Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki "megtanította" aludni a...

Aki "megtanította" aludni a kisbabáját, azokat kérdezném az éjszakai kelésekről, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Itt most nem olyan választ várok, hogy ki támogatja és ellenzei, erről már tettem fel kérdést.

azért szeretném megtanítani elaludni, mert éjjel sokszor ébred, és valószínű azért is mert nem tanult meg visszaaludni. az aludj jól gyermekem módszer nagyjából ismerem így leírások alapján, azt nem tudom hogy egyszerre alkalmazzam az elaltatásnál ezt és éjjel mit tegyek, amikor ébred a baba? szoptassam ugyanúgy, vagy ugyanazt tegyem mint este?


2012. aug. 25. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

az én dokim szerint az egyedül elalváshoz idegrendszeri érettség kell

ha ez még nincs meg, nem tudod rá "megtanítani"

ha meg már elérte az érettséget akkor meg nem kell tanítani mert úgy is beáll a rend


ezeket tapasztalatból írom

2012. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
első válaszoló,akkor nem kell neked bemutatni milyen egy újszülött idegrendszere....mégis az én 4hetes visszaalszik magától. na???
2012. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

de honnan tudod melyik babának mennyire erős az idegrendszere?????

az kívülről nem látszik

és ha kora baba volt? vagy az anyukája dohányzott? vagy egyszerűen csak genetikailag később ér??

2012. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
akkor az enyém tökéletes :) igazad van :)
2012. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a 2. és 3. babám is 4 illetve 5hetes koruktól átaludták az éjszakát úgy, hogy sose ébredtek fel éjszaka, csak reggel fél 8körül.


Az első ébredt éjjel párszor kb 6hós koráig, de csak a cumit kellett a szájába dugnom- és ennyi volt. Mivel az ágya mellettünk volt még akkor, ha meghallottam a hangját félálomban felálltam, cumi és már aludtunk is.

Utána elmult egyik napról a másikra.


Örülök, hogy ilyen ügyesek,(hu de sokan irigykedtek is rám emiatt) de én konkrétan nem csináltam velük semmit.

2012. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sajnos a kérdésemre nem igazán kaptam még megoldást.

Kedves első, olyan nehéz hogy melyik pszichológusnak és dokinak higgyen az ember. mert vannak dokik akik meg mást állítanak--- beleástam magam a témába!!!!

De azt nem hiszem hogy ha érett rá, beáll a rend, mert sokan beszámoltak itt arról hogy az addig rosszul alvó, kelegető babájukat ezzel a módszerrel sikeresen megtanították rá.

2012. aug. 25. 20:35
 7/9 A kérdező kommentje:
Az én babám nem volt sem korababa, és nem dohányoztam, idegileg eléggé rendben van. mondjuk szerintem valószínűleg az elalvás kérdése nem idegrendszer erősségen múlik.
2012. aug. 25. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Én normálisan válaszolok. Éjjel is úgy tegyél mint ahogy az esti elalvásnál. 2 gyereknél használtam,ha érdekel még valami írj privit
2012. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém még ébred ugyan éjjel 1x szopizni, de magàtòl alszik el. Éjjel nekem az vàlt be, hogy csak akkor van peluscsere, ha nagyon muszàj, kerülöm a szemkontaktust, nem szòlok hozzà, csak megszoptatom, ès megy vissza aludni. Ez furàn hangozhat, de Igy nem ébred fel teljese n, és nem akar jàtszani.
2012. aug. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!