Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós lányom állandóan kézben...

2 hós lányom állandóan kézben akar lenni ha lerakjuk akkor meg visit. Mitöl lehet? Mi a baja?

Figyelt kérdés
2012. aug. 19. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nincs, a helyzet csak annyi, hogy még nagyon kicsi :) Az kisbabáknak ugyanolyan elemi igényük a testközelség, mint az evés, teljesen normális, hogy kézben akar lenni! Még messze nem várható el tőle, hogy egyedül ellegyen! Legyen sokat kézben, mert amikor elkezd mászni, járni, úgysem tudjátok majd ölelgetni, nem fogja hagyni.
2012. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó de olyan nehéz fogni mert menne le a földre meg mozog is szóval nehéz eset
2012. aug. 19. 14:50
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha le akar menni a földre, had menjen! Messzire menni még úgysem tud :) Majd ha visszakéredzkedik, akkor felveszitek. A lényeg, hogy ne stresszeljetek rajta!
2012. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De ha lerakjuk visit
2012. aug. 19. 15:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem fáj a hasa, nem lehet?
2012. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Alszik normálisan?Nincs túl pörögve?
2012. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha kézben tartod vízszintesen akkor is sír? Ha igen, akkor lehet fülfájás, hasfájás is!

Igen, ez egy elég nehéz időszak, de túllesztek rajta :-)

Próbáld meg azt, hogy kézbe veszed, kimentek mondjuk a konyhába, és szépen lassan végigmutogatsz neki minden tárgyat. Ha a konyha már uncsi, akkor egy másik szobában lehet ugyanezt kezdeni.

Ha le akar menni, akkor hadd menjen, ülj le mellé, vagy fektesd a combjaidra, úgy te is pihenhetsz egy kicsit.

Ha nagyon sokat akar kézben lenni (ami teljesen normális az első hónapokban,és véleményem szerint nem is szaad, nem is érdemes korlátozni), és neked nehéz tartani, akkor használj segédeszközt (hordozókendő, szopispárna, stb)

Ebben a korban nekem három jolly jokerem volt:

- nekitámasztottam a falnak a hátam, felhúztam a térdem kb 40-45 fokig, és a combomra fektettem a kicsit úgy, hogy a feje a térdem felől volt, a lábacskái terpeszben a pocimnál. Így csomó mindent lehet vele játszani. Vágjál grimaszokat, csikizd meg, 2 hóst elkezdheted megtanítani tapsolni, stb.

- hanyattfeküdtem, és a hasamra fektettem a gyereket arccal felém (nagyon jó hátizomfejlesztő a gyereknek!)

- hordozókendőben elölre becsüccsentettem a gyereket, és elindultunk felfedező útra a lakásban (ahogy fentebb írtam), vagy vásárolni, és ott nézgelődtünk. Egy idő után bealudt, akkor hazavittem, és betettem az ágyába.

2012. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kézben elvan még fektetve is csak ha lerakjuk az ágyunkra akkor visit. Kiságyban sincs meg ha nagyon elalszik kézben akkor szoktuk oda berakni. Ma kb 2 órát aludt össz-vissz. Úgy szoktam vele hülyéskedni hogy a lábamon ül a kisfeje a térdemnél a lábacskái meg a pocimnál de ma az se.....
2012. aug. 19. 17:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a többiek hogy vannak vele, de ne a mai nap legyen etalon. Nap közben egy árva percet nam aludt a gyerek :-s Máskor 3-5 órát szokott délután, és estétől megint alszik reggelig egyhuzamban. Próbáld holnap :-) Kitartást!!!
2012. aug. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy első válaszoló is írta: semmi baja, ez a normális egy kisbabánál. Gondolj bele. :)

Rengeteg mindent meg lehet ám csinálni egy kézzel is. Most elsősorban az a dolgod, hogy az ő igényeit kielégítsd. Még olyan picike. Majd pár hónap múlva több időd lesz, ha már érdekesebb lesz számára a világ, mert elfoglalják az ujjai, a játékok, az, hogy megnéz, megismer maga körül mindent. Akkor majd leteszed. Most meg cipeld, ha azt igényli. Megéri. ;)

2012. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!