Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hauck Viper babakocsi hátrányok?

Hale kérdése:

Hauck Viper babakocsi hátrányok?

Figyelt kérdés

Használja valaki hosszabb ideje?

Megnéztük, és tetszene, de úgy tűnik, hogy ha nő a baba, nem fog a lábtartóra férni a lába. Ami ráadásul textil, szóval sáros-koszos lesz. A háttámlát pedig nem lehet ülőpozícióba tenni? Egyéb vélemények?



2012. aug. 24. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Hauck viperem van babám 5 hós kora óta, most 22 hós.

Azon kívül, hogy én inkább előnyét látom, imádom ezt a kocsit: nagy kerekek, kényelmes tolni, stb, azért vannak hátrányai is:

- nem olyan könnyű összecsukni

- elég nehéz, azt hiszem 9 kiló, szóval emelgetni nem olyan jó gyerekkel együtt

- valóban ott huzat van, ahol a gyerek lába van még sárosan is


De igen, lehet ülő pozícióba is tenni, a háttámla hátulján van egy pánt, azon lehet húzni, hogy vízszintes legyen vagy függőleges.

Klassz, ha fekszik is a gyerek, az alsó bevásárlórészbe simán lehet pakolni, mert lecsatolható az eleje.

Szóval ott a gyerek koszos cipője a lábrésznél, de néha ki kell ott takarítani és így nincs gond. Lehet állítani a lábrészt is, ha vízszintesen kényelmes a babának, vagy lejjebb lehet rakni.

Még hátránya, hogy nincs hozzá lábzsák, úgyhogy semmiképpen nem ajánlom téli újszülöttnek. Az én gyerekem már 1 éves múlt, mire eljött a tél, így nem kellett lábzsák.

2012. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó hír. Akkor 22 hósan még jó a lábtartó, nem nagyobb a lába, és nem lóg csak úgy a levegőben? Az jó. A háttámlát a Br-ban néztük, hogy lehet állítani, de nem akart feljönni ülőbe, csak olyanra, mint a neten a katalógusfotók. De akkor tuti 90 fokra felhúzható?


Igen, az előnyeit elismerem, a 4 éves lányom is simán tologatta, a súly meg nem baj, kertesben lakunk. A csajszi az áruházban amúgy pikk-pakk összecsukta.


Ha az ülőke tényleg lehet teljesen ülő, akkor sztem ez a kocsi lesz. Kellenek a nagy kerekek is a kirándulásokhoz. Február végi lesz a babó, így a lábzsák nélkül megleszünk már. Max köv. télre veszünk hozzá ABC-t, állítólag az jó hozzá.


De örülök :) Bár még van pár hónapom gondolkozni rajta...

2012. aug. 24. 15:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha február végi a baba, akkor én vennék neki már most lábzsákot. Akkor még azért elég hideg van, és nem annyira zárt ez a kocsi.

Teljesen 90 fokra nem lehet felállítani az ülőrészt, egy picit döntött azért, de nem tudom hány fok. Szóval mint egy fotel, olyasmi, egy picit döntött. Az én babám vagy hátradől és felrakja a lábait a karfára, vagy előredől egyenes háttal és a karfában kapaszkodik.

A lába kényelmesen elfér, 88 centi most a lányom.

2012. aug. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ááá, ez a bajom vele. Ha nézelődik, nincs támasztva a háta.
2012. aug. 24. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Kevés olyan babakocsi van, aminek teljesen függőlegesre lehet állítani a hátrészét. Az esernyőkocsikba is úgy bele kell feküdni. Az én babám nagyon is kényelmesen nézelődik még úgy is, hogy nincs 90 fokban a támla, hanem csak 75-80 fokban. Ha hátradől, úgy is tud nézelődni és úgy is kényelmes neki.
2012. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is használtuk nagyon szeretem össze csukni szerintem könnyü csak 2 gomb nyomás plusz a müanyagot le kell veni az elsö keréknél nem foglal nagy helyet.Ha B.r. veszitek és februári lessz a kicsi ajánlom a bundazsákot én toouragot vettem hozá ott helyben 5 pontos biztosági övet is betudod füzni.Nem tudom melyik B.r. néztétek ajánlom a soroksári uton az outletet olcsob miint a nagy brendon.
2012. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még mindig ezen tipródok. Esetleg hátha más is olvassa, és hozzászól. Érdekes, hogy rendszeresen adnak el használtan ebayen meg vaterán, egyéb online hirdetőkben is néhány hónapig használt kocsit. Rosszat nem írnak róla sehol, mégis sokan megszabadulnak tőle elég hamar... Vajon miért? Hamar kicsi lenne? Párom szerint elég keskeny. Írjon még légyszi más is, ha olvassa, és van tapasztalata vele!
2012. okt. 3. 08:19
 8/8 anonim válasza:
Ha bárhova beírod, hogy Hauck Viper, akkor tuti, hogy csak igen kevés darab eladó ilyen típusú babakocsit fogsz találni. Én pont azt látom, hogy nem igen akarnak tőle "megszabadulni". Egy Szombathely közeli eladó azt mondta, hogy a 7 hónapos gyerekének túl kicsi a mózes, és ezért akarja eladni az egyébként sportüléssel is rendelkező szettjét. Nem akartam mondani, hogy szerintem simán rakja már át a sportülésbe a gyereket... :) Szóval ennyit erről. :)
2013. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!