Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hónapos lesz a kislányom 2...

12 hónapos lesz a kislányom 2 hét múlva és nem fogadja el a tápszert. Tejem már alig van, így a reggeli és esti szoptatáshoz már nem elég. Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Se cumisüvegből, se itató pohárból, se rendes pohárból nem hajlandó meginni a tápszert. Ízesíteni is próbáltam és úgy sem. Rendes tejet még nem adhatok neki, mert ekcémás lesz tőle. Ha nem szoptatom meg és tápszert sem kap, akkor az baj? Helyette próbálok akkor adni neki több tejterméket. Így tudom helyettesíteni a szoptatást? Tegnap este például tápszerből csináltam neki tejberizst, minden nap adok neki joghurtot, sajtot, húsokat. Szóval az étkezésére odafigyelek.

2012. aug. 25. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a tápit próbálja meg apa odaadni, akkor valószínűleg el fogja fogadni.


de tesóméknak a lánya, 10 hósan már nem szopik (elapadt a tej), a védőnő azt mondta nekik, hogy amennyiben megfelelően gyarapszik súlya, nem kell tápszert adni.

2012. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is ezt csináltam,mint te csak mi már előbb sajnos:-(

Estére tápiból:tejbedara,tejberizs,kukoricakása

reggeli:Sajtos falatok(tömlős)vagy sima trapista csíkok felszeleteltem persze adtam neki melé szalámit is.A tejhígítást próbáltad?Én csináltam tápszerből kakaót,karamellás tejet(gyümicukorral)nincs ezzel semmi probléma.Napközben joghurt,túros dolgok

2012. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már azon is túl vagyunk, hogy a férjem próbálja meg. Tőle sem fogadja el, pedig én akkor ki is jöttem a szobából.
2012. aug. 25. 15:31
 4/12 A kérdező kommentje:

Kipróbálom még a kakaót reggelire, hátha...

Melyik a jobb? Ha tejpépet adok neki, vagy ha tápszerből csinálok mondjuk tejberizst?

2012. aug. 25. 15:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Még az jutott eszembe, hogy este lefekvésnél ugye a szoptatás után alszik el. Nem a cicin. Na most mivel ehhez hozzá van szokva, azt hogy tudom megoldani, hogy cici nélkül aludjon el? Mert ez nehéz lesz.
2012. aug. 25. 15:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a tejpépet, azt szokták szeretni, főleg ha teszel bele gyümölcsöt. Vagy van vaniliás tejberízspép, azt imádta a fiam sütőtökkel. Még mais megeszi a gyümis kekszes tejpépet, pedig már 2,5 éves, persze ő már rendes tejet is iszik. A szopiról meg szerintem próbáld meg úgy leszoktetni, hogy cumisüveget adsz neki, tegyél bele Hippes teát, az finom. Azok a babák nem szoktak tápit enni, akik nem ismerik kicsi koruk óta az ízét, ugyanis szörnyű, majd kóstold meg. Az anyatej meg finom, édes.
2012. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért lesz a tejtől ekcémás? pedig az lenne a megoldás,vagy a tejpép
2012. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a 2.válaszoló vagyok,szerintem mindegy hogy tejpépet adsz neki vagy te magad csinálod.Én azért csinálom magam mert így sokkal jobban tudom variálni +sokkal olcsóbb! Mondjuk én a Heinz kinder Grízt veszem a Tessco-ban 360Ft ebből kb 40adagra való van (na ez sem egy utolsó szempont,ha meg a normális búzadarával csinálod 200FT/kg)Én tejpépet csak híbe- hóba veszek idő spórolás miatt,de 250g-belőle min.700ft 5 adag.Egyépként pár sorral feljebb írta valaki hogy rossz az íze,egyetértek én mikor elkezdtem ezt a tápis dolgot milumil-al kezdtem olyan keserű mint a fene.Ami nálunk bevált a Hipp az édeskés,de sz@rul oldódik!Próbáltál más fajta tehéntejet is?Mert lehet csak az az egyfajta üti ki.
2012. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem merek még neki tejet adni. 3-4 hete kapott először tojás sárgáját és attól is tiszta kiütés lett. A tejtől kiskorában lett ekcémás, mert átment a tejemen keresztül.

SZóval tényleg nagyon érzékeny ezekre a dolgokra.

Ma is volt egy kísérlet a tápszerre, ízesítettem, de az a baj, hogy addig el sem jutunk, hogy megkostolja. Eltolja magától a cumisüveget, az itatópoharat, a bögrét. Semmit nem fogad el. Ha oda kerül a sor, hogy tejet adjak neki, mégis miből kostoltassam?

2012. aug. 25. 21:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Én házi tejet javasolnék,feles higításal.De ha tényleg így kiütik a dolgok 1 évesen,akkor nagy valószínüséggel allergiás.Én kérnék beutalót allergia tesztre.Ha meg nem fogadja el a tápszert,akkor meg vigyed be más tejtermék formájával (savanyítottak)ennyi idősen ha nem nagyon soványka akkor elég lesz az is és tarts egy kis szünetet a tápival.
2012. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!