Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti erről hogy gondolkodtok?

Ti erről hogy gondolkodtok?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anyuka, kisfiam 6 hónapos. Van egy férjem, meg egy anyósom. 8csak a teljesség miatt írtam le)

Volt nemrégiben a fiamnak a keresztelője, melyen készültek fotók. Állítólag nem tudták anyósomék elküldeni őket emailban (90km-re laknak, így a személyes nem járható út) mert nagy kiterjesztésűek a képek, stb, és állítólag egy sem menne át. Rá pár napra pedig láttam facebookon, hogy anyósom feltöltötte a keresztelőn készült képet a saját oldalára. Nem jelölt be rajta bennünket sehogyan sem, és személyesen, vagy telefonon sem mondta, hogy rakott fel képet, vagy hogy úgy egyáltalán, vannak képek.

Ha én teszek fel képet a fiamról a saját oldalamra, megjelölik rajta magukat(de nincsenek is rajta) azzal a címszóval, hogy merthogy az unoka van rajta, stb...és ők egy család, stb...

Azokat a képeket, melyek az esküvőnkön készültek a férjemmel, egyet sem "tetszikelt, vagy like-t" anyósom, csak az összes gyerek fotót.

Ti mit gondolnátok?



2012. aug. 18. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
semmit, azt hogy ők azt gondolták te majd bejelölöd rajta magad, vagy hogy ez nekik nem olyan életbe vágóan fontos mint neked
2012. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Fura egy anyós. Egyébként ma már annyi ingyenes képfeltöltő oldal van, szóval ez elég gyenge kifogás, főleg hogy azért értenek a géphez valamennyire.
2012. aug. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nem az életbevágóságról van szó, hanem arról, hogy én vagyok a gyerek anyja, a férjem az apja, és a saját fiam keresztelőjén készült képeket csak a facebookon láthatom, mert oda tölti fel anyósom, emailban meg csak a kifogás megy?
2012. aug. 18. 16:44
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

érdekes hogy a f.cbookra fel tudta tölteni (ott nem zavarta a giga méret??) emailben meg nem tudta elküldeni...hmm..

kamu szerintem ez, inkább csak kifogás volt.

2012. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
szerintem is...:((((
2012. aug. 18. 17:04
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy nem vagytok túl jóban az anyóssal. :) Kérd meg, hogy töltse fel az összes képet a fb-ra, onnan meg te le tudod magadnak tölteni. Az unokájukat gondolom szeretik, büszkék rá, mert az az ő fiuknak a gyereke, de téged nem igazán tarthat családtagnak... Az én anyósom csináltatott naptárat a gyerekről: magának, nekünk, anyukámnak és még a nagymamámnak is!!! Ilyen anyóst kívánok mindenkinek! Amiben tud segít, rám soha egy rossz szót nem mondana, sőt, ha vitánk volt a férjemmel, még akkor is nekem adott igazat. Persze azért vannak olyan húzásai, amitől néha falnak megyek, de rosszindulat sosem volt benne, így inkább nyelek és hálát adok az égnek, hogy ő a kisfiam nagymamája. Szoktatok beszélgetni az anyósoddal? Nem kérdeztél még rá, hogy mi a probléma? Nem-e bántja valami? Lehet, hogy csak szimplán "tipikus fiús anya", aki az esküvővel úgy érzi elvették a fiát. :) De lehet, hogy ő is azt érzi ki akarod zárni valami miatt. Lehet, hogy egy beszélgetés mindent megváltoztatna... Szívből kívánom, hogy rendeződjenek a dolgaitok!!!
2012. aug. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

Töltsd le a képeket a facebook-ról magadnak és így neked is meglesz..

Ja és jelöld be magad a képeken azt is megtudod csinálni..

Egyébként ez legyen a legnagyobb bajod anyóssal.

2012. aug. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

kedves 6.-os.

Köszönöm a válaszod, jól esett!!

Igen, nekem is az az érzésem, hogy nem fogad el.

Amikor kiderült, hogy lesz egy babánk, és elmondtuk anyósnak, akkor olyan vegyes érzelmekkel fogadta. Örült valahol, hogy lesz egy unokája, nah de Tőlem?????

Meg is mondta, hogy nagyon félt attól, hogy nekünk gyerekünk lesz, mert Ő azt látja, hogy a fia ( a férjem szeret engem, de én Őt nem) Én erre azt válaszoltam, hogy senki kedvéért, pláne nem magamutogatásból nem fogok valakit nyalni falni, és mutogatni, hogy mennyire szeretem, mert az illető azt érzi, mi tudjuk, és pont. De Ő erősködött, hogy én rosszul gondolom.

A gyerekkel kapcsolatban is mindig tanácsokkal lát el: "adj rá sapkát, ha kiviszed, ehetne már májat is, hány centi hány kiló, MILYEN A KAKIJA, ÉS NAPI HÁNY VAN!!!!!

Valamint abba a városba járok egyetemre, (nem vagyok tini, csak most csinálom a diplomámat levelezőn) ahol az anyósom lakik, tőlünk 90km-re.

Anyós kitalálta, és MINDENKINEK ELMONDTA (SZOMSZÉD, ANYUKÁÁÁÁÁÁM STB) hogy milyen jó lesz neki, hogy 2 hetente (amikor nekem suli van) babázhat, mert viszem neki egész napra a gyereket, és vele lesz.

Nos, ilyenről szó nem volt, csak így adta elő az akaratát.

Ha kettesben vagyunk, nem is beszélgetünk.

Nem hallgat rám, ha az mondom, hogy nem kell, hogy egész nap kézben vigye a gyereket, vagy ha le szeretném tenni aludni, olyanokat mondd a gyereknek, hogy "ne menjél már aludni, mikor itt van a nagymami, ne legyél már álmos, atb" Ilyenkor még tűrök kicsit, aztán mondom, hogy mostmár tényleg fekvés, mert már nagyon nyűgös. Ő erre: Jójó, csak ad még neki egy puszit, adjam oda egy kicsit, egy puszira.

Odaadom, erre el kezd vele játszani: odaviszi a tükörhöz, csögőzik neki, stb.

Erre mondtam neki, hogy ha felkelti az érdeklődését, akkor nem nagyon fogom tudni elaltatni. Erre jött a flegma válasz, hogy legközelebb akkor nem kell odaadjam neki...

Nem tudom mit tegyek. Igazából "kedvem " sincs ezt már megbeszélni vele, mert úgy érzem nem tisztel, és semmibe vesz, és a gyerek nevelésbe is beleszól.

2012. aug. 18. 17:21
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy féltékeny anyós-pajtás Rád. Mivel rosszul kezeli a helyzetet, és valószínűleg úgy éli meg, hogy elvetted tőle a kisfiát, így természetesen egyfajta ellenség vagy neki. ( na, persze nem szó szerint). Gondolom ezért is szól bele a gyermeknevelésbe, mert úgy hiszi, te nem neveled jól, és, hogy ő jobban tudja. A képeket is gondolom azért nem küldte el, mert nehogy már neked is meglegyen!!! Végre valami, ami fölött csak ő rendelkezik... (egyébként nem kell feltölteni, hogy te letöltsd, hanem face-n üzibe becsatolja)

Nehéz helyzet... Nem tudom próbáltad e már, de férjeddel beszéltél erről? Mi lenne, ha Ő próbálna közvetíteni köztetek, hisz ő a fia, lehet meg tudja győzni, hogy ne viselkedjen így... (?)

2012. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A férjem valamilyen szinten belátja a dolgokat az anyjával szemben, de nehéz, mert ugye 2 tűz között van. Mindkettőnket szeret.
2012. aug. 18. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!