Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 7 hónapos lesz szept.1-j...

Babám 7 hónapos lesz szept.1-jén. Még nem fordult át. Mindenki rám hozza már a frászt, h ez nem normális. Oldalára fordul, tovább nem. Szerintem nem is érdekli mert nem is szeret hason lenni. Valami baj lehet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Motiváld azzal, hogy a kedvenc játékait nem elérhető helyre teszed, hogy akarjon arra mozogni, és te is menj odébb. Nem mondom, hogy elkésett, de ideje picit mocorogni... nincs baj még, csak próbálkozz a motiválásával. Ne segíts neki, csak idézz elő célirányos helyzeteket!
2012. aug. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Hát nem tudom, én megkérdezném a védőnőt és a gyerekorvost.

Szerintem ennyi idősen már rég kellene forognia, és próbálkoznia a kúszással.

2012. aug. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Már tényleg ideje lenni forognia. Sok baba már mászik és feláll ennyi idően.forogni 4 hónaposan már elvárás.
2012. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Orvos mit mond?
2012. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem is érdemes védőnővel vagy gyermekorvossal beszélned. Viszont van egy barátnőm akinek 8,5 hónaposan fordult át először a babája. 13 hónaposan meg behozott minden lemaradást. Kérdeztem is, hogy nem e aggódott. Erre az volt a válasza, hogy mindennek eljön a maga ideje, sosem ment semmilyen fejlesztő tornára mert szerinte csak a pénzre játszanak. Ma már 4 éves örökmozgó egészséges kiskrapek, tele energiával:) Van olyan ország ahol 12 hónaposan annyi az elvárás, hogy forogjon a baba. Itt Magyarországon mindent siettetnek..10 év múlva egy 2 hónapos státuszon már kézen kell majd állnia a babáknak....(érdekes mert a régi időkben 1 éves korukig le voltak kötözve pólyába a babák, esélyük sem volt mozogni..mégis egészséges felnőtt emberek lettek)

Én elgondolásom szerint csak lustácska a babód..ha valami baja lenne azt látnád.

2012. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Az én lányom kb ilyen idősen kezdett forogni.

Kérlek kedves hozzászólók ne hozzátok a kérdezőre a frászt. Nem kell 4 hónaposan forognia és nem kell 7 hónaposan felállnia. Az én lányom 7 hónapos elmúlt mikor elkezdett kúszni, 9 hónaposan állt fel, 9 hónaposan kezdett mászni.

Tedd rá egy plédre háton, fogd meg a pléd egyik felső sarkát és finomat fordítsd át a hasára, majd vissza.

Szerintem még nincs semmi gond.


[link]

[link]

2012. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Kiki01 ***** válasza:
39%
Anyukám elmondása szerint én csak másfél évesen indultam el, mégsem lett semmi bajom tőle. Az én babám is egyébként dettó mint a tiéd, az oldalára szeret fordulni, már a feneke is átlendült, de a kezét nem hajlandő maga alól kivenni, ezért csak olyan stabil oldalfekvés szerű amit csinál. Most lesz 6 hós. Egyébként meg tényleg az lejhet velük hogy még agyilag nem értek meg rá, nem lehet ezt siettetni. Előbb utóbb át fog fordulni, az biztos.
2012. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
nem véletlenül, már rég forognia kéne, mielőbb keress egy dévényes tornászt, hogy megvizsgálják. Már nem hoyg forognia de másznia kéne.
2012. aug. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

Nem kell ennyire határozottan állítani,hogy 4 hónaposan, meg,hogy már régen kellene forogni.

A követelmény 6 hónap. Tehát addig azért illene. Dévényre járunk mi is, szóval tudom!

Kérdező!

Ettől függetlenül én is megmutatnám! Ha minden rendbe csak lusta,akkor megnyugodsz legalább,ha meg kicsit segíteni kell, akkor el tudjátok kezdeni mondjuk a Dévényt!

2012. aug. 18. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem azért 7 hónaposan már igen csak kellene forognia,lassan már kúsznia is.Lehet,h csak későn érős típus,de a biztonság kedvéért mutasd meg a dokinak.Ha valami nem stimmel időben észrevegyék,reméljük nem lesz semmi baj,sok sikert!!
2012. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!