Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfeherje allergias gyermekek...

Tejfeherje allergias gyermekek anyukai, lehetne par kerdesem a hozzataplalast illetoen?

Figyelt kérdés
10 honapos a babam, nem tudom bevezetni a tejtermekeket, ti mivel helyettesiettetek oket? potoltatok a kalciumot? anyatejes baba.koszonom
2012. aug. 15. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Doki állapítota meg az allergiát?akkor irt volna fel plusz kalciumot.és akkor eszedbe se jutna bevezetni a tejterméket...kisfiam 4 éves,allergiás,és eszembe se jutna tejterméket adni neki.
2012. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a kisebbik fiam 9 hónapos korában derült ki, amikor már nagyon keveset szopizott, így az én kérésemre írtak fel neki tápszert (Milupa Pepti Plus). 1 hónapra rá valóban le is szokott a szopiról, így a kalcium része meg lett oldva a napi 2x220 ml tápszerrel.

Tejterméket természetesen semmit sem kapott, helyette növényi tejjel, -tejszínnel főztem neki.

Beszéld meg a szakorvosotokkal, hogy kell-e kalcium pótlás a babádnak.

2012. aug. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
persze, hogy orvos allapitotta meg, de nem magyarorszagrol irok es itt nem foglalkoznak a kalcium potlasaval. es "nem jutott eszembe" bevezetni a tejtermekeket, nem az irtam, hogy adtam, hanem, hogy nem tudok adni. sot, en sem tudok semmi tejfeherjet fogyasztani, mert minden atmegy az anyatejen. nem ertem miert kell rogton kioktato hangnemben irnotok, mintha dilettans lennek es nem tudnam, hogy mibol all ez az egesz. a kerdes arra iranyult, hogy tejtermekek helyett konkretan milyen etelekkel probaltatok kalciumot bevinni,foztetek-e pl. tapszerbol a babanak grizet, puliszkat stb. vagy milyen kalcium keszitmenyeket adtok, amit meg is iszik a baba... szoval, nagyon kedves hangnemet utottetek meg, koszonom...
2012. aug. 16. 08:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs,de te irtad h nem tudod bevezetni a tejterméket,innen gondoltam hogy szándékodban állt.A doki mit mond mit adj neki ha nem ad kalciumot?létezik amugy mindenhol recept nélkül kapható kalcium szirup,de ennek az adagját nálunk a doki állapította meg.

Szójatejből vagy rizstejböl is leget grízt csinálni,a főzeléket meg süritsd azzal a zöldséggel amiböl főzöd,leturmixolod,és ugy visszaöntöd.

2012. aug. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
bocs, lehet en is tulreagaltam, csak ugy probalok vigyazni...szoval, a doki annyit mondott, hogy lehet adni kalciumot, mait akarok...valoszinuleg veszek valamilyet a patikakban, csak gondoltam ok tudjak, melyik osszetetele a legoptimalisabb. nalunk nem irjak fel a spec. tapszert, tejepepet recepre, ebbol is talalgatok. Aptamil peptit vettem, gondoltam belecsempeszem a kajakba, az legalabb vitaminozott.
2012. aug. 19. 16:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! En sem ihatok, ehetek semmilyen tejtermeket (tescukrot es proteint se), igy ezekre en is kerestem a valaszt. Emiatt kesöbb ajanljak a babanal is a tejtermek bevezeteset. En 19 honapig szoptattam, es csak utana adtam elöször neki tejet, es addig is csak heti-ketheti gyakorisaggal kapott mas tejtermeket: joghurtot...stb, egyszerüen az evesi szokasaink miatt eszembe se jutott pl. naponta. Pontosabban, mivel semmit sem akart megenni, szinte semmit. Nem allitom, hogy nem volt hianybetegsege, mert eleg sapadt a börszine alapbol, es en sem magyaro-rol irok, itt sem foglalkoznak ilyesmivel.

Söt: a varandossag alatt sem foglalkozik a (privat) nögyogyasz a kalcium vagy akarmi potlasaval, azt mondja, eleg akarmelyik terhesseg alatti tabletta, azaz most a Femibion.

Elsö babanal telefonon egy magyar vedönövel vettem fel a kapcsolatot, aki vegetarianus es eleg nyitott a termeszetes, alternativ modszerekre. Ö azt mondta, szerinte nem feltetlenül van szüksege tejre es tejtermekekre a gyerekeknek sem, hiszen hany kulturaban nem fogyasztanak ilyesmit. Igy megprobaltam zöldsegekkel...stb potolni, de mint irtam, kesz helyzet ele alitott a teny, hogy a babam nem nagyon evett. (Mindig alacsony hataron volt a sulya vagy alacsonyabb.) Az energy termekek közül a Flavocel-t (C vitamint) többször adom.

Most varjuk a 2. babar, igy erdekelne, hogyan alakult tavaly nyar ota, hogyan oldottad meg a baba etkezeset?

2013. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!