Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudják a babák, h be...

Honnan tudják a babák, h be kell fordulniuk születés előtt?

Figyelt kérdés
Tudom, furi kérdés...de pont most ötlött fel bennem a kérdés...Mert TUDNI biztos nem tudják, h "na most nekem meg kell fordulnom, hogy a fejem induljon kifelé"...:) De akkor honnan mégis...? /Tudom vannak babák, akik nem jól tudják, vagy nem is "tudják", hogy ezt kellene tenniük...ezen most nem gondolkozom/

2012. aug. 25. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:

ösztönlényeg!

rengeteg ilyen tulajdonságuk van még pár éves korukig. pl ahogy bújnak ki,beforddul a fejecskéjük balra illetve ösztönből tudják,hogy ha a karodra fekteted a babát,evés következik.


ezeken nem kell agyalni :)

2012. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Leginkább a gravitáció játszik közre, nem a tudat. :) A babáknak a feje a legnehezebb, ezért idővel úgymond lesüllyed. Emiatt van, hogy amelyik baba már befordult fejjel lefelé, az nem igazán szokott visszafordulni, mivel nem bírja. Nyilván kivétel van, mert akkor nem lenne faros szülés, de én ezt olvastam még régebben. Ha meg belegondolsz, akkor van benne logika, hiszen vajúdás közben is azt mondják jó sétálni, mert akkor hamarabb csúszik a baba feje a szülőcsatorna fele.
2012. aug. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!