Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mai babák mind ilyen ügyesek...

A mai babák mind ilyen ügyesek vagy inkább csak az ügyesebb babák anyukái szeretnek dicsekedni? Jó vagy rossz ha előrébb tart egy baba a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 hét múlva tölti be a 6 hónapot és már szépen négykézláb mászik szabályosan (pár napja csinálja). Ha mellé ülök felhúzza magát állásba mellettem. Nagyon aktív baba. Ez átlagos? Mert nagyon sok ilyet olvasok, de a nagykönyvek szerint 1-2 hónappal előrébb tart. Ez most akkor jó vagy rossz? Nem igazán tudom eldönteni. Szerintetek?
2012. aug. 16. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kihagy egy mozgást, kúszás, mászás stb., nem jó. Ha hamar elindul, vagy későn, az is lehet káros, de lehet, hogy semmi gond nem lesz. Egyébként pedig annyira felesleges ezen agyalni, mert minden baba behozza magát és nem attól lesz később egyetemista, hogy előbb felállt.
2012. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon ügyes a lányod!Dicsekedj vele nyugodtan,mert megérdemli :) Aki nem örül Veled együtt az csak irigy,de remélem ilyen nincs.

Az én kiscsajom ilyenkor még nem csinált semmit,kúszott 8-tól 10 hónapos koráig,azt hittem mászni sem fog soha,ő lassabban csinált mindent.Elindulni is 14 hónaposan kezdett.

2012. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

ügyes a lányod,sokan fogják írni, hogy nem korai,hát én nem tudom hova tartunk,mert a "nagykönyv" szerint viszont még ráérne.Persze nem baj hogy feláll,hiszen maga csinálja.


Viszont én attól vagyok kiakadva,mikor egy anyuka úgy, hogy tudja nagyon jól, hogy minden baba más,stresszeli magát, és kérdezgeti,hogy "6 hónaposan még nem ül, baj-e"

Az én fiam speciel 6 hónaposan kezdett el forogni, addig semmit sem csinált.Az összes mozgásformát az utolsó "határidőben" kezdte csinálni.És semmi baja.2 éves lesz lassan,tök ügyes,okos.igaz, hogy a mászókázás nem a kedvence, vagyis ha nincs kedve nem csinálja, viszont már 1-1 mondókát elmond, és simán el lehet vele menni akár 1 órás bevásárló körútra is babakocsi nélkül,szépen jön...Szóval miden gyerek más.

2012. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is 6 hónaposan kezdett csak forogni, most 9 hónapos, most mászik, 8 hós korától kúszott és ült. Minden gyerek más, és ez semmit nem befolyásol szerencsére, nem ettől lesz utcaseprő vagy 2 diplomás agysebész.
2012. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 6 hó körül kúszott, 8 hó körül állt fel.

Igen, ehhez képest "ügyesebb" a babád, vagyis jobb szó, hogy más ütemben fejlődik.

Unokaöcsém viszont hasonlóan tök gyors gyerek volt, mindent nagyon korán csinált, és nem egy ilyen babáról hallok, látok. Sőt állítólag én is ilyen voltam, erős, gyors baba voltam.

Na hát van ez így, meg van ez úgy is.


A gyerekeket nem lehet összehasonlítani. Majd max. 20-30 év múlva, mert addigra kiderül hova jutottak. :)

2012. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
A 2. válaszoló miért lett lepontozva??? Szerintem semmi rosszat nem írt!
2012. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, én sosem álltam le a lányom (egyébként jelenleg 13 hónapos) képességeivel dicsekedni. Úgy gondolom, hogy minden gyermek előbb vagy utóbb ugyan azt fogja csinálni, amit ő is.

Persze itthon remegve vártam, hogy orra bukjon az első előre fele mászásánál. Alig vártam, hogy minden szétpakoljon, mert felállt. És rettentően örülök, hogy a napjának 60%-át a kutyánk (tacskó) kergetése teszi ki a lakásba, mert megtanult járni. Imádják egymást és jól eljátszanak együtt.


Az, hogy valaki - akár az oldalon vagy a való életben - elújságolja, hogy a fia/lánya éppen fingot, nem nagyon szokott felizgatni.

Naponta hallom a játszótéren is a lányommal egykorú gyermekek szüleitől, hogy ezt vagy azt csinálja/nem csinálja a gyermeke.


A legundorítóbb dolog a gyereknevelésben, ha egy szülő féltékeny egy másik gyermek adottságaira.

És itt gondolok akár a mozgásfejlődére, a szavak kimondására, az evésre, stb...


A gyereknek az a dolga, hogy boldog legyen. Ezért van mellett - jobb esetben! - két szülő. Egy apa és egy anya!

Az ő feladatuk az, hogy segítsék az életben a gyermeket.


Nem hibán van az a mondás, hogy: "Anya mindent megold és minden sebet begyógyít!"

2012. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Fiam 8 hónaposan kezdett kúszni, onnan pár hét alatt mászott, kb. 11 hósan ült, majd állt fel és 13 hónaposan indult el.

A lányom 6 hónapos nem volt, amikor már ült, mászott, felállt ....szerintem 1 évesen simán lépkedni fog.

A fiam jól fejlődik, okos kisfiú, de ő mégis később csinált mindent....

2012. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

"A legundorítóbb dolog a gyereknevelésben, ha egy szülő féltékeny egy másik gyermek adottságaira." Az pedig a másik undorító, mikor úgy emeli ki a gyermeke adottságát, hogy a másik gyereket úgymond "letapossa".

(Ez természetesen nem rád vonatkozik kedves kérdező, de bizony ilyen szülők is vannak.)

2012. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Engem is érdekelne miért lettem lepontozva... Szerintem a kérdésre válaszoltam,de látom valaki ebben leli örömét hogy a kezeket nyomogatja...
2012. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!