilógó nyelvvel, de nekem is 2x annyi idő amíg az ebédemet megeszem:D Szerintem neked is megnyugtatóbb, hogy ha előre beszerzed amit tudsz, mert ha ünnepek között jössz rá, hogy neked mégis körömcsipesz kéne és nem olló akkor várhatod amíg kinyitnak az üzletek. A legfontosabb, hogy magabiztos tudj maradni és szerintem növeli az anyai önbizalmadat ha felkészülnek érzed magadat és a környezetedet a kisbaba megérkezésekor. Éngem pl anyukámék kiröhögtek, amikor télen popsitörlő-melegítőt vettem a kislányom popsijának... na igen! De hiába nem volt hideg a lakásban a törlőkendő igen! Amint hozzáért pici libabőrös lett és ő pedig jól összepisilt mindent. Próbálhattam én kezemmel melengetni stb... Aztán mikor megtudtam, hogy létezik egyből beszereztem. Többé nem úsztam a pisiben! Lehet ezt megmosolyogni, lehet ,,pazarlásnak" hinni, de nekünk igen is kényelmes volt és hasznos. Megspóroltam vele rengeteg energiát amit utána mosással és takarítással tölthettem volna... de a víz és teahűtő is ,,extrémnek" számított a környezetem számára, miközben a felforralt babavizet 80 mp alatt lehűti az én kislányom pedig a tápszer miatt folyton ivott... napi 12x használtam! Mikor megszomjazott 2 percen belül készen volt az innivaló... helyette jeges hidegvízben állított cumisüveggel várhattam volna a közel 40 percet, hogy inni tudjak neki adni. Számomra ez is hatalmas segítség volt. Még így is, hogy időt nyertem ilyen dolgokkal még sokszor éreztem magamat reménytelenül kimerültnek és estem be az ágyamba fáradtan...szerintem kisbaba mellett minden apró segítség hatalmasnak tűnik.

2012. aug. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!