Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos kislányom még csak...

Alaszka kérdése:

14 hónapos kislányom még csak kézenfogva hajlandó járni, egész nap húz, hogy vezessem. Meddig tart még ez?

Figyelt kérdés
Semmit nem lehet csinálni, nem akar játszani, leülni, és már mászni se, csak menni, fogni kell a két kezét és vezetni, ha elengedem, akkor lehuppan és sír, nyújtja a kezét. Mikor szedi össze a bátorságát, hogy egyedül elinduljon? Ne segítsek már neki, vagy fogjam még a kezét és majd egyszer csak felbátorodik?
2012. aug. 23. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ágy mellet sétál?

Próbáld ki ,hogy segítség helyet hívd magadhoz kedvenc játékkal minden nap egy kicsit többet gyakorolj vele,lehet hogy így sikerül.Ha nem sikerül így hagyd picit sírni hátha elindul utánad.Ha nem ne erőltesd úgy is ő érzi az egyensúlyt.

2012. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1 évesen járt a kis barátja idősebb 2 hónappal ő csak később tanult meg egyedül járni egyik napról a másikra. Ne aggódj szerintem eljön az ideje.
2012. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bútorok mellett hónapok óta megy, de napok óta valamiért elment a bátorsága, vagy egyszerűen már unja a bútor mellett lépkedést, menni akar másfelé, de nem mer nekiindulni, rángatja a kezem, nadrágom, és sírva mondogatja, hogy "jár baba". Úgy sajnálom ilyenkor, de nem tudom hogy jó-e ha így "kiszolgálom", nehogy ezzel csak hátráltassam, 1-2 alkalommal elesett már mikor a bútorok mellett közlekedett, lehet hogy ez szegte kedvét, és ezért fél, nem tudom.
2012. aug. 23. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi leültünk egymással szemben az apjával, először kb 1m és hívogattuk. Elindult egyedül és kacagott, aztán egyre távolabb ültünk pár nap alatt már ment egyedül is a járás.
2012. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az én kislányom most 14 hónapos, kb. 2 hete megy egyedül. Előtte kb. 3-4 hétig csináltuk ugyanezt a kézenfogva megyünk együtt mindenhova dolgot. Állandóan nyújtotta a kezét és egész nap mentünk a lakásban körbe-körbe. Pedig szerintem már régen tudott volna egyedül menni. Aztán egyszer csak egyik napról a másikra egyedül indult el. Így viszont a sok kézenfogva vezetés után (először kettő, majd egy kézzel vezettük, a végén meg már csak az ujjunkat fogta)amikor elindult egyedül, akkor már teljesen biztosan járt. Azóta sincs hasraesés és egyebek (csak ha megbotlik valamiben:)). Ma meg már szinte szalad....
2012. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jó! Akkor remélem nálunk is így lesz. Ő is csak épphogy fogja az ujjamat!
2012. aug. 23. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!