Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtok hordozókendőt? Ha...

Erdelyivick kérdése:

Használtok hordozókendőt? Ha állandóan rám van kötve a gyerkőc, a későbbiekben nem lesz probléma, ha majd le akarom őt tenni a saját ágyába?

Figyelt kérdés

2012. aug. 16. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ez a "ha magadra kötöd le sem tudod majd tenni az érettségiig" egy nagyon csúnya sztereotípia, ráadásul az ellenkezője igaz! A csecsemőknek ugyanolyan elemi igénye a testközelség, mint az evés, ha magadra kötöd, amikor igényli, akkor "feltölti a testközelségtankját", és bátrabban mer majd eltávolodni, így önállósulni :) Rendszerint a mozgásfejlődés lépéseinél (mászás, felállás) jön el az, amikor már sokkal kevésbé igényli a pici a testközelséget. A lényeg az, hogyha menni akar, nem szabad erőszakkal magadon tartani, és minden rendben lesz :)
2012. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez így tökéletes ahogy az első leírta.
2012. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mértékben igaza van az 1. válaszolónak.
2012. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem használtam,gyermek mégis teljesen rendben van érzelmileg.Ölbe veszem ha igénye van rá.Teljesen kiegyensúlyozott vigyorexes babám van.:)Nem hinném hogy köze lenne kendőhöz.Mert hiába van kendőben ,vagy anélkül ha otthon meg családi problémázás megy.
2012. aug. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

ezt a mondatrészt kívántam megcáfolni :


"ráadásul az ellenkezője igaz"

2012. aug. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Előző, nem azt mondtam, hogy ez csak kendővel érhető el :) Csakhogy a sztereotípiával ellentétben a kendősökre nem jellemző a nagyfokú önállótlanság, ez nem azt jelenti, hogy a nem-kendősök bezzeg azok. A kendő természetesen helyettesíthető ölbevétellel, ugyanis előbbit a praktikum hívta életre. Úgy lehet sokat ölben a baba, hogy a hordozó két keze szabad, tehát el lehet látni a háztartást stb.
2012. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Hát én sajnos nagyon úgy vagyok vele,hogy kendőben gyermekkel,nem szívesen látom el a háztartást,mert szerintem balesetveszélyes.:)Főzni meg pláne nem.Mindegy,kérdésre a válasz:Nem használok:)
2012. aug. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem használok és 2-3 hónapos kor után értelmét sem látom,mert a babának nagyon jót tesz ha sokat van hason és tud mozogni,szeretgetem,ölelgetem, boldog kiengyensúlyozott nagyon önálló kisfiam van,még 16 hónapos sincs ,de már egyedül eszik kanállal,villával,segít nekem a házimunkában,imádja,kidobja a szemetet,felveszi a nadrágját,cipőjét, már 11 hónaposan ment,nem hiszem,hogy problémát okozott,hogy nem kötöttem magamra.Szerintem kérdező azért ne vidd túlzásba nem túl sok időre tedd magadra ne végezz házimunkát és ne főzz vele,mert szerintem az veszélyes.
2012. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Én nagyon sokat használom a kendőt. Mert ha megyünk valahova én mindig kendőztem nem is használtunk baba kocsit.

Az állandóan rád van kötve a gyerkőc olyan nem lesz, mert előbb utóbb úgy is lefogod tenni. Én nem végeztem kendőbe semmi házi munkát helyett pihenő székben volt kint velem és adtam oda neki azokat a tárgyakat amivel játszhatott.

Délután mindig letettem a földre és ott játszottunk és a sétákra kötöttem fel, illetve ha nagyon nyűgös volt és máshol voltunk akkor.

Én nagyon szeretem még mindig használom(21hós a lányom)

Praktikusnak tartom mert minden boltba be tudok menni és nem okoz gondot a 3dik emeletről elindulni illetve haza érni.

2012. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Lehet, hogy én értettem félre a kérdést, de talán mégsem.

Úgy érted, hogy mindig rajtad alszik a gyerek, és attól félsz, hogy később nem akar majd ágyban aludni?

Ha így értetted, akkor: nem valószínű, hogy elutasítja a kiságyat, vagy ágyban alvást, de szerintem ne aludjon mindig csak rajtad a gyerek.

Hosszú kendőnél gondot okozhat még a kicsomagolás, vagyis amikor elaludt és le akarod tenni, akkor a hosszas kikötözgetés miatt felébredhet.

Azt tudom javasolni, hogy addig tartsd kendőben a gyereket, ameddig ő szeretné (napi szinten is és hosszabb időre kivetítve is) Az eső pár hétben, amíg nem lát még messzire, addig fontos, hogy szinte folyamatosan érezzen téged (akár ölben, cicin, vagy kendőben), utána is sokat lehet kendőben/kézben, mert amíg nem tud ülni, addig érdekesebb neki a világ a te szemszögedből nézve, mint fekve. Amint elkezd megfordulni, felülni, mászni, meg fogd látni, hogy erőteljesen jelezni fogja, ha már elég anyából és mozgolódni akar. Le fog kéretszkedni, és egyre kevesebb időt fog kézben tölteni (kivéve a szeparációs szorongás időszakait, esetleg a fogzás erősödésénél).

Tehát véleményem szerint nyugodtan lehet a baba kendőben akár egész nap, ha ezt te is és ő is akarjátok. Ugyanakkor fontosnak tartom, hogy a babának hagyj időt és teret az aktív mozgásfejlődésre. Ha már elaludt, és otthon vagytok, nyugodt környezetben, akkor tedd le az ágyra aludni! Sokat tedd hasra, hogy erősödjenek a hátizmai (Ha nem bírja a hasonfekvést, akkor feküdj hanyatt, és fektesd a te hasadra, hadd nézegesse az arcodat, vagy egy játékot :-)

Szóval mindennek az alapja az, hogy figyeld meg a gyerked igényeit, azt elégítsd ki. Hodrozás szempontjából az igények alul illetve felülteljesítése sem jó!


Felhívnám a figyelmet arra a dologra, mit szinte sehol nem írnak: bármilyen eszközben hordozod a babát (babakocsi, kenguru, kendő, vagy más) RENDSZERESEN, vagyis kb negyed óránként érdemes a gyerek végtagjait IS leellenőrizni, hogy jut-e elég vér a végtagokba, főleg, ha elaludt. Javasolnék kissebb gyereknél /hordozókendő esetén/ legalább kétóránként 10-15 perc kendőn kívüli tevékenységet. Ez lehet etetés, vagy játék is. Mozgasd át a babát, tornázzatok, játsszatok egy kicsit! Ha alszik, és nem vagytok otthon, ezért ne ébreszd fel, de a végtagokat ellenőrizni kell.


Az egyik kommentelő írta, hogy a házimunka balesetveszélyes, ha hordozókendőben van a baba. Igen, valóban oda kell figyelni, meg kell szokni, hogy a baba túlnyúlik a testképeden. Háton hordozásnál sokkal kissebb a balesetveszély, és szövött hordozókendőben precízen megkötött kendővel - és egy pici gyakorlattal - újszülöttet is lehet háton hordozni, úgy pedig remekül lehet főzni, házimunkázni, vagy játszóterezni a nagyobbik testvérrel.

2012. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!