Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj hogy nem issza meg a...

Nem baj hogy nem issza meg a tejet-kakaót stb?

Figyelt kérdés
16 hós gyermekem soha nem kapott tápszert, szopizik még most is (egyszer este) de mivel ez már nem mennyiség (kevés már a tejem) próbáltam neki adni tejet, macikávét, kakaót, de nem igen kéri. Ellenben imádja a sajtot, túrókrémet, vajat, túró rudit, natúr joghurtot, Danoninot stb. Evett már palacsintát, krumplipürét, egyéb tej tartalmú ételeket de ennyi. Elég vitaminhoz jut ha ezeket megeszi? Vagy még pótoljam neki? Doktornénink azt mondta kipróbálhatom a tápszert (milupa fermentált) de nem szeretném ha már eddig nem kellett .. Ti mit csinálnátok?
2012. aug. 14. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem erőltetném. Ahogy látom, más forrásokból hozzájut a szükséges fehérjékhez. Ha nem szereti a tejet, ne erőltesd, mert csak egy életre megutáltatod vele.


Arra figyelj oda, egyen elegendő joghurtot, sajtot, túrót, ha lehet, a legkevésbé édesített formában.


Joghurtot inkább csinálj házilag, és cukor nélkül, kis mézzel, és gyümölcsökkel ízesítsd! Akárcsak a túrót... d lehet önmagában is.


A különböző zöldségpürék is tartalmaznak tejet, vagy tejszínt. A palacsinta is lehet túrós, vagy lehet bármilyen tejes krém. Próbálkozhatsz madártejjel is néha desszertként süti helyett.

2012. aug. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Enyémek dettó, 17 hós korukig szopiztak az ikrek (tegnap voltak 2 évesek), én is próbáltam a vége fele, és most is pár napja megint, meg közte is, semmilyen formában nem isszák meg a tejet. Tejbedarát viszont igen. (én is egyébként). Lányom úgy ahogy megissza, de az ikrek egyátalán. Nem eröltetem, nincs semmi bajuk. Ilyenek, ez van.
2012. aug. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, egyre inkább azt mondják, mégsem olyan egészséges a tehéntej.

A lányom tejallergiás volt 3 éves koráig nem kapott tejet, és egészséges.

2012. aug. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok ilyen kisgyerek van, aki nem issza a tejet, kakaót, tápszert, stb.-it. Az enyém is ilyen, 15 hós. 8 hós koráig szopott, utána már az anyatejet sem volt hajlandó meginni. De ugyan így szereti a joghurtot, túrót, stb-it.

Nem gond.

2012. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. aug. 15. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!