Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár/járt bölcsibe a babád?

Jár/járt bölcsibe a babád?

Figyelt kérdés
Mennyi idősen adtad be, milyen érzéseid voltak ezzel kapcsolatban, és a kicsi hogy bírta?
2012. aug. 19. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Kifejezetten babákra gondolsz, már ami az életkort illeti?


Az enyém már nem babaként, hanem 2 évesen kezdte a bölcsit (munka miatt muszáj volt beadnom). Rettegtem tőle, hogy milyen lesz, hogy fogja viselni. Én kint bőgtem a kocsiban az első nap, ahogy ott hagytam, a gyerek meg bent vigyorogva játszott. 4. napon már ott is aludt, annyira simán vette az akadályokat.

Most már ovis, ott sem volt semmi gond a beszoktatással, talán pont a bölcsi miatt.

2012. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2 évesen kezdte. A pénz miatt adtam be. A első fél év nagyon nehéz volt. 1 hét bölcsi után 1 hét betegség következett. Ez fél éven keresztül. Nagyon nehezen szokott be. 2 hónapig nem aludt csak ült az ágyán és sírdogált, várt. Fél évig minden reggel sírva hagytam ott. Talán a 3. hónaptól már sírdogált annyit nappal, de előtte sokat. A szívem szakadt meg érte, de a Gyesből éhen haltunk volna. Utána nyáron itthon voltunk 8 hetet, és mintha mindég bölcsis lett volna. Örömmel ment, csak azt kérdezte meg, hogy ugye anya jössz értem, és ment a dolgára. Onnantól nem volt sírás. Beszéltem erről egy gyerekpszichológussal is. Azt mondta, hogy azért szokott be annyira nehezen mert még nem érett meg az elválásra 2 évesen. 2,5 évesen pedig már képes volt elválni tőlem, és élvezte a gyermek társaságot.
2012. aug. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17 hónapos volt, amikr először mentünk bölcsibe, akkor heti 2 délelőttöt. Később 2 éves korátol 3 délelőttöt, majd 2,5 évesen a kistesó érkezésekor 4 délelőttöt. Ez az ovikezdésig így is maradt. Szóval mi nem voltunk "igazi" bölcsisek, mert csak fél naposak voltunk, de azt gondolom nagyon jót tett Neki. Először mikor megszületett azt gondoltam én nem adom bölcsibe, de aztán ahogy nőtt, látszott rajta nagyon igényli a gyerektársaságot így találtam ezt a kötes megoldást -félnapos bölcsi. A fiam nagyon szeretett odajárni mindig talált magának játszpajtást akkor is ha a barátai épp nem voltak ott. Szóval én nem bántam meg. Nyílván nagyon sok múlik a nevelőkön is, és azon milyen lehetőségeitek vannak.
2012. aug. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én még csak a nagy lányomról tudok véleményt írni, aki már 20 éves. Ő 2 évesen kezdte a bölcsit. Nagyon szerette, soha nem sírt. Lehet ennek köszönhetően könnyen beilleszkedett minden társaságba, oviba, iskolába.
2012. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nekem 19 hósan kell majd beadnom, pénzügyi okok miatt. Nem azon aggódok, hogy neki rossz lesz, hanem hogy nekem. :( Fél napot nem is fogom látni, nem tudom hogyan fogom bírni, de muszáj, mert így viszont ha nem dolgozok nem lépünk egyről a kettőre. (Lakást akarunk venni, kistesót majd stb.)
2012. aug. 21. 23:33
 6/7 TKI Ibolya ***** válasza:
Nem jártak a gyerekeim bölcsibe.
2012. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Szerintem is inkább Neked lesz rossz :) Ilyen korban a gyerekek nagyon szeretik ám, mert van társaság és épp ennyi idősen csak az anya már kevés neki játék szempontjából. Te meg túl leszel rajt ne aggódj :) A muszáj nagy úr :(
2012. aug. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!