Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki 3,5-4 hónaposan...

Van aki 3,5-4 hónaposan kezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Lányom tápszeres, egy nap 8-10x eszik tápot, szerintem ez sok. 2 óránként eszik. 6700g (3250g-al született) Adtam már neki tejpépet, de utána 2 órával ismét éhes volt. A gyümölcsöt nem eszi, alma, barack kilőve (az üvegest sem). Főzhetek neki répát, krumplit? Vagy olvastam olyat is, hogy tejbegrízt adtak (1,5deci tej+1,5 deci víz+evőkanál búzadara).

Aki ilyentájt kezdte a hozzátáplálást szívesen fogadnék 1 pár jó tanácsot.

A rosszindulatú megjegyzésektől kíméljetek meg!

Köszönöm!


2012. aug. 17. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hónapos korában kezdtem. De ahogy írod, már Te is elkezdted tejpéppel. Ennél nem táplálóbb a gyümölcs, zöldség sem. Én kezdtem alma levével, őszibarack levével, majd kb. 2 hét múlva alma, őszibarack pürével. Utána jött a krumpli, répa, sütőtök. A kislányom szívesebben fogadta a zöldségeket. Teljesen mindegy, gyömölccsel, vagy ezekkel a zöldségekkel kezded. Azt mondják, ha a zöldségeket szokja meg először, az azért jó, hogy nem csak az édes ízeket fogja favorizálni (ez se minden esetben van így). Ha gyümivel kezdesz, állítólag jobban szeretik a babák az édes ízeket, könnyebben fog menni a hozzátáplálás. De pl. a kislányom esetében sem így történt. Én a tejet még nem adnám neki. Persze, mi is ezen nőttünk föl, sokáig én is ennek a pártján voltam, hogy 10 hónapos kora körül majd már azt adom, de nagyon sok hasznos infóval a hátam mögött, már másképp látom. 1 éves kora körül tervezem neki adni a kecsketejet, 2-3 éves koráig nem tervezem a tehéntejet. Joghurtot, túrót, kefírt eszik 8 hónapos kora óta. Olvass utána, és dönts saját belátásod, megérzésed szerint.
2012. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Végül is: mi a kérdés? El lehet kezdeni a hozzátáplálást ilyen korban is. Az új dolgokat napközben kell kipróbálni, hogy lásd nem allergiás-e rá a gyerek. Egy héten egy új ételt érdemes bevezetni. Ne ragaszkodj a bevált sémához, lehet, hogy a te gyereked a zöldségeket enné meg.
2012. aug. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
répát krumplit nyugodtan a tejjel én még várnék vagy tápszerből csinálnám. Le kéne szoktatni az ilyen gyakor evésról.
2012. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tehéntejet és glutént még ne adjál neki, főleg nem ezzel kezdeni a hozzátáplálást.

Almával szokták kezdeni én is azzal kezdtem, mert nagyon hasfájós volt a tápszertől és ki szerettem volna minnél hamarabb váltani egy étkezést. Nem egészen 4 hónapos volt.

Nem lehet, hogy csak te hiszed, hogy nem kell a gyümölcs, mert kiköpdösi. Az én fiam is úgy evett, h közbe nyujtogatta ki a nyelvét és kiköpdöste, de én mindig visszakotortam a szájába. Ez normális nem tudnak még kanállal enni, meg kell tanulni. Adhatsz neki répát, krumplit, bár a répa megfoghatja kicsit a hasát. De fő a fokozatosság, mindig csak apránként kostóltatni és amig nem eszik szépen addig mindig adjál utána tászpszert. Van aki pl nem is reszelt almával, hanem almaléval kínálja előszőr kiskanállal.

2012. aug. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Én valahogy csak azért sem követtem a nagykönyvben megírtakat.Az első dolog amit a kisfiam kapott az 3,5 hónaposan fél narancs leve volt darált háztartási keksszel.

Másnap sütöttem sütőtököt, egy szeletet leturmixoltam neki anyatejjel, és úgy voltam vele hogy eszik belőle annyit amennyi jól esik neki.A felét megette.Onnantól kezdve mindent adtam neki.Én részemről tejet is adtam már 4 hónaposan.Annál annyi volt a fokozatosság hogy kezdetben a 1,5ös tejet hígítottam fele vízzel.

4 éves a fiam, semmi baja.Na nem azt mondom hogy én csináltam jól, vagy mindenki csinálja ezt.Azzal is tisztába vagyok, hogy sokaknak most nyílt ki a bicska a zsebében.

Én allergia terén azt vallom hogy ha valaki allergiás, annak tök mind1 hogy tartjuk-e a nagy könyvet vagy sem.

Bnőm mindent a nagykönyv szerint csinált, tartotta hogy mit mikor hogy kell bevezetni.5 éves a gyerek és komolyan mondom hogy csoda hogy a vízre, meg a levegőre nem allergiás.A tejre, a gluténra, a fűszerekre, a cukorra mindenre

2012. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lányom 3 és fél hónapos volt mikor kezdtem a kóstoltatást.Először alma(nem ízlett neki)Aztán barack(ez már jobban).Mikor próbáltad adni neki a gyümiket?Csak, mert én észre vettem a babámnál, hogy amikor még csak két etetést közt próbáltam kóstoltatni vele akkor kitolta a nyelvével.Aztán megpróbáltam tízóraira a tápi helyett adni.Már addigra éhes volt.Így megevett majdnem mindent.Ha zöldséget akarsz neki próbálni akkor a paradicsomos burgonyát ajánlom.Az én 4és fél hónapos lányom imádja!Mivel még gondolom se burgonyát se paradicsomot ne evett ezért pl. a krumplit kóstoltasd meg vele valamivel amit már evett mondjuk almával vagy barackkal.Simán naturba a krumplit az én lányom nem ette meg.Ha ez megvan akkor mehet paradicsommal.Van a kecskemétinek paradicsomos burgonya bébikajája.Hát az nagyon fini.

Szóval ne add fel, próbálkozz.Én a lassan 5hónapos babámnál már két étkezést kiváltottam.A tízórait és most az ebéddel próbálkozunk.Szerintem nincs mire várni.Viszont szerintem először a tízórait próbáld gyümölccsel.Esetleg keverd össze tejpéppel a gyümit hátha jobban megy neki így.Én a milupa vaníliás tejpéppel szoktam keverni.Aztán majd ha a tízórait kiváltottad akkor jöhet ebédre a zöldség.

Sok sikert!

2012. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Mi 3,5 hónaposan kezdtük és 4 hónaposan már 2 étkezést kiváltottunk mire 6 hónapos lett napi 3szor kapott tápszert,egészséges kisfiú,imád enni lassan 16 hónapos.

leírom neked,mit hogyan kapott remélem segít.

Én nem aggódtam túl,első nap kapott 4-5 kanállal,másnap megevett egy fél adagot harmadnap egy teljes adagot,volt olyan is hogy 2.nap már teljes adagot evett.A doki is megmondta nem kell túlbonyolítani és túlaggódni. 3,5 hónaposan először gyümölcsleveket kapott, dinnye és alma pürét.

Kisfiam 3 hónaposan lett tápszeres, 2 hónapos korától,már ki kellett tápszerrel egészíteni sajnos,3,5 hónaposan kapott alma levet,almát dinnyét,tejpépet,majd 4 hónaposan barackot,krumplit,répát,céklát,majd szépen fokozatosan először gluténnal kb 6 hónaposan találkozott akkor kapott először húst is,13 hónapos jó evő,nincs allergiája semmi baja,szinte mindent eszik,nagyon szereti a tejet.

Ha gondolod leírom hónapról hónapra hogyan ismerkedett az ételekkel.+ étkezést váltottunk ki egyszerre kb 6 hónapos kora óta már csak napi 2x kap tápszert 1éves kora óta 2x kakaót/tejet,este még tápszert.

4. hónap:alma,őszibarack,céklakrumpli,répa,dinnye

5.hónap:meggy,körte,sütőtök,borsó,banán,sárgabarack

6.hónap:rizs,tök,brokkoli,gesztenye,fehérrépa,cukkini,csirke

husi(glutén:keksz,kekszes tejpép,majd főzelék liszttel sűrítve)

7.hónap:túró,szilva,saláta,sóska,nyuszi hús

8.hónap:kiwi(mag nélkül),vaj,sajt,karfiol,joghurt,máj

9.hónap:tojássárgája,zeller,karalábé,kelkáposzta,sertés hús,kelbimbó,saját készítésű pizza,húsleves

10.hónap:narancs,káposzta,tejszín,tejföl,marhahús

11.hónap:higított házitej,tej krumplipürében,azt eszi amit mi

12.hónap:méz,tojásfehérje,tojásból készült ételek,paprika,paradicsom,retek,hal,tej higítás nélkül,kakaó, evett kicsi epret málnát,és most evett először szőlőt mert ugye most van itt az ideje

2012. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
bocsi bemásoltam amit egyszer már leírtam azért van kicsit össze vissza
2012. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és kérdezz ha elakadsz nyugodtan, segítek amiben tudok! :)
2012. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm kedves 7. válaszoló, nekem is segítettél a listáddal!:) 6. voltam! :)
2012. aug. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!