Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam sírni 1 éves gyermekemet?

Hagyjam sírni 1 éves gyermekemet?

Figyelt kérdés

Mióta megkezdődött a fogzás (8hósan) állandóan felébred éjjel (félóránként - óránként)

Belefáradtam, így betettem a mi ágyunkba.

Most ott tartunk, hogy napközben sem hajlandó egyedül elaludni, és ha el is alszik hamar észreveszi, hogy nem vagyok mellette és sír.

Eddig játszani is játszott szépen. Most leteszem... játszik pár percet, és jön, hogy vegyem fel. Szakad szét a gerincem, már nem bírom!

Nem akarom a gyerek lelkivilágát sem tönkrevágni, de ez már így nem állapot! Ma letettem délelőtt csucsulni a kiságyába... először csak kiabál... aztán ordít, majd néhány könnycsepp... bementem kivettem, megnyugodott.

Azt hitte megint az ölemben alhat... aztán letettem... ismét kiabálás.. végül feladta és elaludt.

Jó ez a módszer? Minden olyan ötlet érdekel, amivel nem ártok a gyerek lelkivilágának!



2012. aug. 23. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó ez a módszer mivel bemész és megnyugtatod ha kell tehát nem érzi azt, hogy magára hagytad, eltűntél stb. Én annyiban szoktam másképpen csinálni, hogy nem veszem ki hanem csak behajolok vagy leguggolok a kiságy mellé és simogatom vagy csak ott vagyok vele. De a fogzásra adsz neki valamit? Nekünk a dentinox gél nagyon bevált. Lefekvés előtt bekenem a cumiját és így nyugodtan tud aludni..
2012. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én hiába behajolok, megölelem, semmit nem ér!

Fogzásra én is ezt adtam neki, mikor az első 4 foga jött, akkor elegendő volt. Most megint 4 foga jön egyszerre, és nem ér semmit. Kapja mellette a Chamomilla CH15-öt, napi 5 szem. + esténként Algoflex baby fájdalomcsillapítót, amikor szükségét látom. Így este 8-tól éjfélig alszik, de utána megint állandóan felsír.

2012. aug. 23. 11:32
 3/8 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem megkérdeni, hogy ha leteszem, mennyi ideig hagyjam kiabálni, pityeregni, míg megint bemegyek?

30 mp? vagy az sok? Mindig ugyanannyi időt várjak vagy először kevesebb-több?

2012. aug. 23. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Két dolog. Egyrészt helyesen emeled, egyenes derékkal? Nem lehajolva kell felemelni, hanem leguggolni, és a combizmaidat használva, egyenes derékkal és háttal felemelni. Igényel némi egyensúlyérzéket, de meg lehet tanulni. Nagyon kíméli a derekadat. Persze a kiságyból nem lehet így felvenni.


Ha ez nem segít, akkor próbáld azt, hogy nem fölveszed, hanem leülsz mellé a földre és úgy az öledbe.


Amikor a kiságyban sír, akkor szerintem ne vedd ki, ülj mellé a földre és a rácson át simogassad. Lehet, hogy nem fog megnyugodni rögtön, de így nem érzi magára hagyva magát - ugyanakkor a derekad is kíméled.

2012. aug. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged!
2012. aug. 23. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó módszer, én is hasonlóan járok el, általában 2 bemenetel után elalszik.Nem szoktam sokáig bent maradni, van hogy csak visszafektetem, betakargatom, megsimizem és elmondom neki, hogy most aludjon, mert fáradt/éjszaka van, anya itt van a másik szobában és reggel majd találkozunk/ha felébredt majd játszunk és kijövök.Van hogy azonnal feláll és üvölt, de olyankor várok.Fél perc után általában visszafekszik és elalszik. Én másfél-két percet szoktam várni általában, ha még mindig sír, akkor újra.Ha nagyon nem nyugszik meg sehogy akkor kicsit kiveszem, max öt percre és az előző procedúra elölről. Nekem is volt időszak, hogy majd leszakadt a derekam a félórás ringatástól, és mikor leraktam egyből megébredt és kezdhettük ugyanonnan.Nekünk ez a módszer bevált és már csak a fogzós éjszakákon kell kelni hozzá. Kitartást a fogzáshoz és kívánom mihamarabb rendeződjenek az éjszakáitok
2012. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekunk is volt mostanaban ilyesmi es nekem is elegem lett, hogy mindig kiveszem/beteszem stb. viszont nekem nincs szivem otthagyni es sirni, ugyhogy azt szoktam mostanaban (es mukodik csak neha kicsit idoigenyes:), hogy leteszem, mindig mar szuletese ota ugyanazokat mondom neki: jo ejszakat, szep almokat, meg hogy nagyon szeretem, aztan kimegyek es ha reklamal (es ahogy irtam mostanaban reklamal, regebben szo nelkul elaludt), akkor bemegyek es megmondom neki, hogy ott maradok vele/lepihenek, amig el nem alszik, meg hogy este van, alvasido. Lefekszem vagy leulok az agya melle, beteszem a kezem, azt neha szereti olelgetni. Neha produkalja magat, de arra megprobalok nem figyelni es nem is beszelek hozza. Par perc utan altalaban csendben lesz es elalszik.
2012. aug. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vida Ági írta, hogy az a legjobb ha ilyenkor baromi unalmas társaság vagy. Tehát csak legyél ott de ne csinálj semmit. Nálunk a szeparációs szorongás idején volt az a menetrend, hogy ha kimentem a szobából akkor üvöltött úgyhogy leültem a kiságy mellé és csak ott voltam, nem szóltam, nem mozdultam csak ha felállt mert akkor visszafektettem. 3-5 perc alatt rájött, hogy ebben semmi érdekes nincs mert úgysem reagálok és unalmában inkább elaludt. :)
2012. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!