Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám nem akar...

5 hónapos babám nem akar forgolódni, kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés
Pedig olyan ügyesnek gondolnám de nem akar csak ülni. Azt már majdnem egyedül is tudja. De azt még nem kellene neki csinálni. Nem ül fel magátol csak ha fogom akkor tartja így magát. Lehet azért mert hason egyálltalán nem akar lenni. Már azon gondolkodom, hogy viszem tornára.

2012. aug. 16. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ááá egy 5 hónapost nem szabad ültetni!!!

amúgy meg ne aggódj már!!!Szerintem te is nagyon jól tudod, hogy fél évesen bőven ráér elkezdeni forogni!!!Hagyjad hagy fejlődjön a saját ütemében!

2012. aug. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen én is tudom, hogy 6 hónapos koráig van ideje de itt mindenki babája olyan ügyes, hogy csak lesek. Izeg-mozog ő de egy kicsit szerintem lustácska. Egy alvóbajnok is egyébként, nincs ideje forgolódni. Enni meg aludni imád egyenlőre.
2012. aug. 16. 13:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Ültetni még tényleg nem szabad!

Az,hogy hasból húzza magát,normális, de ültetni nem szabad!

Az én gyerekem 5 hónaposan megfordult egyszer, aztán két hétig semmi.

Utána meg le sem lehetett lőni!

Elvileg 6 hónapos korukig van "idejük", szóval én még várnék!

2012. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

tudod az én fiam is nagyon ügyes...6 hónapos volt mikor 1-2x megfordult, 7-8 hónaposan kezdett kúszni,10 hónaposan állt fel,aztán tanult csak meg ülni, aztán elkezdett mászni is,14 hónaposan tettem meg az első önálló pár métert...és igen,az én fiam is ügyes, csak nem kezdett el mindent olyan hamar.

októberben lesz 2 éves, és egy perccel sincs lemaradva a kortársaitól,akik esetleg már fél évesen álltak...

ne másra figyelj,minden baba máshogy fejlődik, meg kell nekik hagyni az időt!

2012. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor még rá érek aggódni. Remélem nem lesz semmi gond vele. Tudom, hogy minden gyerek más. És végül is minden gyerek ügyes a magamódján. Egyik gyerek ebbe a másik gyerek meg másban ügyes. Az enyém 2 hónaposan egyik kezéböl vette a másikba a csörgőket. Ő ebben volt ügyes.

Köszi a válaszokat.

2012. aug. 16. 14:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez az én babám is,5 hós,nem fordul magától,csak kis segítséggel,szerintem lusti egy kicsit,dagi.Azóta forog már a tied?Kíváncsi lennék,eltelt 1 hónap.
2012. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Még mindig nem forog de elvittem egy gyógytornászhoz és tényleg van gond. Holnap már megyünk is tornára mert csak vizsgálat volt még. Az a baj, hogy nagy sujjal született és az izomzata nem ugy fejlődött ahogy kelett volna. És ez így is maradt. Nem lesz gond, de segiteni kell neki megtanulni. De az orvos és a védőnő is azt mondta, hogy ne vigyem még mert lusta és nagyon nyugodt baba. Jó, hogy vittem mert nagyon lemaradt volna a többi babátol.

2012. szept. 26. 19:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Na,most megijedtem egy kicsit,reméltem,h a tied is lusti kicsit,de akkor nem csak annyi..Az enyém is nagy súllyal született,lehet akkor nekem sem ártana megmutatni valakinek?
2012. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én már bánom, hogy nem vittem hamarabb el. Azt mondták már akkor elengedték volna és már mászna is. Ugyhogy én elvinném az én példámon okulva. Az nem kerül semmibe. Én azért is aggódtam , mert biztosan te is olvastad már, hogyha nem mennek végig a mozgásfejlődési folyamaton majd később lesznek nehézségei például a suliban. Meg nagyon nem szeretném, hogy lemaradjan. Ma voltunk vissz az ortopédián és megdicsértek, hogy észre vettem, hogy valami nem stimmel (első baba) , mert a gyógytornát fel is írták a babámnak.
2012. szept. 27. 13:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudnál segíteni,merre induljak vele?A gyerekorvosnak hiába mondtam,meg a védőnőnek,nekem is az volt a válasz,h türelem,várjunk még,nagy baba,lusta.Ortopédia?Vagy hova?Előre is köszi!!
2012. szept. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!