Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok a babátoknak...

Mikortól adtatok a babátoknak valami mást tejen, vízen kívül és mit?

Figyelt kérdés
Az én babám 2,5 hónapos,adtam már neki tejen,vízen kívül mecsek baby teát meg mostanában ha nagyon meleg van és ettünk jégkrémet bekentük a száját picit és csak úgy nyalta lefelé. Anyum meg hasonló korú szülők azt mondták mikor mi voltunk babák 2-3 hónapos kortól már lehetett adni pl sárgarépa levet meg ilyen hasonlókat óvatosan. Van Csak mostanában van ez hogy ennyire nem nem ajánlanak semmit sem korán?? Senki nem ad semmit hamarabb a babájának mint ami az üvegekre rá van írva??

2012. aug. 25. 13:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Én mivel bántottalak meg?
2012. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

A kecsketej vashiányos vérszegénységet eredményez a csecsemőknél. 1 éves kor felett ajánlják, de akkor is csak heti 1-2 adagot.

Gratulálok a védőnődnek .

2012. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Hipp granulátumot kapott (mert azt ajánlotta az orvos). Úgy kértük a gyógyszertárban, hogy hipp édeskömény granulátum. Jó volt a pocakjára, megnyugtatta.
2012. aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Ugye nem mondod komolyan, hogy ezt mondta a védőnőd? Ha mégis, akkor remélem nem M.o.-on tevékenykedik.
2012. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ezt kétlem én is,hogy a védőnőd ezeket mondta.A 13-as válaszolót miért is hurrogtad le? Mert nem okosat válaszolt?Szerintem a válasza és a kérdése is okos volt.Nem inkább azzal van a bajod,hogy nem egy véleményen van Veled???Egyébként én sem értem,hogy egyáltalán miért merül fel ez a kérdés nálad,ha tudsz szoptatni.Egyébként ne csodálkozz,hogy kiütötted a biztosítékot a jégkrém nyalogatással! Ilyenkor nem a mennyiség számít,hanem,hogy teljesen felesleges.A baba nem kicsi felnőtt ember.Jól esik a melegben meginnom egy pohár sört,de nem jut eszembe a száját bekenni a babámnak,mert neki is biztos jólesik....Holnapután a kólát nyalatod meg vele...csak úgy?!Ez most számodra biztos "nem okos" válasznak minősül.De azt is mondhatnánk:Hü..e kérdésre,hü..e válasz.
2012. aug. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 16 hónaposan kezdte a bölcsit, ekkor kapott először tejtől és víztől eltérőt: valami cukros ananászszirupot v. mi a rák volt az.

A kislányom 14 hónaposan kapott kecsekméti bébiitalt 2-szer, de ő még nem ivott tehéntejet, csak vizet.

2012. aug. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
74%

Én babám tápszeres lett 2 hónapos kora óta.Én 3,5 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, mert szorulásos volt hiába speciális tápszert evett.Most is figyelnem kell mit adok neki mert sajnos sok minden megfogja a gyomrát.(5hónapos)Pl. banánt, almát, sárgarépát egyáltalán nem ehet, mert akkor nem tud kakilni.. Én adtam az anyatej mellé is már 6hetes korában édeskömény teát, mert nagyon hasfájós volt szegény.Viszont ha nem lett volna akkor nem adtam volna neki csak vizet az tuti.A hozzátáplálásról meg az a véleményem, hogy én akkor sem vártam volna 6hónapos koráig ha anyatejes lett volna, mert nem tartom helyesnek ha túl későn találkozik a baba szervezete az ételekkel.Ja és én ezt a "csak a levét 3 napig" módszert is kihagytam.Nem kínoztam szegény gyereket ilyen óvatoskodásokkal.Viszont véleményem szerint 3 hónapos kor előtt nincs megérve a baba sem a kanalazásra.Egyszerűen nem nyitja a száját sem szerintem.Nekem 3,5 hósan sem igazán nyitotta.Még most kezd beletanulni a dologba 5 hónaposan.Ami meg az üvegekre van írva hááát.Én is vettem már véletlenül olyan bébikaját, ami 4 hónapos kortól van és karfiol van benne.Ott áll a polcon, természetesen nem adtam oda.Majd 8 hónapos korában.

Sokan azt mondják, hogy el volt túlozva anyáink idejében a hozzátáplálás.Szerintem most méginkább el van túlozva pár dolog.Pl ez a 6 hónapos kor előtt nincs szükség csak anyatejre.Ez nagyon nagy túlzás.Viszont én azt tanácsolom neked, hogy várj még legalább 3 hónapos koráig.Aztán elkezdheted a kanalazgatást. Semmi baja nem lesz attól a nyalatnyi jégkrémtől a babádnak, de azért most már ne adj neki szerintem, mert erre tényleg végképp nincs szüksége.

2012. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
ííííí, de le lettem pontozva!Vajon mi lehet a válaszomban rossz és haszontalan!? Nem értem!
2012. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Amugy a tapszerek is tehentejbol vannak keszitve
2016. aug. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!