Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket csinál a 18 hónapos...

Miket csinál a 18 hónapos babád ill. kisgyereked?

Figyelt kérdés
Miket szoktatok vele játszani?
2012. aug. 24. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
helyes a feltevés már nem baba hanem kisgyermek:):)
2012. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Később leírom, most sietek, csak meg szeretném találni később is a kérdést. :)
2012. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a kicsi 20 hos most :-)


a beszéden kívül mindent :-)

nya jó mond szavacskákat berreg ugat miákol de nem összefüggő a beszéde

és énekel ha zenét hall vagy énekelünk neki

mozgás -- túltesz néhány 2.5 évesen is ügyességbe

utasításokat megcsinálja ha olyan kedve van több lépcsőset is

helyesen fogja a ceruzát kanalat villát

villával ügyesen egyedül eszik kanállal még nem megy 100%-osan

még firkál összevissza de van h párhuzamos vonalakkal próbálkozik

segít megmosni magát

segít az öltözésben/vetkőzésben nyújtja kezét lábát húzza a zoknit cipőt -- ez még nem megy csak véletlen de levenni profin megy már ha tépőzáras a szandi :-)

a pólót kis ruhát ráhúzza a fejére

egyedül csúszik le a csúszdán és másik fel a 2ik szintre is

a homokozás nem köti le

mindenfélét tologat húzogat

a babát ha sír megvigasztalja simizi, babkocsiban tologatja


ami új:

2 hete kezdtük a szobatisztaságot egész jól megy neki vagy ráül a bilire magától vagy mutatja h kell neki még nem mindig érünk oda de ez még belefér

amúgy ö veszegeti le a pelust h nem kell :-)

mert a nagyoknak sincsen.....


pff ennyi hirtelen

2012. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 18 hónapos gyerkőcöm imád bújócskázni, egész nap keresgetnem kell. :) Szereti a baba taxit és a kismotort, mindent aminek kereke van. Labdázni, focizni. Szereti ha nagyon magasra dobjuk a labdáját olyankor sikítozik örömében. Gyűjtöget, felfedez mindent, szeret állatokat simogatni, pátyolgatni. A könyvek és hasonló hajtogatós dolgok még nem kötik le sokáig. Elmondja mit lát a képen és ennyi. Most kezdtünk el mondókákat tanulni, ezt nagyon élvezi, egész nap azokat motyogja. :) Beszél már egy pár hónapja. Mostanában pakolja szépen egymás mellé a szavakat. (Pl.: "Megkeresem a Csöpi labdáját.") :)E téren nagyon ügyesen haladunk. Mászik mindenre, ezért néha nagy veszélybe is keveri magát, észnél kell lennem. :) Minden házi és kerti munkába segíteni szeretne. A bilizést kezdtük el, gondoltam ha már tud szólni akkor lassan megérik rá, de ezzel nehezen haladunk. Szól, hogy pisilni, kakilni kell, de valamiért még sem tud a bilibe produkálni, pedig szépen ráül. Ezt most pihentetem még egy kicsit. És a Te kicsid miket csinál, mivel szórakoztatjátok egymást kedves kérdező? :)
2012. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én gyerekeim nem ilyen szuperek. 2 fiú, nemrég múltak 18 hónaposak.

Szobatisztaságról szó sincs, annyi,hogy ha kaka van, akkor megmutatják. De sztem ilyen korban még ez nem gáz és nem is erőltetném.

Nem esznek egyedül kanállal, kézzel persze igen, az megy simán.

Pakolgatni imádnak, ide teszem-oda teszem, játékban is ezeket szeretik. Pl. formabedobók meg ilyesmik. Na meg a labdákat, plüssöket.

Mostanában kezdtek nagyon az állatokra figyelni így a tv-ben is ez a sláger.

3 emeletet szó nélkül felmásznak, hol tényleg mászva hol végig lépcsőzve, meg se kottyan nekik.

Még nem beszélnek, csak annyit tudnak,hogy anya apa hemme. Meg a vau-vau megy néha.

A zoknit leveszik, ha vetkőznek, ill. a nadrágból is kilépnek. A pólót még nem tudják levenni.

Ők is segítenek megmosni magukat, kiváltképp a hajmosásban segítenek:)

SZékre meg mindenhová felmásznak, teljesen ügyesen, nem is esnek sokat.

Most ennyi jutott eszembe:)

2012. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nekem kislányom van.

nem eszik kanállal egyedül, csak túrja az ételt. Kézzel eszik amit fel tud csippenteni.

Szavakat mond néha, de amit mi mondunk azt megérti, odahozza a macit pl vagy a labdát.

Szereti a mondókákat, a zenére táncol, tapsol.

amúgy egy örökmozgó, nem az a fajta aki képes sokat egy helyben ülni. Minden nap reggel és délután elviszem sétálni, játszóterekre.

Néha a teraszon rajzolunk krétával.

Szeret fürdeni ő is, de még nem segít.

Ti hogyan tanítjátok?

Pl mondom neki, hogy gyere pakoljuk el a játékokat, és ő meg szétdobálja amiket én elteszek:) vagy elég ha mondom és csinálom, és egyszer majd segít? kicsit hülyének érzem magam néha :)


Szobatisztaságról még szó sincs, szerintem azzal ráérek. vettem neki bilit, nyáron a medencéből kijárt pisilni, de nem a bilibe.

2012. aug. 31. 14:53
 7/8 A kérdező kommentje:

zoknit leveszi, kilép a nadrágból, adja a kezeit amikor öltöztetem.

Elsimítja a haját ha a szemébe lóg.

2012. aug. 31. 14:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! A 4. válaszadó vagyok. Nagyon ügyes már akkor a kislányod. Az én fiam simán belepisilt a medencébe, nem zavartatta magát. :)Én nem tanítom, vagyis nem tudatosan, hogy márpedig most elpakolunk, vagy ilyesmi. Ha csinálja nagyon megdicsérem, ha nem segít akkor játékosan próbálom rávenni. :) Pl: egy kis ajándékos szatyorban vannak a kisautói, abba szoktunk beparkolni minden autóval. A végén pedig megint jön a nagy dicséret, hogy milyen ügyes volt. Persze nem mindig kapható rá, ha nincs kedve nem erőltetem. Azt is szoktam csinálni, hogyha valami mást szeretne velem játszani, addig nem kezdjük el amíg nem "tiszta" hozzá a terep. stb. Én úgy vettem észre a fiamnál, hogy ha valamit sokszor, hónapokon keresztül folyamatosan csinálunk az nagyon jól berögzül. Ezt próbálom, most már tudatosabban kihasználni és beépíteni a napirendbe pl a rendrakást, közös főzést stb.

Ő is segít a vetkőzésben, öltözésben. Leveszi a zoknit, sapkát a cipővel most próbálkozik. Kanállal még nem mindig sikerül önállóan ennie. Rajzolni szeret, de a mágnes tábláján azt szereti ha én rajzolgatok neki. Mondja mit szeretne én pedig próbálok teljesíteni. :)) Nagy hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2012. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!