Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akiknek a kezdetektől rossz evő volt a babájuk?

Figyelt kérdés

Lányom 6 hetes kora óta tápszeres. Most 5 hónapos, és kínszenvedés az etetése. Nappal csak úgy hajlandó enni, ha elalszik és rá 5 percre felkeltem. De már ez sem igazán működik, mert az elmúlt napokban nem alszik vissza...és ez elég kimerítő.:( Napi 4x150ml-t eszik, és próbálom pótolni tejpéppel..de nem mindig fogadja szívesen..én meg nem akarom erőltetni. 4kg-val született és most 6,8kg. Átlagban mindig 600g-ot hízott havonta. Ebben a hónapban is, bár elképzelésem sincs mitől hízik, mert a nagykönyv szerint jóval többet kellene ennie.

Sok féle tápszert kipróbáltam, kevertem, kutyultam..de semelyiket nem fogadta szívesen.

Leírnátok, hogy nektek, hogy volt?- Vagy ha esetleg bevált valami..mert én már annyi mindent próbáltam:(


2012. aug. 21. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan már nem emlékszem, de nálunk is mindig központi kérdés volt. Az biztos, hogy sosem evett meg annyit, mint ami a dobozon volt. Sosem szívta ki üresre a cumisüveget, szinte soha nem ette meg az üveges bébiételt teljesen. Most 2,5 évesen még reggel-este tápszert iszik és most iszik meg 2dl, de azt sem mindig!

Ha fejlődik, akkor ne izgasd magad! Ha a doki és a védőnő nem mondanak mást, akkor nyugi.

Bár mi volt, hogy még vérvételre is elvittük, 3 hósan vasat szedett, de az étvágyán nem volt változás. (Állítólag 3 hó körül minden babának vashiányt mutat egyébként a laborja, ezt mondta a laboráns)

Biztos éhes, amikor kínálod? Hány óránként eszik? A hozzátáplálást elkezdted már? Én nem biztos, hogy az alvását megzavarnám.

Mi is próbáltuk másik tápszerrel és másik cumisüveggel, de igazán nem hozott változást. Aventtel kezdtük, aztán a MAM-nál maradtunk.

2012. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem éhes amikor kínálom..kb 5 óránként eszik. Hajnal 3 körül, reggel 7 körül kel és nem hajlandó enni. 9-9.30-kor altatom, ilyenkor van, hogy megeszik 180ml-t, de van, hogy csak 130-140-et. 12-körül próbálok tejpépet adni gyümivel. De maximum 70g-ot fogad el szívesen...és ez mindenre igaz ami szilárd étel..legyen az gyümölcs, főzelék, zöldség.:( Pedig ebben volt minden reményem, hogy a hozzátáplálással megoldódik a problémánk. Szóval ha eszik ha nem olyan 3-körül kap megint tápszert, és este 7-kor. Napi átlagban 650-750ml között eszik. Ha többször próbálkozok a tápszerrel összeszorítja a száját. A doki nem hajlandó elküldeni minket vérvételre, mert jó kedvű mosolygós a lányom, és szerinte ennyi az igénye. Amíg gyarapszik szerinte nincs gond.

És nekem sem jó így, hogy felkeltem..de ébren nem hajlandó enni. Nem tudom mit csináljak:S

2012. aug. 21. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező én teljesen megértelek :) Lányom 11 hónapos és soha nem evett jól, de még kielégítően sem. Az első 2 hónap elment evés szempontjából, aztán jött a 60ml egy evésre amitől a hideg is kirázott, de az is ringatva"jaj de jó a habos sütemény"- re. mert akkor hátha eszik..nem evett!

Aztán elkedztem a hozzátáplálást, 4 hónaposan 6.400g volt, és 4000g született, hogy na majd most enni fog, dehogy evett, sőt belezavartak az új ízek, azt sem akarta enni, amit addig. 7 hónaposan a semmi hatására elkezdett 200ml enni minden második evésre, a többi ki volt váltva és most 11 hónaposan, amikor majdnem mindent eszik, persze 3 kanállal elértük a 8800g nem tudom hogyan, nem tudom miből rakott magára, mert annyit eszik mint egy kismadár.

Hidd el, nem tehetsz sokat, mint kínálgatod, én ezt tettem, próbáltam gyakrabban etetni, ritkábban, ha 5 óránként etettem ugyanannyit evett mint 3 óránként. Én akkor etettem, amikor felébredt, elaltattam még ha éhes is volt és amikor felébredt, már a cumisüveg a szájában volt és majdnem álmában itta- ette meg a tápszerét. De az nem igazi evés, ahogy a mostani sem, hogy itt a kismadár, meg ott a nyuszi és hozz egy falat. Más baba elé odateszik felkockázva a szendvicset és megeszi, nálunk soha nem volt ilyen.

Próbáld kiéheztetni picit, talán segít.Nagyon sajnálom, tudom min mész keresztül, minden evés egy dráma :(

2012. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó. Valamennyire örülök, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. Ma éjszaka nem kelt fel enni a lányom. 7-kor kelt és most 9-kor aludt el. Egy csepp tápszert sem fogadott el. Szóval eddig semmit nem evett. Mert ugye írtam, hogy csak úgy fogadja el, ha elaltatom és megkeltem...de nagyon belefáradtam mert ilyenkor nem alszik mindig vissza, és szinte egész nap fent van. Szóval ma tartom azt a kiéheztetős napot. Eléggé el fog keseríteni, ha ébren nem hajlandó tápszert enni. Majd este megírom mire jutottam...:S
2012. aug. 30. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 1 éves és ugyanilyen. Anyatejes volt, mértem minden etetést, de sosem ette meg az "előírt adagot". Gyümölcsből egy-egy decit eszik, főzeléket csak akkor kéri ha jó napja van. Már nincs tejem, van olyan nap,hogy csak tápszert iszik és 3 szem kekszet eszik, pedig finomakat főzök neki, napközben vizet iszik és nem nasizik. Az orvos szerint ilyen fajta, a férjem volt ilyen kicsinek. Engem is zavar, hogy ez van, de nem tudok mit tenni. Ha gyümölcsöt eszik már örülök. Ennek ellenére szépen fejlődik, mozgékony, jókedvű és jól alszik éjstaka.

Kitartás! :)

2012. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!