Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél év körül kell vinni a...

Másfél év körül kell vinni a babát ortopédiára, hogy megnézzék a járását/talpát?

Figyelt kérdés

Több ismerős anyuka mondta, hogy Ők kaptak beutalót a gyermek orvosuktól és voltak is ortopédián. Ez kötelező vagy csak ha valami esetleg indokolja akkor küldik el a gyermeket? 18 hós oltáson orvosunk nem említette én meg akkor még nem kérdeztem, eszembe sem jutott, hogy kéne esetleg menni.

Köszönöm a válaszokat.



2012. aug. 17. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Annak idején mikor ,még kicsi baba volt nem kellett vinni csípőszűrésre? Mi voltunk,és ott mondták hogy legközelebb akkor kell menni ha biztosan jár a gyermek.Sima kontroll csak.Semmi gond,ne aggódj
2012. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a gyors választ!

De de voltunk és két hónappal később vissza is kellett menni mert ferde volt a kislányom tartása amit a második vizsgálatra már ki is nőtt de nem mondták, hogy önálló járáskor lenne kontroll.

2012. aug. 17. 08:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor fene tudja:) Végül is ártani nem árt:) Első voltam
2012. aug. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy megy, hogy az első csípőszűrés, ha ott van eltérés akkor 3havonta kontroll(pl nem tartja a buksiját, vagy ferde a lába), ha semmi difi, akkor önálló járáskor kell egyszer menni, pl befelé áll a bokája a kicsinek, vagy úgy jár mint a lányom, sokáig hajlított lábbal sétált, ezt is nézni kell, ha önálló járáskor sincs gond, akkor ovi kezdéskor, majd az iskola kezdéskor kell még menni.
2012. aug. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!