Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A GYED feltétele csak a...

A GYED feltétele csak a 356nap munkaviszony két éven belül, vagy biztosítottnak kell, hogy legyek a szülés időpontjában?

Figyelt kérdés

2006-óta volt munkaviszonyom,ami 2012 december 14-én szünt meg mikor lejárt a gyesem.Ezután június 10-ig kaptam munkanélküli járadékot,jelenleg nincs munkaviszonyom.December 1-re vagyok kiírva szűlni.

Ha valaki október hónapra bejelentene,jogosult lennék-e a TGYÁS-ra és a GYED-re?Esetleg ha őstermelőit váltanék ki november hónapra?


2012. aug. 13. 11:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2012. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hello, igen, amit fent írtál úgy van, és PLUSZ a szülés időpontjában kell, hogy biztosített légy. Aha, valaki akkoriban be kéne, hogy jelentsen, ha amúgy meg van a 2 év alatt a 365 nap. De ha megvan, bocsi most nem számolnék, akkor nem kell októbertől, elég novembertől.
2012. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen, a szülés napján is biztosítottnak kell lenni. Neked meglesz a szülés napjától visszamenőleg 2éven belül a 365 nap, így jogosult leszel gyedre, tgyásra, ha megoldod, hogy a szülés napja körül és után pár napig be legyél jelentve.
2012. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Lehetőség van olyanra is hogy a tgyás alatt megszűnjön a munkaviszonyom?Mert nem hiszem,hogy akad olyan aki bejelent és végig fizetne utánam a gyes végéig!
2012. aug. 13. 11:16
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
"2012 december 14-én szünt meg mikor lejárt a gyesem." 2012 augusztus 13 van!
2012. aug. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
ezt nem értem. Miért kéne a gyes végéig fizetnie bárkinek is ? épp azt írjuk, hogy a szülés napján kell, hogy biztosított légy, slussz, utána ki is jelenthetnek. az államtól fogod kapni a pénzt.
2012. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges, nekem is TGYÁS alatt járt le a szerződésem. November 21-én szültem és December 31-ig volt szerződésem, és így is kapok GYED-et. Ez a megoldás csak akkor nem jó ha közben vállaltok kistestvért, mert rá már csak GYES fog járni. Én is visszamegyek dolgozni, és csak utána lesz második babánk, hogy rá is kapjak GYED-et.
2012. aug. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam 2011-ben szűnt meg.Azért gondoltam,mert az egyik könyvelőtől hallottam,hogy ilyenkor védettséget élvez a kismama és nem engedhetik el.
2012. aug. 13. 11:28
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem egy tb ügyintéző mondta, hogy ha 1-2 hónapra jelentenek be valakit kamuból ill. ha az ellátások megszerzése a cél azt hamar kiszúrják és körmére néznek az illetőnek az OEP-nél. Ha kiderül és tényleg "csak úgy" bejelentettek akkor abból több károd lesz mint hasznod.
2012. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
azt azért jó ha tudod, hogy a nav rászáll azokra akik terhesség végén jelntenek bevalakit. Több ilyennel találkoztam és egy szakember is ezt modta mikor erről beszélgettünk.
2012. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!