Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyire vettétek figyelemb...

Ti mennyire vettétek figyelembe a család, ismerősök véleményét a névválasztásnál?

Figyelt kérdés
Az én leendő kislányom neve nagyon nem tetszik például anyukámnak, meg többeknek, de én nagyon szeretném így elnevezni, már régóta, más nevet nem tudok neki elképzelni.
2012. aug. 17. 11:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
A család (ebbe értendő a férjem és a lányom)természetesen érdekelt,de a szüleim anyósomék ill.barátok véleménye egy jottányit sem.Nekünk nevet a szüleink adtak a gyerekünknek,pedig mi leszünk a szülők.Ha nem tetszik valamelyik félnek,hát majd megszokja.A barátok pedig aztán végképp ne szóljanak bele,de nálunk nem is akartak beleszólni.
2012. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Ismerősökét semennyire,mert az én gyerekem,és én se szóltam abba bele,hogy az ő gyereküket,hogy hívják.Mellesleg semmi közük hozzá.

A családét azt már figyelembe vettem.Nem erős szinten,de igen.Nekem sok név tetszett,de inkább a hagyományosak.(Réka,Anna,Petra stb.)Összeszedtük a párommal azt a 3 nevet,amiből választani szerettünk volna.És utána megkérdeztük az ő és az én szüleim véleményét,plusz a tesóinkét.És,ami anyóséknak és az én szüleimnek tetszett az lett a név.De mivel Anyu dobta fel,hogy legyen Réka,így nekik tetszett ez a név.

2012. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék azért arra a névre.

Mert önmagában nem érdekelt mások véleménye, hacsak nem azért nem tetszik nekik, mert túl ciki a név...

Pl. mondjuk nekem tetszik az Anett, anyukámnak nem. Hát ez van, nem tudnék vele mit csinálni. Ez nem ciki, anyu meg majd megszokja.

De ha mondjuk nekem tetszene az Orália :), és mindenki kifikázná, akkor azért elgondolkoznék, hogy biztos jó ötlet-e szegény gyerek életét tönkretenni egy névvel.

2012. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal eldöntöttük hogy mi lesz a kislányunk neve,szülőknek ,barátoknak nem volt beleszólása.Ráadásul két nevet adtunk,após ellene volt a két névnek,de hát ez van:)))
2012. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Mi sem szóltunk bele mások névválasztásába, ez nekem az apa és az anya magánügye. Persze aki akarja kikéri a család véleményét, de a döntés a szülőké.
2012. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

Kettőnk döntése párommal,más törődjön bele.

2012. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Áruld el légyszi a nevet, kíváncsi vagyok miért nem tetszik sokaknak!

Én amúgy nem kértem ki más véleményét, a lényeg az volt, hogy páromnak is tetsszen.

Ha viszont rákérdeztek volna a névre, és mikor elmondtam volna, és mindenki fintorgott volna, akkor azt azért rossz előjelnek vettem volna...

2012. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nos, ritkább névről van szó, de nekem már régóta ez az álomnevem. És amúgy mostanában itt is fel szoktam fedezni. Párom családja egyébként is elég konzervatív a névválasztásban, náluk eddig minden 1. fiú és lány az apa/nagyapa/nagyanya/anya nevét kapta. (Hát nálunk ez a hagyomány megszakad, a párom sem szeretné és én sem.) Barátnőimnek például nagyon tetszik. Jó hát amúgy gondolom idővel úgyis megszokják majd a nevét. 2. keresznévnek mindenképp adunk neki egy hagyomásnyosabb nevet is. (Nekem is nagy kedvenc a Réka, bár ez van a családban.)Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 17. 11:36
 9/25 A kérdező kommentje:
Amúgy Miléna lenne (Mila becézés miatt főként, de így hosszan is nagyon tetszik.) Tetszik nagyon simán a Léna is, de azt valahogy nem érzem annyira a magunkénak, vagy hogy mondjam.
2012. aug. 17. 11:37
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor azért nem tetszik neki valószínű, mert ritkább név.

De a Milénával nincs baj, nem gázos név, nem is cikis.

Biztos meg fogja anyukád is szokni, ha már meglátja a kicsit, sőt lehet még értékelni is fogja, hogy "egyedibb" neve van.

2012. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!