Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az anyatejeseket 6hónapos kortól ajánlott elkezdeni hozzátáplálni mig a tápszereseket 4hónapotól? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Anyatej mindig van,és nem kerül pénzbe. A tápszer viszont drága,és ha hozzátáplálsz kevesebbet kell rá költened.

Erre tudok gondolni,viszont én még nem hallottam ezt az állítást.

Mind2 gyerekemet 4 hónapos kortól ismertetem az új ízekkel. /anyatejesek/ Mire várjak még 2 hónapot?

2012. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Én dokim azt mondta, hogy mind2 esetben 3hónapos kortól kell elkezdeni a kóstoltatást, mert az anyatejet feldolgozza teljesen a pici szervezete, és nehogy székrekedéses legyen. Én vártam 6hónapig, akkor kezdtem csak a kóstoltatást, nem lett semmi baja :)

Én is csak a pénzre tudok gondolni, hogy a tápszer drága.

2012. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Ezt csak magyarországon állítják.


èn németországban élek, és itt azt mondják, hogy 4 hót betöltve kell elkezdeni minden esetben, de az anyatejeseknél LEGKÈSÖBB 6 hósan. vagy is anyatejes várhat 6 hóig, de érdemesebb 4 hótól, eddigre kiürül az anya vastartalma, és más vitaminok ásványi anyagok is kevesebbek, a tej már egy 4 hós babának nem mindig tápláló, föleg 6 hós kortól, így addigra már nem baj ha kivan váltva egy táplálkozás.


èn azt mondom akinek sok teje van és beáll 4 órás szoptatás, az lusta is neki kezdeni a macerás hozzá tápláláshoz.

2012. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert a tápszer nevében is benne van, hogy szer. Nekem bőven volt tejem, de azért 4 hónaposan már lehet az anyatejest is szoktatni/kóstoltatni, nem lesz semmi baja. Talán az a különbség, hogy az anyatej poci kímélőbb, míg a tápszer nem, így a tápszeres baba hamarabb felkészül a mi táplálékunkra.
2012. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szinte mindehol azt olvasom/mondják,h az anyatejes babáknak semmi szüksége nincs másra az első 6 hónapban,de a tápszereseket viszont 4.-ik hónaptól kell elkezdeni hozzátáplálni.
2012. aug. 24. 13:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 3hónapos. Nekünk már a dokink azt mondta, hogy nyugodtan adhatom neki az almát, és az őszibarackot kóstoltatás szintjén. Utána jöhet a répa, krumpli. És anyatejes a kisfiam, és van bőven tejem is. Majd 8kg a drágám:)
2012. aug. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezért érdemes késleltetni a bevezetést:

[link]

[link]

2012. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert most ez a divat. Simán lehet mindegyik 4 hós kortól.
2012. aug. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg a tapszereseknek erettebb az emesztorendszeruk, azert. De ez butasag
2021. márc. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!