Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák válaszát várom,...

Olyan anyukák válaszát várom, akiknek a gyermeke 17 hónaposan még nem megy vagy nem ment. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A kisfiam 17 hónapos múlt, életvidám, erős, egészséges, aktív. Semmi baj vele! Jól eszik, mozog sokat, mászik, térden-talpon kotor, bútorok mentén és kézen fogva jár, de önállóan nem. Hetekkel ezelőtt láttam utoljára 3-4 lépést tenni, többet nem, és azóta se nagyon. Mi lehet a baj? Fognak küldeni vizsgálatra? Aki már tapasztalta ezt, mi történt másfél éves vizsgálatkor? Hogyan és mikor kezdett járni a csemete?

2012. aug. 19. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Én másfél éves koromban kezdtem el járni, állítolag 1 éves koromig nem tudtam felülni. Már mondtak rám mindent, a védőnő kitalálta, h vízfejű vagyok!!! Hát nem vagyok és más bajom sincs.

A kisfiam 14 hónaposan indult el. Nagyon bátortalan volt, nem akart, nem mert önállóan kapaszkodás nélkül elindulni. Mi azt csináltuk, h egy olyan helyen ahol nincs mibe kapaszkodni, Az apja megfogta a kis kezét, felállította, én meg 2 méterre tőlük el kezdtem csalogatni, hívni. Apuka elengetdte a kezét és a kisfiam odajött egyedül. Persze nem mindig megy egyből, de sikerülni fog. Esetleg valamit fogj meg a kezedben, ami számára nagyon érdekes és meg szeretné kapni. Nálunk ilyen volt a mobiltelefon:) Aztán az első önálló lépés után nem rögtön kezdett el járni, kb még 2-3 hét volt amig belejött. De úgy is jó, ha félős, hogy közelebbről kezded a csalogatást és ha elindul te kezdesz el egy kicsit hátrálni, de ha fenékre akar esni, javaslom, h kapd el, nehogy a negatív élmény miatt ne próbálja meg mégegyszer.

2012. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok, de az én fiam (15hónapos) is ugyanezeket csinálja, de semmi jelét nem mutatja, hogy önállóan is elindulna... Bízom benne, hogy előbb-utóbb egyedül is menni fog. Szerintem a te babádnál is csak napok kérdése...

2012. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csalogattuk már, de letérdel és négykézláb jön oda egy lépés után.
2012. aug. 19. 14:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmi baj nincs vele, csak bátortalan! Az én fiam is 17 hónaposan indult el, úgy volt mint a tiéd, mászott, kapaszkodva lépegetett, de egyedül nem mert elindulni. Aztán egyszer csak kedvet kapott, ráérzett és ment. Úgy próbáld hivogatni, hogy először csak 1 lépésnyire legyél tőle, aztán kettőre, így jobban megtetszik neki, mintha rögtön messziről hívnád. És kapaszkodás nélkül tud állni?
2012. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam 18 hónaposan indult el, azelőtt semmi jelét nem mutatta annak hogy ő elindulna.Még kézen fogva, kapaszkodva sem volt hajlandó menni.18 hónaposan döntött úgy hogy elindul.Biztosvagyok benne hogy sunyiba, amikor nem láttuk, gyakorolt, mert rögtön majd 10 métert tett meg, kapaszkodás nélkül, és nem volt nála soha a két lépés után elesik szitu.
2012. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos ő is megfigyelő típus, aki egyszer csak beindul, de lepipálva a már hónapok óta járókat. :)
2012. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma elindult!!! Bár párszor padlót fogott... :)
2012. aug. 21. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!