Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 napos kisbabám nem veszi be...

3 napos kisbabám nem veszi be a cicit. Ujját szopja, a cicin sír. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítani, hogyan egyen a ciciből, addig sírni fog.
2012. aug. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lányom azért csinálta ugyanezt, mert nagyon sok a tejem, ha csak a szájába vette, ömlött, majd megfulladt tőle. Ráadásul eleinte nem is jöttem rá, hogy mi a baj, azt hittem, nem indul meg, azért sír, úgyhogy jól rásegítettem a fejőgéppel:)


Ezt a kettőt próbáld ki: 1. hátha nem indul be egyből, azért utasítja el: ebben az esetben segít, ha fejéssel megindítod, vagy

2. ugyanaz a baja, mint a lányomnak: erre nekünk a bimbóvédővel szopizás vált be, mert így nem telibe kapja a rengeteg tejet.



Amíg nem volt hajlandó enni, addig lefejtem a tejet, és azonnal megkapta pohárból.

2012. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Ilyenkor elgondolkodom, vajon mit csináltak az anyukák, amikor még nem volt gyakorikérdések oldal. Orvos nincs? Mi ugyan honnan tudjuk így látatlanban, hogy mi a gond, van-e elég tejed stb.?
2012. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
82%

Jezusom,ma mindenkinek kotekedos napja van?!


1879. elott izzo sem volt, akkor gyertyaval vilagitottak, de nem konnyebb most megnyomni egy kapcsolot????


pont a korabbi hozzaallas miatt allnak tomott sorok az orvosi rendelok elott... ja es nem mindenkinek adott a sors elhivatott,tajekozott vedonot.


a baba 3 napos,kedves kekeckedo,Te nem emlekszel hogy amikor a Tied volt ilyen pici,akkor tele voltal kerdesekkel amikre a valasz ma mar evidens?

ha itt valaszt kap,vagy csak megerositest a gondolataira, miert baj?


kedves kerdezo! sok sok turelmet, hasonloan jartunk mi is korabban, gondolj ugy a szoptatasra, mint az elso megtanitando dologra. Neked es Neki is meg kell tanulnotok szoptatni es szopizni.


a fejos es a mellbimbovedos modszereket nem irom le,mert elottem megtettek, de nekunk is ugy sikerult,azota toretlen:-)


sok sikert Nektek!

2012. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tapasztalt anyukáktól vártam vna segítséget,amit eddig köszönök is. A 2.hozzászólónak: még nem indult meg a tejem,hiába próbálkozunk,de ráfogok segíteni. Amúgy védönö/orvos szerint megfog indulni,szopizni fog,mégis rossz ez,mert nem adhatok neki mást,ergo alig táplálkozik. És az hogy várjak..hiába orvos mondja...elég elszomorító.
2012. aug. 18. 11:10
 6/8 A kérdező kommentje:
A 4.hozzászólónak is köszönöm,megpróbálok nem elkenödni.
2012. aug. 18. 11:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos velem is ez volt a kórházban már mikor rám rakták nem akarta bevenni,sőt rá tett egy lapáttal,hogy a csecsemősök rám akarták erőszakolni, nem segítettek semmit,ráadásul befelé forduló a bimbóm, kb 2 hetes volt mikor sikerült rávenni hogy elfogadja,de nem igazán szerette, így 2 hónaposan már tápszerrel kellett pótolni, 3 hónaposan teljesen elapadt a tejem,nem szeretett szopizni a fejés meg nem segített.A cumit mindig is imádta a cicit nem.Ne kenődj el, nem kell stresszelni,próbálkozz ha nem megy akkor maradj a fejésnél.
2012. aug. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyanez volt. A kisfiam sírt a cicin, nem akarta bevenni, mert szegényem nem tudta. Olyan a mellbimbóm, hogy nem tudta rendesen bekapni, plusz a tejem sem akart nagyon beindulni. Ha sikerült is neki szívnia az nagyon kevés volt. 3 naposan már szegényem olyan éhes volt, hogy csak üvöltött és nagyon be volt sárgulva. A pelusa mindig száraz volt, persze mivel nem evett semmit. Az orvosok azt mondták, hogy várjak, hagyjam majd beindul, majd rákap. Hát ha én a dokikra hallgatok, akkor a kisfiam teljesen kiszárad. 4 napos volt, mikor kijött a védőnő és mondta, hogy azonnal adjak a gyereknek tápszert, ne szórakozzak a szoptatással, az ráér, a gyereket most rögtön meg kell etetni, mert nagy baj lesz! Adtunk neki tápszert, aztán később a tejemet is sikerült beindítani és akkor szopizott is meg tápszert is kapott. Annyira sajnos nem indult be a tejem, hogy csak szopizzon. Szóval kérlek téged ne kockáztass, ha nem akar enni a kisbabád és azt veszed észre, hogy a pelusa is mindig száraz, akkor vagy próbáld meg lefejni a tejed és cumisüvegből adni, vagy adj neki tápszert, de ne várj, nehogy kiszáradjon! Esetleg még a mellbimbóvédőt is kipróbálhatod, hátha úgy beveszi.

2012. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!