Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mennyire bababiztos a...

Nektek mennyire bababiztos a lakásotok? Mászó babátok tud olyan helyre mászni ahova rohannod kell érte (pl. kihúz egy fiókot, odacsípheti az ujját), vagy el van kerítve neki egy rész és közben tudsz házimunkát végezni?

Figyelt kérdés

#bababiztos
2012. aug. 21. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem egy lakást sem lehet teljesen bababiztossá tenni, úgyis valamibe el fog esni, valahova odacsípi az ujját, vagy valamibe beüti magát.Én a legfontosabb dolgokat zártam el a vegyszereket.Ahhoz sohase férhetett hozzá, és persze a férjem szerszámai is kulcsos zárral volt elzárva.Semmiféle gyerekzárat nem vettem soha.Egyszer kétszer volt hogy rázárta az ujját a fiókba. Annyit csináltunk még hogy az ajtókat kitámasztottuk, nehogy az ujjára zárja, mert hát azért az nem kis fájdalommal járhat ha ráhajtja az ajtót.Szerintem nem szabad egy gyereket elzárni.....úgysem lehet mindentől megvédeni őket és neki is meg kell tanulnia, tanítani hogy mihez nem szabad nyúlni.Én akkor csináltam a házimunkát, mikor aludt.
2012. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a szobája van kialakítva és rajta rács,h ne tudjon kimenni. nem fontos h a gyerek az egész lakásban barangoljon,legalábbis nálunk ez nincs.ha már jár és pakol akkor se mászkáljon de persze lehet kint veled,akkor a fiókzár jó lehet. konyhát tuti lezárnám ráccsal majd és ha emeletes a ház a lépcső fel és lejáróhoz is tennék. és ha emeletes és lent vagy és nyilván enm akarod fent hagyni akkor kicsinek járóka,ha meg nagyobbacska,lehet hosszú rácsot kapni amiből egy kissebb szoba méretet el lehet keríteni h veled lehessen és lásson amikor pl főzől,de ne kelljen rohangálni utána


brendonban találsz ötleteket

2012. aug. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már nincs rács, egy darabig volt, de megtanítottuk hogy a sütő forró. Tudja, ha világít, és mondja is hogy heiß. Azért néha megnézi, hogy tényleg forró-e, közelteszi vagy odateszi a kezét, de 1-2 másodperc és veszi el. Meg kell tanulnia, hogy mit szabad és mit nem. Nálunk a fiókok többségén van babazár, de csak azért mert mindig kipakolta a fűszereket, leveskockákat, stb... A mi gyerekünk mániája a pakolás. Ez van, idővel majd kinövi. Mostanság már székre mászik, szekrényre. Figyelni kell, ahogy nő a gyerek és egyre gyorsabb és élénkebb lesz, az anyuka úgy tanul meg észrevétlenül is vigyázni rá. Fél szemmel mindig kell nézni mit csinál. Egyszer-kétszer becsípte az ujját, tanult is az esetből, azóta óvatos. Hagyni kell őket, hogy felfedezzenek. Persze nem mindent. Ami veszélyes, mérdező, gondolok itt tisztítószerekre, el kell zárni. De mondjuk egy zoknisfiókot nem feltétlenül.
2012. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk valamelyest bababiztos, de egytől már most tartok: a kandallótól. Tavaly ősszel vettük, és most mire megint beüzemeljük az ősszel-télen, pont mászni fog a pöttöm, és félek, hogy megégeti magát, ráesik, stb... sajna nem tudjuk elkeríteni, mert olyan helyen van,de majd kitalálunk valamit.
2012. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem zárom a szobájába, barangoljon csak az egész lakásban. Ráadásul nagyon élvezi. Nem is vagyok állandóan a nyomában, adok neki teret. De azért fél szemem rajta.
2012. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 aronog ***** válasza:
Nálunk van rács a gyerekszobán, de nem használjuk. Fokozatosan megtanulta, hogy a sütő meleg néha, a fiókokba becsukhatja az ujját és az fájhat, most 11 hónapos és nagyon óvatos baba. Szerintem az, hogy ilyen kis bosszúságok érték, megtanították arra, hogy vigyázni kell, mert most már felmászik ágyra, kanapéra, asztalra, lépcsőre és szinte azonnal tudta, hogy meg kell fordulnia és le kell tolatnia, ha nem akar leesni, egyszer sem esett le. Szó szerint a saját kárán tanul, szerintem ez jobb, mintha egész nap azt hallaná, hogy "nem szabad, nem szabad". Persze, a gyógyszerek, vegyszerek el vannak zárva és mindig szemmel tartom.
2012. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!