Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom mit tehetnék,...

Nem tudom mit tehetnék, tanácstalan vagyok, Szerintetek? :-<

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam, és 2 óránként szopizik. Mostanában kevesebb a tejem, 2 óra alatt nem telik fel, így kevés a babámnak. Eddig hűtőben tárolt lefejt anyatejjel pótoltam neki. Elhatároztam, hogy úgy csinálom ezután, hogy 1 evés ciciből, 1 evés tápszer, így lesz ideje feltelni tejjel. Fél 9-kor kapott tápszert, 100 ml-t evett meg, 10 kor nagyon sírt 10 percig, aztán álomba sírta magát, mert bármit csináltam nem volt jó neki. 10 percig aludt, felkelt, és sugárban kihányta az összes tápszert. Most mitévő legyek? :(

2012. aug. 21. 11:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Jó úton haladsz hogy elapaszd a tejed.

Ha hozzápótolsz tápszert nincs stimuláció ,nem termelődik elég tej ...csak kevesebb és kevesebb

Szoptass mindkét mellből ,majd fejd tejszaporításra ,amit lefejtél tedd el pótlásnak , de 2 óránként mindkét melled fejd vagy szoptass és fejd...Nagy meló de megéri.

2012. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

amit csinálsz attól csak még kevesebb lesz. 2 óra kevés,nem termelődik annyi tej. ha kicsit szopik, a melled kicsit termel,így végül elfogy. tápszert hagyd, inkább várj ki mondjuk 4 órát szoptatás nélkül,utána pedig az utolsó cseppig fejj ki mindent-mármint szopi után- mindkét mellből!


ha sír h éhes,akkor is tarts ki,adj neki esetleg kiskanállal teát.

2012. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem tudok evés után fejni mert kiszívja mindet az utolsó cseppig :-(
2012. aug. 21. 12:01
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is volt egy ilyen időszak de nem akartam pótolni pont azért amit már írtak a többiek. 3 napig napközben 40percenként szopott a kisfiam. Kikészültem kicsit de megérte mert elkezdett megfelelő mennyiség termelődni. Igyál sok folyadékot és szoptass-szoptass-szoptass! Tudom, hogy fárasztó és egy idő után fáj is de megéri és ez a lényeg!
2012. aug. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
hagyj időt a cicidnek! ha folyamatosan szoptatsz,nem lesz tejed,ráadásul megbolondulsz
2012. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2012. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Viszont fél 11óta mióta hányt, nem hajlandó enni, nem fogadja el a cicit, viszont a vizet igen..nem tudom miért. most alszik.
2012. aug. 21. 13:12
 8/19 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyáron ugyanebben a cipőben jártam hónapokig: 2 óránként szopizott (volt hogy 1,5 óránként), azt hittem, hogy kevés a tejem, sírtam :), alig tudtam valahová elmenni vele a sűrű szopik miatt, ittam a laktoherbet, a melleim nem feszültek...stb.


Aztán, ahogy beütött az ősz - ritkult a szopik száma!! :)

Ekkor jöttem rá, hogy szomjas volt basszus.


Van elég tejed!!! Nagy meleg van (neki is). Ne pótold tápszerrel!

Éjjel felkel enni? Ha az éjszakai szopik nem sűrűsödnek, akkor ne aggódj! Szoptass bátran 2 ciciből!!!!

2012. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem kel fel éjszaka enni, Este 10-6 ig alszik általában.

Akkor jó, örülök h nem apad a tejem, viszont most azért aggódom mert azóta nem evett még :S Úgy tettem le a délutáni nagy alvására (1-5ig) hogy nem igényelte a cicit.:-(

2012. aug. 21. 14:38
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej a mellbimbót érő inger hatására termelődik elsősorban, az oxitocin és egyéb hormonok keletkezésekor nem az "üresjáratban".

Szoptasd továbbra is amikor kéri, ráadásul pont most lehet növekedési ugrása is 3 hónaposan.

A tápszert pedig könnyen lehet, hogy azért hányta ki mert szokatlan neki, nem bírt vele a gyomra.

Ha tápszerrel pótolsz, akkor annyival kevesebbet fog mellből enni/inni, így kevesebb inger éri a mellbimbót, kevesebb tejed lesz.

Az idő egyedül ott számít, hogy Neked kell legyen evésre, ivásra, megnyugvásra. A mellednek nem kell pihenés a tejtermeléshez.

"A tejtermelést a későbbiekben főleg a baba igénye szabályozza: minél több tej fogy a mellből, annál több tej képződik helyette. Ennek a fordítottja is igaz: minél ritkábban üríti ki a mellet a baba, annál kevesebb fog termelődni. Így akadályozza meg szervezetünk a pazarló túltermelést. A tejjel együtt termelődő különleges fehérje hiúsítja meg túltermelés esetén a tejképző sejtek felesleges működését. Minél ritkábban üríti ki a mellet a baba, annál nagyobb töménységben jelenik meg ez a fehérje, így egyre csökken a tejmennyiség. Ha ellenben gyakrabban szopik a baba, több tej termelődik. Az elfogyasztott mennyiség hatvan-hetven százaléka a szoptatások idején termelődik. Máris választ kaptunk arra a kérdésre, miért nem jó az anyatejjel "takarékoskodni", és kihagyni vagy tápszerre cserélni egy szoptatást, hogy legközelebb több legyen belőle. " idézet innen:

[link]

"Az anya szervezetében nagy mennyiségű prolaktin ("tejelválasztást serkentő") hormon van. Amikor gyermekét mellre helyezi, az agyalapi mirigy nagy mennyiséget szabadít fel ebből a hormonból. A prolaktin a mell mirigyeiben enzimeket mozgósít, mely tjecukor termelődéséhez vezet.


A tejcukor folyadékot von ki a szövetekből, és befolyásolja a tejmennyiséget. A prolaktin hormon gondoskodik arról is, hogy egyéb, a baba növekedéséért felelős anyagok is termelődjenek, majd a mirigyekbe kerüljenek.


Az oxytocin ("tejkiürítést serkendő") hormon is fontos szerepet játszik a szoptatási időszakban. A szülés alatt a szülési fájdalom hormonjaként funkcionál. Amikor gyermekét szoptatja, a hormon a véráramba kerül; sok anyuka az oxytocin hatásaként pezsgést, vagy enyhe szúrást érez a mellében. Ez indítja be a tejcsatornák izmainak összehúzódását, és a tej kiürülését a mellből. Gyakran indul be reflexként már akkor is, ha a baba a kiságyban felsír. " idézet innen:

[link]

2012. aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!