Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket főztök 5-6 hónapos...

Miket főztök 5-6 hónapos babátoknak a hozzátáplálás kezdetén?

Figyelt kérdés

Nemrég (5 hónaposan) elkezdtük a hozzátáplálást. Sárgarépa-krumpli megfőzésével, turmixolásával kezdtük, aztán tettem bele petrezselyem gyökeret, attól kezdve főztem bele egy vöröshagymát (finom íze lett tőle) pár nap múlva egy kis patiszont is (patiszontól vagy nem, de ekkor nem volt kaki 4 napig) most "megindult" végre, de leblokkoltam, hogy most mit is adjak neki?

Ötleteket várok, mert muszály adnom neki valami főttet, ugyanis ha csak anyatejet kap (ami van azért bőven) nyűgös, sőt nem alussza át az éjszakát!


2012. aug. 21. 11:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%

petrezselymet, és vöröshagymát CSAK 8-10HÓNAPOS KORTÓL szabad adni!!!!! Ki mondta neked, hogy már adhatod 5 hónaposan., pláne a hozzátáplálás kezdetén???

Nem csoda, hogy nem kakilt a szegénykém 4 napig... nem tudta ezeket megemészteni!!!!

2012. aug. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Először alma, aztán répa, aztán alma répa, aztán alma krumpli, aztán alma sütőtök, és ez vagy egy hónapig kellene, hogy menjen, hogy szokja az ízeket.

Igaza van az elsőnek, nagy butaságot csináltál, olyan kicsinek még nem való a hagyma, és a petrezselyem sem.

2012. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Másként kell fűszerezni egy jó étvágyú és másként egy finnyásabb baba főzelékét. A kicsiknek készülő főzelékek ízesítésre használjunk citromot, paradicsomot, petrezselymet, fehérrépát! Nyolc hónapos kortól kaprot, őrölt köményt, majoránnát is tehetünk a baba ételébe, tíz hónapos gyermek táplálékát ízesíthetjük édes piros paprikával, póréhagymával, őrölt babérlevéllel."


Ezt most másoltam ki egy oldalról.

Azért kösz a lehurrogást.

A helyzet az, hogy doktornő tanácsára cselekedtünk, és igenis 4,5 hós korától kap szilárd kaját, annak ellenére, hogy rengeteg a tejem! Azóta amióta így táplálom, sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, mosolygósabb! Kezdetben én sem ízesítettem az ételét semmivel, sőt, vártam, hogy megszokjon egy ízt, utána kezdtük a következőt. De úgy le lettem hurrogva, mintha kacsacombot adtam volna neki.

2012. aug. 21. 11:21
 4/21 A kérdező kommentje:

ja, és még annyit, hogy 4 kilósan született 3 hónaposan már foga volt, és rettenetes nagy étvágynak örvendünk.

Lehurrogásmentes válaszokat várok.

2012. aug. 21. 11:22
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

az én fiam 6 hónapos, hatalmas étvággyal, és 5 foggal!

Akkor sem szabad fűszerezni, és az, hogy kimásoltál egy blog részletet, elég gáz...

Keress, és tölts le egy hozzátáplálási táblázatot, és ne fitogtasd az igazad, mert nincs igazad!!

Igen, másként kell mindent csinálni más babáknál, na de nem a legelején!!

És én is 4 hónapos kora óta hozzátáplálok.

Fafejű vagy. Nem értem miért nem hallgatod meg a másikat, mikor olyat csinálsz, amit még nem lehet???

2012. aug. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
ja, és lehurrogásmentes választ a hülyeségedre nem fogsz kapni, pláne, hogy a magas cén kezdted...
2012. aug. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Oks, sziasztok
2012. aug. 21. 11:42
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

Semmi bajt sem csináltál, nyugi. Itt sokan sót és cukrot sem adnak a gyerek ételéhez 2 éves koráig...

Az alap a krumpli, és bevezetheted szép lassan a már neki adható zöldségeket, vagy akár gyümölcsöt is tehetsz a krumplihoz. Írták az almát, jöhet sütőtök (s.tök-alma-krumpli), cékla (most van friss!), cékla-alma-krumpli, saláta, cukkini, amit írnak a hozzátáplálási táblázatok, vezesd be óvatosan. Most friss minden.

Hamarosan jöhetnek a husik, és a főzelékbe decinként 1 mokkáskanál olaj.

Lassacskán kipróbálhatod a krumpli alap helyett a rizst is!

Jó próbálkozást, én is szoptattam 8 hónapig (akkorra fogyott el a tejem, mert a lányom elválasztotta szép lassan magát), de én is elkezdtem 5 hónaposan!

Tipp: az anyatejes táplálás mellé én adtam neki tejpépet is, az volt az uzsonna. De nem kell sietned, ahogy jónak látod. :-)

2012. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%

8-as vagyok: és nem érzékeltem a magas c-t nálad, nyugi. :-D

[link]


Én ezt is használtam, meg amit a védőnőtől kaptam, azt is. Az utóbbi megengedőbb, mint a Milupa táblázata, de ez is jó. Hamarosan jöhet a brokkoli, spenót, sóska (ez utóbbi 2 leforrázva) is, nálunk ezek favoritok. És igen, tényleg lehet zöldfűszereket használni, 7-8 hónapos kortól, a borssal, pirospaprikával kell vigyázni.

2012. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, én is így gondoltam, óvatosan csinálok mindent, semmit nem kapkodunk el, a tejpépre már én is gondoltam. Amúgy hagymát nem adok neki, azt írtam, főzök a főzővizébe. A petrezselyemre meg azt olvastam, hogy lehet neki.
2012. aug. 21. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!