Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben az esetben leszoktatnáto...

Ebben az esetben leszoktatnátok az éjszakai kelésekről? Hogyan?

Figyelt kérdés

8 hós lesz a babám. Mostanában az éjszakáink eléggé kelegetősek, és csak szoptatással tudom visszaaltatni. ma éjjel például 4szer ébredt, többször mint újszülöttként. szopik, és alszik tovább. de nem hiszem hogy valóban éhes volna ilyenkor már. előfordult már hogy átaludta az éjszakát (5-8 hetes korág, és azóta meglepetésszerűen néha pl kéthavonta egyszer) és egy hosszú időszakon át aludt egyben 6 órát. most már ezt sem mondhatom el.

annyi féle elmélet létezik... hogy ilyenkor szüksége van rám, és ezért ébred.... a másik véglet meg hogy erről le kell szoktatni, mert csak szokás kérdése....

Én azt tudom hogy marha fáradt kezdek lenni. És évekig ezt nem szeretném csinálni. de nem lenne szívem hosszan sírni hagyni. írna, aki hasonló cipőben járt?


2012. aug. 16. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Szakirodalom szerint "fejlődési ugrás" zajlik, így valóban szüksége van a többletkalóriára egy rövid ideig, és ez az éjszakai ébrenlét csak rövid ideig fog tartani. Azért ha 10 percnél kevesebb ideig szopizik, vagy csak alszik a cicin, akkor érdemes langyos teát megpróbálni, hátha akkor is visszaalszik. Egy kisfiú holtfáradt anyukája vagyok, teljesen kikészít engem az éjszakai szopi, egész nap kóválygok a fáradtságtól. :-(
2012. aug. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első, és ha teát adsz, ahhoz nem kell felkelni?
2012. aug. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Én csak azt tudom leírni, ami a tápszeres babámmal történt.

Ő is megszokásból éjszaka is kétszer iszogatott tápszert, amit 15 hónapos koráig bírtunk, én már akkor 22 hetes kismama voltam a kistesóval és tudtuk, hogy ezt nem fogjuk így bírni hosszú távon.

Szóval kénytelenek voltunk sírni hagyni és minden este elmagyaráztuk, hogy mostantól éjszaka nem eszünk-nem iszunk.

Drasztikus volt, de kitartottunk és megérte.

Csak első nap sírt egy órát kézben ringatva is, de utána már csak negyed órákat, aztán rájött, hogy tényleg nem kap többé éjszaka enni. Inni sem, mert akkor semmit nem érünk el.

Láss csodát a 4. naptól mintha elvágták volna az éjszakai éhségét, azóta nem kel éjjel, csak ritkán, ha a foga jön és nagyon fáj neki.

Volt egy pár nap a szülés után, amikor ugye nagymamával volt itthon napokig, majdnem visszaszoktatta a hajnali ivásra, elkezdett megint menetrend szerűen ébredni és hisztizni az almalevéért.

Talán kétszer-háromszor én is adtam neki és elmagyaráztam, hogy mostantól nincs többé sem almalé, sem víz ivászat, majd csak reggel.

Azóta megint nem kéri, hiszti sincs már érte.

Másodikunk anyatejes baba, de fél- legkésőbb 1 éves korától őt már le fogjuk szoktatni a felkelésekről, mert természetesen ő is kel éjszaka, de ő még csak 3 hónapos lesz.

Én is sajnáltam, hogy sírni kellett hagyni a babámat, de nem volt más megoldás, és már hullák voltunk mi is...

Persze most is fáradtak vagyunk, de ez az elején még természetes és legalább nem kell kettő miatt egész éjjel virrasztanunk!

2012. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

11 hónapos kislány anyukája vagyok. Sajnos kénytelen leszel egy kicsit drasztikus eszközökhöz nyúlni. én is azt tettem. Másképp nem működik a leszoktatás.

A kislányom 5 hónapos volt, amikor leszoktattam az éjszakai felkelésekről. 3-4 alkalommal is megébredt éjjel, pedig előtte volt hogy átaludta az éjszakát, vagy csak egyszer ébredt. Mikor rászokott az éjszakai ébredésekre, akkor cicit adtam neki. Persze nem szopizott, csak altatta magát. Aztán rájöttem, hogy kénytelen leszek rászánni magam a nevelésre, máskülönben kikészülök a fáradtságtól.

Szóval! Mikor éjjel felébredt, akkor nem adtam többé neki cicit, csak megnyugtattam, kicsit ringattam, beszéltem hozzá. Persze sokáig sírt, de soha nem hagytam magára, hogy egyedül sírjon. Szerencsére ilyenkor a férjem is besegített, ő is jött nyugtatni a babánkat. Kb 1 hétig tartott ez az állapot, de megérte! Rájött, hogy nincs oka felébredni és azóta átalussza az éjszakát. Most ott tartunk, hogy este 9-től reggel 8-ig alszik. Még akkor sem ébredt meg, amikor jött a foga.

És ez így mindenkinek jobb! Mindenki alszik és reggel nem csak mi, hanem a kislányunk is mosolygósan ébred.

Szóval! Csak rá kell szánni magad és kitartónak lenni. Nem szabad, hogy ez alatt az 1 hét alatt, amíg átszokik, meglágyuljon a szíved. Kitartás! Lehet hogy ez az 1 hét még fárasztóbb lesz az eddigieknél, de utána jön a teljes nyugalom. :)Sok sikert és ne add fel!

2012. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!

Ő amikor ébred, alég sokat szopizik, tehát nem alszik el rajta rögtön. de nem hiszem hogy valóban éhes, mert már hozzátáplálunk is, jós ok pisi-kakis pelus van napont, éjjel meg tiszta súlyos lesz. szerintem csak ha már ott van, ki is használja. de olyan nehéz ezt megítélni. onnan is gondolom, mivel ugye néha nem kel, csak egyszer. Apukáját, akit egyenesn imád, éjjel nem fogadja el, üvölt nála, és hozzám akar jönni. ezért nehezebb lesz a dolog. de megpróbálkozunk vele, ha leadtam egy munkámat :) addig inkább nem leszünk zombik--- mert ugye az eleje nehezebb sokkal...

2012. aug. 16. 12:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát csak hajrá! Nem akarlak lelombozni, mert lehet, hogy "sikered lesz", de készülj fel arra is, hogy a dolgon most nem tudsz még változtatni.

Én már egy kicsit visszanézve látom ezt a dolgot, emiatt máshogy gondolom.

Első gyerekem szuper alvó volt, kb. 6 hetes korától átaludta az éjszakákat. Este fürdés, szopi, letettem, aludt. Azt gondoltam, mi sem egyszerűbb ennél, és nem értettem, mit "problémáznak" mások.

Aztán bevállaltuk a másodikat, 23 hónap különbség lett. Vele is úgy próbálkoztam, mint az elsővel, de hiába. Ő teljesen más, 3 óránként minimum cicizni akart. Olyan 7 hónapos volt, amikor eljutottam odáig, hogy nem bírom. Nappal a két gyerek, éjjel a szoptatások.

Nagyon elleneztem, de megpróbáltam az aludj jól gyermekem módszert (magyarul irányított sírni hagyást. Egy hétig bírtuk, de nem csak a baba meg én készültem ki, hanem a férjem és a lányom is, mert a bőgéstől nem tudtak aludni ők sem. Ekkor úgy döntöttem, soha többet ilyet. 20 hónaposan elválasztottam, azóta alszik. Most 3 éves. Világosan látszik, hogy ő sokkal bújósabb gyerek, mint a nagy, az ölelés és a puszik rendkívül fontosak neki, úgyhogy én elhiszem, hogy neki arra volt szüksége.


Én is zombi voltam, lefogytam 48 kilóra, de átvészeltük. Ha első gyerek, úgy egyszerűbb, le kell feküdni, amikor napközben alszik, nekem a délutáni alvás alatt sikerült velük aludnom.


Most a 3. babám megint szuper alvó eddig, 3 hónapos lesz a minap, de igyekszem felkészülni lelkiekben, hogy még megváltozhat.

2012. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is 8 hónapos a fiam, második baba, és nálunk is hasonló a helyzet 2 hónapja. Azt hittem a foga, de amikor nem jön is így laszik, de nagyon ritkán előfordul, hogy átalussza ébredés nélkól az éjjelt, így foglalmam sincs mire fogjam. A nagyobbom egy hétre elutazott a férjemmel nyaralni, és gondoltam akkor kihasználom az éjszakákat és sírni hagyással leszoktatom a picit a kelésekről (nappal nem szopizott olyan gyakran mint éjjel, már ide jutottunk), semmit nem ért a módszer, így felhagytam vele, azóta is kelek hozzá. Hulla vagyok én is és úgy érzem, hogy ez sosem fog már elmúlni, pedig 6 hónapos koráig jó alvó volt. :-(((((
2012. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy a babád eszik is amikor felébred. Akkor hol a gond? Miből gondolod, hogy "csak játszik"? Nem poénból vagy szívatási céllal ébrednek cicizni a babák. Valami oka mindig van.

Ha trenírozod, és sírni hagyod, valóban pár nap alatt elmúlnak a "tünetek", de csak azért, mert a gyerek rájön, hogy nem számíthat a segítségedre, nem vagy ott, ha szüksége van rád. Lehet izomláza, lehet hogy álmodik, ezer oka lehet, ha most megnövekedett a mamaigénye.

4,5 hónapos a kisebbikem. Ő is eleinte nagyon jól aludt, kb egy hónapja ébredezik éjjel. Nála pl azt figyeltem meg, hogy arra ébred fel, hogy pisilnie kell, és a cicizés neki ahhoz segít, hogy könnyebben visszaaludjon.


A fiam 14 hónapos volt, amikor először átaludta az éjszakát. Azóta gyakorlatilag csak akkor ébred fel, ha szomjas, vagy valami baja van. 27 hós.

Praktikus, ha a baba ott van az ember mellett, így nem kell felkelni, csak cicit a szájába és lehet tovább aludni.

2012. aug. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3-hoz:

Óriási különbség van egy 15 hónapos és egy 8 hónapos felfogóképessége között.

Egy nyolc hónaposnak magyarázhatod, hogy "mostantól éjszaka alvás van"...

És akárhogy is nézzük, a cumisüveg megnyugvás szempontjából más, mint az anyamell (kivéve talán ha magadhoz ölelve tápszerezed éjjel is)

2012. aug. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!