Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ízesen főztök a babátoknak?

ízesen főztök a babátoknak?

Figyelt kérdés

Én nem bébiételt veszek mindig főzök a lányomnak mert a bébiételek semmilyen ízűek.


ti mivel ízesítitek az ételt, mennyire? én vajat, sót, cukrot használok minimálisan de ettöl finom lesz és megeszi legalább.



ti hogyan főztök neki? Van aki eggyáltalán nem ízesít?


2012. aug. 17. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Én lehetőség szerint nem fűszereztem, de nem is volt baj, mert lányom bármit megevett. :)

Feltételezem, ha nem lett volna jó étvágyú, akkor én is bevetettem volna trükköket.

2012. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó étvagyú az én babám is, csak nemtudom miután megkóstoltam egy bébiételes kaját megfogadtam hogy én nrm adok neki ilyen íztelen masszát :)
2012. aug. 17. 12:36
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Én is használok vajat, sót, cukrot max a sóskához,mert az anélkül ehetetlen savanyú lenne. Egyébként ízesítek még petrezselyemmel, néha hagymával (picit dobok a főzővízbe), aztán használok már más zöldfűszert is (kakukkfű, bazsalikom, rozmaring), továbbá ami még baromi jól ízesít, az a brokkoli. Amikor husit főzök neki, s dobok a vízbe 1 rozsácska brokkolit, annyira megdobja az ízt, hogy csak nna! (és semmi brokkoli íz nem érződik ki!)


Egyébként ismerek 2 anyukát is, akik megrögzötten se cukrot, se sót nem használnak.

Kíváncsi leszek mit szólnak majd, ha bölcsibe bekerülnek a gyerekeik, mert ott bizony mindent ízesen készítenek/adnak nekik. Édeskésen a finomfőzeléket, borsófőzeléket stb stb

2012. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahol mi elunk a heinz-nek meg a knorr-na van babaknak valo zoldfuszer, csirkehus, marhaus es bararnyhus kockajuk aminek nagyon le van csokkentve a sotartalma es a zoldfuszeresbe egyaltalan nincs so. En ezeket hasznalom. A mi huslevesunket is babaknak valo csirke/marhahus kockaval foztem es miutan kivettem neki egy jo adagot a mineket meg jol megsoztam es borsoztam. A zoldseges fozelekeit, pureit meg zoldfuszer kockaval foztem. Igy nagyon finomak voltak. Ha pl csinaltam neki paradicsomos szoszt akkor tettem bele egy kis bazsalikomot es zellerszarat. Miutan megfott es jo pepes lett akkor kidobtam belolle a zellerszarat es fagyasztottam. Ez a paradicsomszosz volt a kisfiam kedvenc kajaja. Jo sok hamozott paradicsomot megparoltam egy kis vajon zellerszarral meg bazsalikommal. Mikor mar pepes lett akkor tettem bele egy halom reszelt sajtot es megvartam amig elolvad. Kulom paroltam neki karfiolt meg repat amit turmixoltam es belekevertem ebbe a szoszba. Krumplipurevel vagy tesztaval isteni finom. Meg en is megeszem. Es fagyaszthato igy sok keszitheto belolle. :))
2012. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A doktornőnk ajánlására picit én is sóztam az ételeit.

Ízesen főztem, sok zöldfűszert használtam, mint a petrezselyem, majoranna, később jöhetett az őrölt kömény, babérlevél, zellerlevél, bazsalikom, oregánó, pici hagyma, fokhagyma stb.

Cukrot minimálisat használtam, akkor, ha valóban olyan ételt főztem, amibe kell, pl. paradicsomos ételek vagy nagyon savanyú szilvát fogtam ki.

Mindig próbáltam úgy összepárosítani az ízeket, hogy ne seízű legyen, hanem finom is, általában a zöldségek mellé egy kis alma édesebbé tette a kaját. Egy idő után már meg sem ette az üvegest.

Sok ételfajtának babaváltozatot csináltam.

2012. aug. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak : Ilyet énis simerek akik megszállottan hajtogatják hogy a gyereknek nem kell se sót se cukrot rakni az ételébe. Aztán csak csodálgozik hogy miért nem eszik és hízik a gyereke..


amúgy azt még kihagytam hogy volt hogy csináltam valamennyi tápszert és azt is beleraktam a főzelékbe.

2012. aug. 17. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, hát én nem zárkózom el hosszútávon a fűszerektől, csak az elején próbáltam óvatosabb lenni.

Most 2 éves bölcsis a lányom és bármit megeszik, még azt a maszatot is, amit ott csinálnak. :)

Mikortól áttértünk vele a mi kajánkra, azt is szívesen ette, de a mai napig képes ízetlenebb dolgokat is megenni. Nem egy válogatós gyerek, bezzeg az anyja. :)

első

2012. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mikor hogy...amit megevett a lányom, azt nem fűszereztem, vagyis nem variáltam vele.

De volt olyan étel, amit önmagában nem evett meg. Ilyenkor én is tettem bele tápszert, vagy pl. Sinlac pépet, amitől édesebb lett az étel. Vagy úgy kevertem a zöldségeket-gyümölcsöket, hogy jobb legyen az ízvilága.

2012. aug. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát tudod én eleve úgy kezdtem,hogy nem tettem bele semmit, és így szokta meg.

Nyilván,ha cukrosan kapja,akkor azt szokja meg és minden más ízetlen lesz.

Én pl. anno nem babateával kezdtem itatni, hanem vízzel. Úgy voltam vele,hogy legalább kipróbálom és ha nem muszáj nem adok neki cukrosat. Bevált, mert megitta. Azóta is azt issza!

Nem tudom milyen fajta bébiételeket kóstoltál, de szerintem egyáltalán nem ízetlenek. Eleve mondjuk egy sütőtök vagy répa nem lehet ízetlen, mert édes. Így legalább csak a zöldségben lévő cukrot eszi, mást nem!

2012. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a következőket hasznàlom: Naturella fűszerkeverékek és szintén ilyen vegeta, nincs benne semmi színezék, ízfokozó, tartósítószer. És nagyon finom! + só, cukor, friss zöldfűszer, babérlevél. Persze mértékkel.
2012. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!