Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha egyáltalán nem...

Mit tegyek ha egyáltalán nem akarja megenni a zöldséget?

Figyelt kérdés

8 honapós

5 honapós korától kezdtük a hozzátáplálást akkor még megette

de most nem akarja elfogadni

mit adjak neki helyette?


2012. aug. 25. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pürésítve adod vagy darabosabban?

Mert pl. nálunk sokkal jobban elfogadja a darabost mint a pürét.Én úgy csinálom és szinte mindennel ami kézzel ehető hogy a sárgarépát hasábokra vágom és megpárolom és úgy marokra fogja és megeszi de ezt csinálom a karfiolal,brokkolival,krumplival,paradicsommal.

A nővérem meg krémlevest csinált belölük mindig tett hozzá sajtot,tejszínt és úgy nagyon szerették csipegethetsz bele zsemlét,vagy kenyeret.vagy csináld rakotassan,darált húsival és még ti is tudtok enni belőle.

2012. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A helyettesítés nem megoldás sajnos :-s Muszáj zöldséget, gyümölcsöt is enniük. Most következik valszeg az a korszak, amikor elkezd(ene) válogatni /ne hagyd! Ne főzz ötféle ételt, ne próbálgasd végig őket! Tudod, mi a kedvence, legfeljebb a következő etetésnél azt kapja/. Kicsit bizalmatlanabb az ételekkel, mint eddig. Ha jól kezeled a problémát, hamar el fog múlni!

Ahogy az előző kommentelő írta próbáld neki más állagban adagolni. Darabosan párolva, sütve, főzve, grillezve. Ugyanezeket le is pürésítheted később. Add a kezébe az ételt, kanalat, gyerekvillát! (Partedli halom, törlőkendő, felmosórongy kötelező kellék :-D )

Ha 10 hósan be akarjátok vezetni a tojást, akkor később süthetsz neki zöldséges muffint is pl:

[link]

Szerintem nem kell emberes adagokat megennie egyenlőre a darabos ételekből, csak annyit, amennyit kíván. Ha még éhes, akkor fél óra múlva egyen egy kis tápszert, vagy anyatejet. Vagyis amit eddig úgy kellett csinálni, hogy a tápi/anyatej után kóstolgatta az ételeket, most fordítani kell a sorrenden, de ne add a tápti/tejet rögtön a darabos étel után, várj fél-egy órát. Ez azért fontos, hogy ne az tudatosuljon a gyerekben, hogy ha nem eszi meg a főzeléket, akkor sebaj, majd kap folyékonyat.

Ha szeretnéd, hogy nagyobb mennyiséget egyen darabos ételből, akkor várd meg, amíg éhes lesz. Tudom, ez hülyén hangzik, nem arról van szó, hogy éheztetni kell a gyereket, hanem csak arról, hogy ezentúl ne tudja, hogy pontosan mikor kap enni (ne órára etess), és ne az éhség legelső jelére etess. Nem fog éhenhalni, de biztos, hogy megeszi, amit elé teszel.

Gyerekem egy éves kora után elhagytunk egy étkezést (5 helyett csak 4x eszik) és láss csodát! Összességében sokkal többet eszik, mint addig bármikor. Jól hízik, fejlődik, vidám, és nem dobálja el a kaját.

Esetleg kezdhetsz egy picit fűzeresebben főzni: a kakukkfű, babérlevél, oreganó nálunk favorit. Amiben valamelyik benne van, az biztosan megeszi :-) A sóval, borssal, cukorral változatlanul óvatosan bánj!

2012. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kifelejtettem: Ha a főzeléket kicsit hígabbra csinálod ( [link] és szívószállál ihatja pohárból, üvegből, azt egy jó darabig élvezni fogja :-)
2012. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam azóta nem eszik zöldséget, amióta nem eszik püréset, szóval olyan 11 hós kora óta. A tésztájára paradicsom szószt teszek, azt úgy megeszi, de a darabos főtt zöldséget nem. Pedig régebben még a répát is borsót is kieszegette a levesből. Lencsét megeszi, az az egyetlen. Viszont eszik rengeteg gyümölcsöt, az emésztése jó, van rendes kakija, egészséges, szóval én egyelőre nem erőltetem.
2012. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Most hogy írtam nem eszi meg, megevett velem egy tál zöldborsót - csak főtten. Valaki pont írta hogy anyu tányérjából minden jobb, így kipróbáltam és bejött. Ezt a trükköt már próbáltam korábban is, de akkor még ehhez kicsi volt. Szóval lehet ez később neked is jó trükk lehet.
2012. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek...ment a zöld kezecske.

a zöldséget párolni szoktam és utána turmixolom, és teszek bele egy kevés sót.

ha egészben megfözőm a répát úgy is oda lehet adni... még csak 2 foga van!!!?

2012. aug. 26. 08:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan próbálkozz, ha nem tetszik neki úgyis kiköpi...Próbálj neki darabosat adni, hátha azt elfogadja.
2012. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok mi is 8 hónaposak vagyunk és nekünk is csak 2 fogunk van ,de olyan erős az ínye hogy szerintem a széket is le tudná darálni!

Ha eddig nem adtál neki darabosat,akkor hogy ne kapj szívingfartust először karikázd fel neki lehelet vékonyra pl:banánt,sárgarépát vagy kisebb rózsáira szeded a karfiolt... és ha megy már akkor hasábokra!Én pl:úgy kezdtem ezt az egészet,a szoktatást hogy nagyon pici zsemle belsőt csipegettem és sajtkrémet tettem rá.Olyan aranyosan forgatta a szájában mint egy mosógép :-)De kell azért 2-3 nap hogy hozzá szokjon a rágáshoz.

2012. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok még.Amit az én fiam nagyon szeret az a paradicsom meghámozva és vékony csíkokra szelve,na azt viszont adhatod neki nyugodtan kézbe!
2012. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!