Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a kenguru és a bébikomp...

Ha a kenguru és a bébikomp olyan káros a babáknak, akkor miért lehet még mindig kapni őket minden bababoltban? + külföldi dokumentumfilmekben a legkisebb gyerek mindig bébikompban mászkál.

Figyelt kérdés
Ott nem terjedt el ez a "nézet", hogy ez káros? Hogy is van ez?

2012. aug. 21. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Mindig mindenki mást mond egyik sem káros ha nem viszik túlzásba,arról nem is beszélve,hogy egy ülő,járó gyereknek semmi baja nem lesz a komptól.
2012. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

hm? attól, hogy káros, miért ne lehetne kapni? cigit, alkoholt is legálisan vehetsz, nem?


amúgy ez a kenguru dolog elég új nekem, mikor a fiam 3 éve született, kifejezetten ajánlották az orvosaink, pár hete olvastam itt, hogy az milyen káros, nem tudom honnan jött ez

2012. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem annyiból lehet káros mindkettő, hogy a lábakat széttartja a csontfejlőds alatt, és komoly O-lába lehet a gyereknek, ha rendszeresen abban vannak. Ez leginkább a cipelős kengurura igaz, de a mászkálós komp szerintem lehet olyan, ami nem csinál O-lábat. Kialakítástól függ.
2012. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a lényeg. Amíg kapható, amíg az egyik orvos azt mondja, hogy nem káros, amíg a másik, hogy igen tehát nincs egységes nézet, addig a saját döntésed. Mint minden a gyereknevelésben. Soha nem tudhatjuk, hogy melyik elv a helyes és az mit fog kiváltani 15-20 év múlva.
2012. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Hülyeség h káros. Több baba nőtt fel a környezetemben akik kompot használtak, az ég világon semmi bajuk nincs. Én is most készülök fiamnak venni. Mellesleg kengurut is használtunk, nekünk is ajánlotta az orvosunk.
2012. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Ennek több oka is van, de leginkább a pénz. A BabyBjörn ugye a legnagyobb kenguru-gyártó cég, elvégre ők találták ki. Namármost, ha beszüntetnék a kengurut, a BB teljesen csődbe menne, mert a kenguru a főprofiljuk, pihenőszékek eladásából nem élnének meg. Fizetnek egy-két ortopéd orvosnak, aki adja a nevét a kenguruhoz, hogy mennyire egészséges, és kész. Emiatt az emberek megveszek, és amíg van rá igény gyártják.

A bébikomp már kicsit más tészta, mert arról már szinte az összes orvos egyetért, hogy egészségtelen, viszont ezt is azért gyártják, mert igény van rá.


"külföldi dokumentumfilmekben a legkisebb gyerek mindig bébikompban mászkál."

Na azért ez attól is függ, hogy melyik országról van szó. Mert pl. Kanadában betiltották. Másrészt a dokumentumfilmben szereplők nem feltétlenül tudják ezt, ahogy Magyarországon is ismerek olyat, aki még sosem hallott a bébikomp káros hatásairól, és beleteszi a gyereket, mert valahol látta.

2012. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

6. vagyok.

Még azt akartam írni, csak lemaradt, hogy nem tudják bizonyítani ezen dolgok káros hatásait, mert a gondok gyakran csak később jelentkeznek (pl. ha a komp használatával kimarad a mászás, akkor a tanulási nehézségek csak iskolás korban jelentkeznek; a gerinc- és csípőproblémák is megjelenhetnek évekkel később, és senki nem fogja megmondani, hogy az a kenguru miatt van, egyrészt mert a szülő azt mond, amit akar, a gyerek nem emlékszik rá, és más is okozhatta a gondokat).

2012. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

5. válaszolónak:

A hajam égnek áll, ha valaki azzal jön, hogy "nekik sem lett semmi bajuk".

Nekem is az ismerőseim legtöbbje használt bébikompot, mikor pici volt, és nagyon sokuknak van gerinc problémája, diszlexiája és rossz egyensúlyérzéke. Persze ezt nem lehet egyenesen a bébikompra visszavezetni, de okozhatta az is.

2012. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Egyetértek veled. A külföldi dokumentumfilmet pl. Angliára értettem, reality adókon látom folyton hogy a kisgyerek a kompban van szinte állandóan.
2012. aug. 21. 11:58
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

A kompot és a kengurut is el kell adni valahogy.

A kérdésed egyáltalán nem újkeletű, és egyáltalán nem csak Magyarországon foglalkoznak a témával, sőt! Magyarországra csak sokéves késéssel jutott el az információ (mint mindig :-s ), hogy valami nem jó ezekkel az eszközökkel.

Mindkét eszközt lehet használni saját felelősségre ugyanúgy, mint ahogy bármilyen boltban kapható helymászófelszerelést is használhatsz. Ha eltörik a karabiner, a gyártó nem fog felelősséget vállalni, ebben biztos lehetsz.


Mivel ez a témában a sokadik kérdés, ezért javaslom, keress rá a "kenguru" illetve "hordozókendő" kulcsszavakra itt a GYIK-on.

Az egyik topicban igen részletesen, és sok szemszögből leírták ezzel kapcsolatosan a véleményeket a kommentelők itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ha más forrásra is kíváncsi lennél, akkor javaslom a következő egészen friss ausztrál híradás-részletet:

[link]

A következő magyar interjút: [link]

A kövekező angol, német, és magyar cikkeket:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!