Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elkezdeni a...

Hogyan kell elkezdeni a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés
19hónapos lesz pár nem múlva. Reggelente, felkelés után általában sikerül rávennem, hogy üljön rá a bilire és legtöbbször van pisi, vagy kaksi. De napközben nem működik ez a rendszer, mert vagy nem hajlandó ráülni, vagy nem történik semmi. Mindig mondom neki, hogy szóljon, ha kell pisilni vagy kakilni. 2 napja néha mondja, hogy psipsi, de addigra már van vmi a pelenkában.
2012. aug. 18. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nyáron levettem a pelust, ilyenkor nem baj, ha becsurrant. Szóval szerintem a rászoktatáshoz ne adj rá pelust (csak ha pl. elmentek valahová), otthon, közeli sétához legyen rajta bugyika és legyen nálad 3-4 pót.
2012. aug. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Jól csinálod ezzel a reggeli bilire ültetéssel, mert az csak jó, ha szokja, de azt tudnod kell, hogy egy 19 hónapos még nagyon kicsi, egyáltalán nem lehet elvárni tőle, hogy szobatiszta legyen. Megpróbálhatod esetleg, hogy nem adsz rá pelust, csak kis bugyit, abban egyértelműbb mindkettőtök számára, ha épp pisil. Lehet, hogy hamarosan ráérez a témára, de akkor is bőven időben lesztek még, ha csak jövő nyáron lesz szobatiszta.
2012. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Valahol azt olvastam, hogy 18 hónaposan már el lehet kezdeni. Persze ez gyerekfüggő is nyilvánvalóan. Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 18. 15:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Olvastam én ár 9 hónapost is (Suttogó) és olyat is, akik szerint 3 évesen kell kezdeni (a DM-es Bababónusz tájékoztató füzetben - na vajon miért?). Természetesen el lehet kezdeni 18 hónaposan is, és mondom, a reggeli biliztetés tényleg jó dolog, de attól még fejben is meg kell érnie rá.

Mi 2 év 2 hónaposan kezdtük, most, 2 hónap múlva tartunk ott, hogy a pisi szinte mindig a bilibe megy, de a kaki csak pelusba. Mondjuk az én kisfiam egy picit később érik az átlagnál, sokan vannak, akiknél ez gyorsabban megy.

2012. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem, hogy nem akar-e a vécébe kakilni és pisilne. Azt válaszolta, hogy de, majd felült a szűkítős vécére és belekakilt, másnap belepisilt, aztán 3 nap éjszakára sem adtam pelust. Még kb 4-5 napig becsurizott párszor, de ennyi. 2,5 évesen kezdtük és fejeztük is be ezt a kérdést, nem vagyok híve az erőltetésnek ezügyben, meg a kínlódásnak sem fölöslegesen...
2012. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy "offolok", de most akkor én nagyon nem jól csinálom? 11 és fél hónapos a babám. Egyik este csak úgy kíváncsiságból ráültettem fürcsi előtt a bilire és mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne belepisilt. Nevetve, huncutkodva és ahogy megdicsértem tapsolt. Másnap reggel tisztába tettem, megette a tejcsit és utána megint rátettem. Volt pisi, kaki és már mikor ráültettem a bilire nevetett, tapsolt. Ma egyetlenegyszer volt csak kicsi pisi a pelusban, a többi biliben. Nagyon korai tudom, de ha nincs semmi szorongás nála akkor csak nem ártok neki? Nem várom én el a szobatisztaságot, tiszta hülye lennék akkor, de tényleg úgy látom, hogy tetszik neki és ha nem kell akkor lemászik róla. Akkor is megpuszilgatom.
2012. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Szerintem ezzel nincs semmi probléma. Anno anyukám engem már 6 hónaposan (éppen csak tudtam ülni) már biliztetett, 2 hét múlva már szobatiszta voltam. Én a lányomnál nem próbáltam ilyen korán elkezdeni, csak most. Egyenlőre nem sok eredménnyel.:S
2012. aug. 20. 21:03
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
6,5 hónaposan szobatiszta voltál? Gondolom már szavaltál is :)
2012. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg anyukádat, hogyan is volt ez a 6 hónaposan szobatisztaság. Odamentél a bilihez, lehúztad a bugyit és beleprodukáltál? Vagy kifigyelte, mikor szoktál kakilni, és addig nem engedett felállni róla, amíg nem volt eredmény? Mert én az utóbbira gyanakszom, és az nem szobatisztaság.
2012. aug. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Osztom az utolsó válaszoló véleményét.


Anyósomnak volt mániája az ehhez hasonló "rémsztorikhoz", aztán amikor rákérdezett, belekérdezett az ember, akkor kiderült, hogy nem is úgy volt az...

2012. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!