Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség? Csecsemő-és gyermeko...

Segítség? Csecsemő-és gyermekorvos vagyok, nagyon szeretek segíteni másokon, ha gyermekével kapcsolatosan gond merül fel, írjon bátran!

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 12:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
73%
Köszönjük!!!!!
2012. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
55%
ez kedves Tőled!!:)))))
2012. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Lányom 2 éves és már nappal szobatiszta, így csak este használunk pelenkát és popsikrémet.

Pár napja észrevettem hogy a derekán egybefüggő apró kis pöttyök vannak amik ki vannak száradva és véresre kaparta őket.

Talán ekcéma lehet?

2012. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
50%
hány éves hónapos korba várható el hogy a gyermek nappalra szobatiszta legyen? lányom 2 éves és hajlandóságot se mutat se a wc se a bili iránt
2012. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

Kedves 3as!

Érdemes patikában kapható popsi kenőcsöt használni. A gyenge kamillás fürdő is segíthet, de ezzel csak óvatosan, mert kiszáríthatja a baba bőrét. Nem kell rögtön bepelenkázni a babát, kicsit hagyjuk szabadon a popsiját, hadd levegőzzön a bőre.

2012. aug. 14. 12:56
 6/67 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon Szépen Köszönjük!

A kérdésem az lenne, hogy a 4 hetes kislányomon, a tejtől kijöttek a kis pettyecskék az arcára! Mikor múlik el neki? Tehetek valamit ami segíti az elmúlásukat?

Tisztelettel :

Nikolett

2012. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:

Kedves 4es!

Ebben a korban már elég értelmesek a gyerekek ahhoz, hogy megértség azt, hogy mire való a bili! Érthetően magyarázzuk el, hogy mi az és mire kell. Ha van neki kedvenc állata/babája próbáljunk vele úgy játszani, mint ha az adott játéknak is pisilnie kellene. Ezáltal elérhetjük azt, hogy a gyerek is kedvet kap a bili használatához!

2012. aug. 14. 12:59
 8/67 anonim ***** válasza:
62%
Köszönöm a Tippet!!!
2012. aug. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
50%

3-as vagyok!

Köszönöm a választ, de mint elmondtam csak éjszaka használunk pelenkát akkor is csak 7-8 órát viseli,úgyhogy levegőzik eleget a bőre.

Akkor inkább megpróbálom neki bekenni bepanthennel.

2012. aug. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

Kedves Nikolett!

Ezek a kiütések általában a baba 4-5 hetes korában jelennek meg, általában arcon, fül mögött, homlokon. Anyatejes és tápszeres babáknál egyaránt előfordulhat. Semmit nem kell tenni ellene, 3-4 hónapos korára elmúlik!

2012. aug. 14. 13:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!