Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Védőnőnek valóban ki kell...

Védőnőnek valóban ki kell jelenteni a gyereket, ha?

Figyelt kérdés

Férjemhez utaznánk ki külföldre a 6 hónapos fiammal hosszabb időre,kb. 1-1,5 hónapra.Összefutottam a védőnővel és megemlítettem ezt neki.Erre ő felcsattant,hogy még jó,hogy mondom,mert indulás előtt pár nappal feltétlenül el kell mennem a védőbe,hogy napra pontosan kijelentse a gyereket.Ha meg hazajöttünk,akkor visszajelenti.Nem volt túl közlékeny,ennyivel le is rendezte.Kérdésem az volna:honnan és minek akarja kijelenteni???Akárkit kérdeztem erről,mindenki kiakadt,hogy ez hülyeség.Jelzem a védőnőnk a gyermek 1 hetes korában volt nálunk utoljára,tehát még az sem lehet indok,hogy látogatni akar minket.Oltásokat megkapta,kötelező státuszon voltunk.Ebben az időszakban nem is kell jelentkeznünk sehol sem.

Én nem akarnám kijelentetni,mert ha véletlenül vmi baj van,és haza kell jönnünk,akkor meg a gyerek sehol nem a lesz rendszerben??Én gondolom rosszul (és gyakorlatilag mindenki más a környezetemben),vagy tényleg hülyeséget mondott?



2012. aug. 18. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele....
2012. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam róla, mi végleg megyünk ki, a mi helyzetünk ezért más.


1-1,5 hónapért nehogy kijelentsd, főleg ha ugyanabba a lakásba (tehát ugyanúgy hozzá tartoztok) mentek vissza.

2012. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális,már elnézést.Miért kéne kijelenteni????Ott lakik ugyanúgy...Nem is értem akkor majd nem tartozik sehova?Ha két hétre nyaralni megy valaki akkor őt is kijelenti?Én még ilyet nem hallottam.
2012. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

Megnyugtattatok,hogy nem mi gondoljuk rosszul a dolgokat.Én sem értem;pont nekem is az jutott eszembe,hogy ha nyaralni megyünk pl. 2 hétre,akkor ide-oda jelentgetik a gyerekeket???Sokadjára mondott és csinált hülyeséget;pedig azt hittem az eddigi dolgokat nem tudja felül írni.Hát tévedtem. :(

Semmiképpen nem fogom jelezni,hogy kimegyünk és nem akarom,hogy kijelentse bárhonnan is.

Még egyszer köszönöm!

2012. aug. 18. 12:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ha 1-1,5 hónapra mentek ideiglenesen, akkor szólni se vagy köteles, hogy elutaztok. Én nem szólnék a helyedben, mivel esedékes oltásról vagy felülvizsgálatról le sem marad a pici.
2012. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is tervezünk ilyet de én még telefonon se fogok neki szólni, semmi köze hozzá.
2012. aug. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értette félre, és nem 1-másfél évre gondolt? Mert ha nem, akkor teljesen indokolatlan ez a blődség....
2012. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi már kétszer is mentünk ki ilyen hosszú időre a 15 hós babámmal és most szeptemberben készülünk harmadszorra. Nálunk tudta doki is és védőnő is az oltások miatt. Szerencsére ilyen kijelentősdi fel sem merült nálunk.
2012. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő butaságot mondott, ilyen nincs! Csak akkor vagy köteles egyáltalán elmondani ezt, ha az érinti a kötelező vizsgálatokat/oltásokat!

Üdv: egy leendő védőnő

2012. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na szép,ezek szerint mindenki úgy gondolja,hogy butaság.

Már csak arra volnék kíváncsi,hogy akkor mi a fenének mondott ilyet??!!

És NEM,nem értette félre,hogy 1-1,5 évre megyünk ki.Egyértelműen hónapról beszéltem neki,ő pedig nyugtázta.

komolyan mondom az eszem megáll! :(

2012. aug. 18. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!