Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok a babátoknak...

Mikortól adtatok a babátoknak valami mást tejen, vízen kívül és mit?

Figyelt kérdés
Az én babám 2,5 hónapos,adtam már neki tejen,vízen kívül mecsek baby teát meg mostanában ha nagyon meleg van és ettünk jégkrémet bekentük a száját picit és csak úgy nyalta lefelé. Anyum meg hasonló korú szülők azt mondták mikor mi voltunk babák 2-3 hónapos kortól már lehetett adni pl sárgarépa levet meg ilyen hasonlókat óvatosan. Van Csak mostanában van ez hogy ennyire nem nem ajánlanak semmit sem korán?? Senki nem ad semmit hamarabb a babájának mint ami az üvegekre rá van írva??

2012. aug. 25. 13:04
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Végre valaki aki nem lehurrog,hanem normális választ kapok! Akkor az almát lehet én is megkóstoltatom vele lassacskán. :) És köszi szépen a weboldalt is! Nekem hasznos volt a válaszod! :)
2012. aug. 26. 13:47
 12/29 anonim ***** válasza:
85%
Anyatejes babának nincs szüksége semmi másra, még vízre sem. De kérdezd meg a védőnődet.
2012. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%

2,5 hónaposan csak anyatejet ivott/evett a fiam. Sem vizet, sem répalevet, sem fagyit, sem kólát :)


Kb. 5 hónapos volt, mikor elkezdtem adni neki a facsart almalevet (1-2 kanállal), csak úgy simán cukor nélkül. Végülis itt volt az 1. pont, mikor már mást is kapott, az anyatejen kívül. Vizet kb. 6 hónapos korában ivott először.


Később romba dőlt a hozzátáplálással kapcsolatos összes elvem/tervem.

2012. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
61%

Az első válaszolót megvédeném!

Szerinted a jégkrémben nincs tej ????

Én még most sem adok jégkrémet 15 hónapos lányomnak, pedig tejet már kap.


De a te gyereked, azt csinálsz vele amit akarsz

2012. aug. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Na utolsó ha okosat nem tudsz írni akkor ne is írj.. -.- Biztos nagy baja lesz ha néha hozzáérintsük a szájához! Huhaa! Úristen hogy áttudják írni a szöveget a nagy okosok!!!! Tanulj meg olvasni meg értelmezni! Vigyázzatok ne vigyétek ki a levegőre se a gyereket nehogy lenyeljen pár porszemet,mert azt sem szabad ennie!!!
2012. aug. 28. 10:01
 16/29 anonim ***** válasza:
63%
Minek teszel fel kérdést ha minden válaszolót lehurrogsz? A modorod kritikán aluli. Sajnos egyre több az ilyen
2012. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ne adj neki semmit egyenlőre! Az emésztése nem olyan mint nekünk, és a "mi baja lehet egy kicsitől"-ből lesznek később a gyomorproblémák. Amig van anyatej, addig szopizzon, de szerintem 5-6 hós koráig ne adj neki semmi mást, ha elég neki a tejed. Hidd el, az anyatej szomj és éhség oltó, nem kell neki fagyi sem! Ne akard elsietni!
2012. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámnál 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást (tápszeres). 2 hónapig volt tejem, de már 2 hetes kora óta kapott édeskömény teát. (orvos javasolta). Most 8 hónapos és már majdnem minden zöldséget és gyümölcsöt eszik (korának megfelelően) + evett már csirke- és pulykahúst. Ma kezdem a tejtermékeket, 1 kanál natúr joghurttal. Gyümölccsel és rizzsel keverve uzsonnának.
2012. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Az édeskömény teát milyet adsz neki,filterest vagy simát? Köszönöm akik normálisan válaszoltak,akik meg úgy azok ne várjanak másmilyen választ tőlem sem! Kérdést raktam fel,aki hurrogva ír rá,annak én is úgy válaszolok! És még mindig a nem tudó olvasóknak:nem egy egész jégkrémet nyomtam le a torkán.. Mellesleg megkérdeztem a védőnőmet,még tejet(pl kecsketejet) is adhatok neki ha úgy gondolom sőt répalevet meg őszbarack levet is! Csak keveset és nem mindennap. Úgyhogy ennyit a sok okoskodóról!
2012. aug. 28. 12:19
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglak lehurrogni, csak bízom abban, hogy anyként a legjobban akarod a gyerekednek.

A 2.5 hónapos babádnak semmi szüksége nincs a felsoroltakból. Minek add neki, ha még nincs rá szüksége???!!! Várj még egy hónapot, másfelet és aztáán fokozatosan adj neki. Hova sietsz?

Ha anyatejes a babád, ha jól értem, akkor ne adj neki vizet sem, csak ha kánikula van.

A védőnőd butaságot beszél, kecsketejet 3 évetől lehet adni, igen, nagyon egészséges, de csak 3 év felett.

Ha egy mber ad egy véleményt, nem kell elfogadnod, de ha többen állítják ugyanazt el kellene gondolkozz azon, hogy talán van benne valami.

Kérlek saját kezeddel ne tégy kárt a gyerekben, ne a te lelkedden száradjon, ha bármi baja lesz majd később.

Olvasd el a jégkrémben mennyi vegyi szar van, persze picitől nem lesz baja, de jobb ha egyáltalán nem érintkezik ilyenekkel.

Örülj, hogy van tejed és tudsz szoptatni, egyelőre a te babádnak semmi másra nincs szüksége. Én nem tudtam szoptatni csak 2 hónapig, bár tudtam volna.

Tégy úgy, hogy a babádnak legjobb legyen!

2012. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!