Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon bukós a babám,3 hónapos...

Nagyon bukós a babám,3 hónapos a gyerekorvos írt fel Bepa HA/AR tápszert. Nem jött az Aventes 1,2-es cumin! Hányast vegyek, amin biztos átjön?

Figyelt kérdés
A másik, hogy a gyerekorvos azt mondta, hogy a "rendes" tápszer előtt 30ml adjak neki. Én ezt úgy értelmezem, hogy minden kajánál, erre a recepten az volt, hogy naponta és az adag 137 napra elég. Egy dobozt kaptam, tehát az csak akkor elég ennyi időre, ha napi egyszer kap. Jól gondolom, hogy csak véletlen elírták a receptet? Egyébként ez használ?
2012. aug. 21. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Lehet, hogy ugyanaz a gyermekorvosunk? :) Pontosan ezt az utasítást kaptam én is, és nem elírás, sőt a végén használt is a módszer! A következő a teendőd: két cumisüvegből kell, hogy etesd a picit. Az egyikbe elkészítesz 30 ml-t a H.A.A.R.-ből. Ez a cumisüveg vagy régebbi típusú, hagyományos nagylyukú legyen, vagy pedig ha Avent, akkor a 3-as. amin rovátkák vannak, és forgatni kell! Én egy hagyományos Baby Briun cumisüveget használtam ehhez, Baby bruin cumival, amiből a sima tápszer ömlött, ez viszont szépen jött belőle. A kisfiam ezt pillanat alatt megitta, aztán gyors cumisüveg csere, és szépen adtam a Beba Ha Startot az Aventes üvegünkből, eleinte 1-es, majd később 2-es cumival. Azt hiszem, 6 hónapos koráig 1-essel.

Tehát amikor bementem a picit megetetni, két cumisüveggel mentem, és amint megette a sűrű tápszert, már tettem is le az üveget, és adtam azonnal a másikat. Jósokat kellett mosogatni..., de hónapokig ez volt az etetés rendje nálunk, aztán 7 hónapos kora körül váltottunk Humana Baby Fit+-ra, az is antireflux tápszer, de nem hypoallergén.

Remélem, tudtam segíteni, minden jót!

2012. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most újra olvastam a kérdésed még egyszer, lehet, hogy a recept mégis el van írva, mert valóban minden etetés előtt kell adni a 30 ml-t! Nekem úgy magyarázta az orvos, hogy ez mint egy bevonatot képez a kis gyomrán, illetve sűríti a sima tápszert is, ami a gyomrába kerül utána! Na de akkor miért nem keverhetem össze a kettőt a cumisüvegben? - ez volt a következő kérdésem, de azt mondták, nem szabad, úgy nem jó. Hetek múlva azért csak kipróbáltam, és tényleg nem használ a bukás ellen, ha össze van keverve!
2012. aug. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor megyek veszek 3-as cumit. Remélem nálunk is beválik. Nekem az a fura, hogy van mikor bukik, sokszor az egészet, akár egy nap több kajánál is, aztán napokig semmi, vagy csak nagyon minimális bukás. Amit a legjobban utálok, hogy emiatt ébren ritkán van hason, mert akkor, ha 2 órával előtte evett, akkor is bukik.
2012. aug. 22. 08:10
 4/5 Mazsi78 válasza:
Szerintem beszélj a gyermekorvossal és próbáljátok ki nestlétől a lactogen ar-t. Ezt kapja a lányom is egyhónapos korától, most tíz és kiegészítésként még mindig ezt eszi. Gyönyörűen fejlődik és ennek köszönhetően nem kell már hason vagy ülve altatni.nem kell laposkúszásban lenni,hogy füleld nem bukik-e. Amíg nem jön helyre,addig ne legyen háton,hanem félig ülve kipárnázva is lehet kicsit játszani. Nekünk nagyon bevált és még néhány érv mellette,hogy receptre csak 960 forint egy doboz, fele pancsolás,mert egyszerre megeteted rendesen, normál etetőcumin átjön,így nem nagy fakszni az egész.
2012. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ti még jobb helyzetben vagytok, az én kisfiam minden etetés után bukott, olyan nem fordult elő, hogy kimaradjon! :( Akár a következő etetés előtt is, akkor persze már túrószerű, emésztett tápszert, szóval nagyon rossz volt az emésztése. 1 éves bőven elmúlt, mire "kinőtte", addig nem győztem mosni szegényre, mert persze az előke rögtön átázott, a száradó textil pelenkákkal meg be lehetett volna borítani a fél házat... Most másfél éves, már csak rossz emlék az egész. :)
2012. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!