Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerettesek meg a 6...

Hogyan szerettesek meg a 6 hós babámmal anyatejen kívül más folyadékot?

Figyelt kérdés
Próbáltam már vizet,teát és gyümilét cumis üvegből,pohárból és kanállal.Anyatejet sem fogad el sehogy másként csak ciciből.
2012. aug. 23. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Ráérsz még. Majd ha eszik már mást az anyatejen kívül, akkor fog majd inni is, de az sem biztos, hogy azonnal. A fiam 8 hónapos elmúlt már, amikor először ivott - méghozzá pálinkás pohárból, gondolom megtetszett neki, hogy az apjától látta. Sokáig abból itattam, jó volt a mérete is, és kifele hajló széle miatt (kalinkás pohár) könnyű volt neki inni belőle. De én is paráztam eleinte, hogy jajistenem, nem iszik a gyerekem...
2012. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Lányom 1 éves koráig nem ivott mást. A különbség annyi volt, hogy ő 7 hónapig szopizott, utána tápszert kapott, de azért nem rajongott különösebben. 10 hótól nem ivott tápszert, és ekkor talán egy kis víz lecsúszott, de az csak pár korty volt.

1 évesen kezdett jobban inni.

Úgyhogy ha a babád anyatejet kér, hát azt kér. Biztos, hogy azért nem iszik mást, mert az elegendő neki még. Kínálgasd neki a vizet, és majd idővel el fogja fogadni. Ez is türelemjáték.

2012. aug. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk 10hós koráig az innivaló anyatej volt, természetesen ciciből. Aztán beütött a nagy meleg, ő meg nagyon szomjas volt, na akkor megpróbáltam és pohárból el kezdett inni vizet :) Ráérsz még. Amúgy enyém 2éves, de sosem fogadta el a cumisüveget
2012. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Nem kell erőltetni, ő még kicsi, és ha anyatejes elegendő folyadékhoz jut a tejjel.

Lányom 7 hós anyatejes, 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, tízóraira gyümit kap keksszel - na ez után nem iszik egy korty vizet sem, kibürrögi. A déli főzelék után ma volt először hogy megivott kb. 8-10 kortyot.

Kitartóan kell próbálkozni és előbb-utóbb meg fogja inni.

Ja és pohárból adom neki természetesen, a cumisüveg esélytelen, mivel azt csak rágja.

2012. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Kicsit korábban kellett volna szegény egész nyáron nem kapott más folyadékot?? Szerintem nagy hülyeség ez a 6 hónapig semmi
2012. aug. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

mar tobbszor feltettem ide ezt a linket: [link]

nagyon jo dolog, azt hiszem a NUKnak is van hasonlo, nem csopog, de ha a kicsi ragni kezdi elkezd belole csepegni a viz, az aventes uvegre tokeletesen raillik.

6 honaposan nekunk is ilyen gondjaink voltak, a cumisuveget nem vette el, az aventeset meg nem tudta mire van, hiaba ragta, abbol nem jon viz csak ha szivjak, dehat ugye nem tudta hogyan kell. Eleinte odaadtam az uveget viz nelkul hogy ismerje meg, de sokat jatszani nem engedtem, ne jatek legyen csak ismerkedes.Aztan kapott bele egy keves vizet, es nehany nap alatt sikerult elvennie. Sokat kell kinalni, ha nem iszik nem baj, meg eleg neki az anyatej.

2012. szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a Jana babys üveg vált be :) Étkezések után kínáld majd meg mindig, előbb-utóbb biztos elfogadja majd.
2012. szept. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!