Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek befolyásolja a...

Szerintetek befolyásolja a szopis babám növekedését, hogy mit eszek, tejem van de lehet nem elég tápértékes az étkezésem miatt?

Figyelt kérdés
Sajna nagyon egyoldalúan étkezem (anyagi okok miatt) se gyümölcs se tejtermék és nagyon-nagyon minimális zöldség.

2012. aug. 19. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos hogy befolyasolja
2012. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt fontos a rendszeres egészséges étkezés.

Mikor a fiam még csak szopis volt, és ha egy nap nem ettem főtt ételt, és nem ittam meg a 2l folyadékot, másnap érezhetően kevesebb volt a tejem.


Ha pedig nem eszel rendesen, akkor nincs elég tápanyag a tejedben.


Szerintem, de nem vagyok nagyon tapasztalt.

2012. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hááát... én volt, hogy szinte csak túró rudin éltem napokig (mert nem nagyon figyeltem magamra). Folyadékot viszont ittam rendesen (napi 3 liter)+ a Laktoherb teát. Fiam az első 3 hónapban havi 1 kg-ot hízott.


Most 17 hónapos - még mindig van pár korty tej a számára :). Nekem a folyadékbevitel erősen befolyásolta a tej mennyiségét, más nem.

2012. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, ha nem eszem normálisan, akkor a szervezetem az én tartalékaimat használja fel a tej termelésre. Ez azt jelenti, hogy a szülés óta, ami 10 hónapja volt 25 kg fogytam, mert nem nagyon volt étvágyam, de a tejem tápértéke nem hiszem, hogy romlott a nem nagyon evős napokon. Azért erőszakkal, ettem ezt-azt, csak simán eljártem a napot kaja nélkül. Tehát, szerintem, gondoskodik a természet erről. De azért igyekezzél enni, krumpli, tészta, hetente 1x valami husi, gyümölcs, zöldség, ezekkel simán lehet szoptatni és nem is halsz éhen, ugyanakkor a pénztárcát is megkíméli. Jó egészséget!
2012. aug. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:))
2012. aug. 20. 07:59
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Én is rengeteget fogytam a szoptatás alatt.

2012. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem a mennyiséggel van bajom,hanem minőséggel szerintem.A babám néha hízott csak a minimum felett, most 6 hós 6400g és 68cm. 3650g-mal született és elvileg 57cm-rel, de lefogyott 3350g-ra.
2012. aug. 20. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én babám is sokat fogyott a zsül.súlyából, pedig iszonyú sok tejem volt és szopizott is becsületesen, de annyira gyötört az ember szülés után, hogy valóban nem biztos, hogy a legtáplálóbb olyankor még, bár a színe nem ezt mutatja :))) De azóta is igény szerint, gyakran teszem cicire, és jó sokáig hagyom rajta, akár ha akarja 45 percig is vagy annál tovább, hogy a hátsó zsíros tejet is kiszopizza, attól lesz nagy a baba. :))))Amúgy 6 hónaposan van egy növekedési ugrás. figyelj, hogy elég inger érje a mellet mert még el is apadhat kicsit, de ettől nem kell megijedni, csak sokszor tedd mellre.

Tudod, ez a legolcsóbb a világon, ha tápszert kellene adni vagy teát meg a cumisüvegeket megvenni....stb, abból inkább vegyél magadnak olyan kaját, amit gyorsan bekaphatsz. Én, amikor úgy láttam, hogy "kevés" és "gyenge" a tejem, gyorsan ettem egy kis sűrített tejet és ittam egy kis alkohol mentes sört, ezek mind kalória bombák és kihúzott a pácból :)))))

2 répa, 2 krumpli, pici csirkemell, bele egy sütőzacsiba és máris kész a gyors és fincsi kaja, 1 hónap múlva a babád is eheti :))))))

Nőjetek nagyra! Még írj!!!! :)))

2012. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy számít mit eszel.

Az én kicsim 2 hónapos és 6300gramm.

4. gyerek.

kizárólag szoptatom.

vitaminra sincs pénzed?

2012. aug. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ez attol is fugg neked milyenek a tartalekaid, azert foleg ilyenkor probalj almat, barackot venni, aminek a szezonja van, akkor nem olyan draga, csak oda kell figyelni vasarlasnal

az meg hogy csak akkora az nem csak attol fugg mit eszel, az en lanyom 3320g-mal szuletett, 7hosan volt 6,8kg, nem duplazta meg fel eves korara a sulyat, pedig en eszek mindent, nem keveset, de doki szerint teljesen rendben van, nagyon elenk kislany, ertelmileg joval kortarsai elott jar, szoval a suly nem minden

2012. aug. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!