Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Jázmin névről?

Mit gondoltok a Jázmin névről?

Figyelt kérdés

Ezt a nevet fogjuk adni a kislányunknak, ebben egyeztünk meg. A vezetéknévhez nagyon jól passzol.

Arra lennék kíváncsi, hogy ki mit szól ehhez a névhez, milyen véleménnyel van róla.

Természetesen nem emiatt fogunk elpártolni, de érdekel :)

22 hetes kismama



2012. aug. 19. 11:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
A lányom Jázmin és sok ismerősömnek is így hívják a gyerekét. Mondjuk mindenki azt mondja hogy nagyon illik a lányomra mert olyan mint egy hófehér jázmin virág
2012. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem, ha lányom lett volna (dec-ben szültem) az első fellángolás szerint Jázmin lett volna. Fiam lett, de ha lány lett volna, a nevet tuti töröltük volna a szülésig.. Rengeteg kislányt így hívnak, borzasztó tucatnév lett. Amúgy szép név, de kis túlzással minden második kislányt így hívnak.
2012. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
számomra semleges én nem adnám. De nagyon felkapott lett.
2012. aug. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Imádom ezt a nevet, mivel a kislányomnak ez lesz a második neve, Jó babavárást! 21hkm
2012. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, őszinte leszek, de nekem nem tetszik. Nekem valahogy rideg, nem kedves név. Lehet, hogy azért nem tetszik, mert nem lehet becézni?. Jázmika, Jázika, Mika... Nem, sehogy sem tetszik. De ez nyilván szubjektív dolog, és az is igaz,hogy majd a hordozója fogja megtölteni szeretettel és kedvességgel.



Ezen kívül nem tetszik sem az Ibolya, sem a Rózsa név sem. ( Tehát így a virágnevek)


Ha kislányom születik, akkor, vagy Mónika, vagy Viktória lesz, de tetszik még a Barbara, az Andrea és az Emese név is

2012. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A leggyakoribb név. Minden 2. kislányt így hívnak itt a környékükön. Vicc nélkül a délelőtti 10 kisgyerekből 3 Jázmin.
2012. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Régebben nagyon tetszett ez a név. Nekem nem a virág jutott róla eszembe, hanem az Aladdinból Jázmin hercegnő.:) Szép név!


Azóta nagyon felkapott lett és minden 3. kislánynak ez a neve. Ez még nem is zavarna, mert sosem érdekelt, hogy egy név mennyire tucat, ha nekem tetszik (pl. a kedvenc nevem az Anna, ami meg minden 2. kislány neve...:)), de az egyik ismerősöm kislányát is így hívják és már megőrülök ettől a nőtől. Neki "köszönhetően" nagyon nem tetszik már ez a név, mert mindig ő jut róla eszembe és ideges leszek.:P Ettől a név még szép maradt, csak bennem már rossz érzést kelt.:(

2012. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik, hiába gyakori.
2012. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
Az én lánykám is Jázmin. Olyan, mint egy virágszál. A természete is olyan jázminos:) Én pl egy Jázmint se ismerek az rajtunk kívül, hiába hívnak így minden második lányt...
2012. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

7. vagyok


9. válaszoló, én sem ismerek egy Annát sem (egyébként Jázmint is csak azt az egy kislányt), de attól még, hogy az én környezetemben nincs sok ilyen nevű gyerek, az országban összesen még lehet sok.:) Mondjuk inkább legyen tucatneve, de szép, mint Dzsenifer!:P

2012. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!