Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy kezelitek az agresszív...

Ti hogy kezelitek az agresszív, csúnyán beszélő, lökdösődő, verekedő kisgyerekeket a játszótéren?

Figyelt kérdés
Én általában az apróbb vitákat hagyni szoktam, hagy rendezzék le a srácok egymás között. De vannak azok a gyerekek (nagyobbak 3-4 évesek), akiknél kinyílik a bicska a zsebemben. Pl ez nemrég történt. Anyuka jött a 2 gyerekével :egy a lányommal egy idős kisfiúval és a kb 4 éves nővérével. A kislány valami elképesztő ocsmány szavakkal kezdte illetni a többi anyukát a játszótéren (pl: pcsa, kva stb.)(az anyuka ezt nem hallotta!), majd miután a lányom felült az öccse motorjára ( le volt rendezve a dolog, mert kölcsönkértük a motort) odament a lányomhoz lelökte a motorról és közölte vele, ha még egyszer ráül szétveri a fejét. Szóltam az anyjának, hogy azért álljon már meg a menet, de csak annyit mondott a lányánka, hogy "meg volt beszélve xylonka". Vagy a másik kedvencem: van egy kisfiú, aki rendszeresen terrorizálja a kisebbeket (fellöki, megüti, rászórja a homokot), az anyja rá se szól.(Ha ezt a gyereket meglátom, már fordulunk is haza) Ti mit csináltok ilyen helyzetekben?
2012. aug. 20. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem mennék arra a játszótére, amúgy szólnék a gyereknek, hogy vegyen vissza. És biztos nem fog tetszeni amit írok, de én nem engedem, hogy más gyerekek játékait használja a gyerekem, csak ha nagyon jó ismerős gyereke.
2012. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
rr
2012. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Kerülni szoktam a konfliktusokat. De ha lányomat veszélyezteti vagy bántják akkor én igen is rászólok és az adott dolgot amit csinál le is állítom, utána meg arrébb megyünk.

Nem megyünk haza mert nem akarom a gyerekemet minden jóból kihagyni de egy megoldás lehet, ha van lehetőséged másik játszótérre vinni akkor keres másikat. Ha nem akkor meg amit írta, csak az az egy megoldás van.

2012. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom felétek mennyi játszótér van és milyenek. Mi egy kis településen élünk 2 db játszótér van az egyik egy leharcolt gagyi a másik a szép uniós. Sajnos az unióson van 2 olyan család is akiknek ez a liberális nevelés az elvük (vagy nem tudom hogy hívjam ezt) miszerint a gyerekek hülye, p.csa, pna, k.rva szavakat üvöltöznek egymásnak másoknak, felnőtteknek is! Az ő játékukkal soha senki nem játszhat mert mennek oda és veszik el ha véletlen anyuka rájuk szól így : Jaj Kopányka/Nimródka hát most a kisfiú hagy játszon vele" akkor úgy elkezd visítva örjöngeni hogy nem lehet kibírni és inkább visszaadja az ember a dolgot csak legyen már csend. És nem úgy őrjöng hogy kifáradna tőle, neeem, 20-30 percen keresztül képes ok nélkül ordítani.

Reggel 9től 11.30 ig ott vannak és délután is ritka ha nincsenek ott.

Emiatt 1. konfrontálódok velük akkor már megkaptam hogy menjünk máshova ha nem tetszik, mert ő így nevel és kész.Hiába is mondtam hogy nekünk ugyanannyi jogunk van ott játszani mint nekik.

2.nem konfrontálódok, akkor meg el kell viselnem és állandóan árgus szemekkel azt lesni mikor "támadják be" valamelyik gyerekemet. És oké mivel még viszonylag kicsik, fizikailag nem mernek támadni ha ott állok, na de nekem is 2 kicsim van 2 felé kéne szakadjak, és persze ez nem akadályozza meg őket abban hogy ocsmányul beszéljenek a gyerekeimmel meg mással is.

Sajnos senki nem mer szembeszállni az ilyen emberekkel nekem az a tapasztalatom.

Barátnőim is kerültek már hasonló szituba ők ilyenkor mindig a másik játszóteret választják.

De nálunk a másik játszótér lepattant, alig van ott valami.

Időben elkerülni őket nem tudjuk, hacsak nem reggel 7kor játszózunk...

ami meg hülyeség.

Én fel tudnék robbanni megmondom őszintén ettől az egésztől...

2012. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4 es vagyok a mondat másik fele lemaradt szóval a liberális nevelési elvük a mindent ráhagyunk a gyerekre, meg óóó csak gyerek majd kinövi stb.stb.
2012. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Engem az zavar, hogy ezeket a szülőket nem zavarja, hogy a gyerekük milyen módon viselkedik! Ha az én gyerekem ilyen csúnyán beszélne, biztos hogy a föld alá süllyednék szégyenemben és többet nem is mernék visszamenni oda. Arra rájöttem, hogy a szülőnek felesleges szólni, mert nem csinál semmit . Legközelebb én is a gyerekre fogok rászólni, de akkor tuti,h én leszek majd a rossz. Nálunk 2 játszótér van a közelben, sajnos az egyiken a csúnyán beszélő kislány van,a másikon pedig a verekedő kisfiú. :S
2012. aug. 20. 14:10
 7/12 anonim ***** válasza:

4es 5 ös vagyok...hát ez nagyon "klassz" egyébként mint írtam nálunk is én voltam a rossz hogy rájuk szóltam, vagy ha a szülőknek szóltam.

Nekem is lesülne a bőr a képemről ha a 2-3 évesem ilyen ronda dolgokat ordítozna, mosolyogni tuti nem tudnék rajta.

Nem tudom sajnos, mi a megoldás, én mondjuk alig várom az ovit, a nagyobbam legalább megszabadul ettől ami most megy.

2012. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én rászólok jó hangosan " Ha anyukád nem szól rád majd én de abban nem lesz köszönet" határozottan és hangosan

biztos Én vagyok a rém de működik ,kis terrorisatákkal nem megy máshogy,nehogy már az Én jól nevelt gyermekem szívjon.És meg lehet mondani akkor menjenek máshova ,ha nem tetszik ahogy azt tanácsolja másoknak

2012. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4-es 5-ös vagyok az a baj hogy ezek az emberek annyira b.nkók ám (volt honnan szedni a gyerekeknek ezt a stílust gondolom ) hogy beszólogatnak, kibeszélnek, fagyos a hangulat próbáljátok kerülni egymást a játszón stb. kinek van ehhez idegrendszere meg kedve minden áldott nap...az a baj hogy én egyáltalán nem vagyok ez a típus aki egy vállrándítással elintézi ha rossz a hangulat...és amúgy is kompromisszumos megoldások meg a megbeszélés híve vagyok, nem tudok ezzel a b.nkó stílussal mit kezdeni..
2012. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ahova én járok játazóteret oda rendgeteg kicsi kijá meg 10-en évesek is. ott nem szoktak ilyen dolgok lenni. néha néha meghallani olyanokat hogy az ész megáll, de a gyerekek nem foglalkoznak velük. akkor van a gond ha nem tudnak sort tartani. én 12 évesen szoktam ott a kicsikkel,nagyokkal játszani. de múltkor volt egy testvér pár meg egy másik kislány, aki nem tudta tartani a sorrendet és mindig lökdösődtek, meg minden. ilyenkor 1-2 körből kihagyom őket. de ha mégis baj van akkor a gyereket az anyjáho viszem és be kell számolni a dologról mert addig nem állhat vissza a sorba. tényleg szólj az anyukáknak, ne hagyd hogy csak így lazán elintézzék..
2012. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!