Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ilyenkor mit valaszolnatok?...

Ti ilyenkor mit valaszolnatok? Bovebben lent

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 honapos mult, es nemreg kezdtuk a hozzataplalast. Baratnom kislanya meg csak 2 honapos de mar 5 hetes koratol tapszeres lenne, de nem adnak neki mert draga, igy tehentejet kap felvizezve, plusz bebikajat kap mar ebedre es vacsira tejbegrizt, es amin en kiakadtam hogy a keresztelo utan tortat evett a picikeje. Nemreg kerdezte tolem hogy mit kap mar az en kisfiam, es mondtam hogy mi meg csak nemreg kezdtuk a hozzatapit, erre o szinte lehurrogott hogy miert ilyen keson, kioktatott hogy mit hogyan kell, meg hogy mit ehet meg mit nem, mert hogy az o babaja igy meg ugy. Eleg kitero valaszt adtam ra, hogy ne bantsam meg, pedig szivem szerint megmondtam volna a velemenyem hogy igen rosszul csinalja, de semmi jogom beleavatkozni az o nevelesi dolgaba. De akkor o miert szol meg engem es miert oktat ki hogy en mit hogyan csinalok???

Ha legkozelebb talalkozom vele, es ismet felhozna a temat, ti mit valaszolnatok??? Hisz ha kerek perec megmondom akkor csak megsertodne.


2012. aug. 27. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Én pedig megmondanám, hogy ezt így meg így csinálom mert a gyerekorvos, védőnő is így mondta! Nehogymár! felvizezett tehéntej...! Már ez kivágná nálam a biztosítékot, plusz h 2 hónapos korától bébiételt eszik???? Vannak hasfájás nélküli babák (ritka , de van) azt meg így teszi tönkre az anyja gyomorügyileg....Ha lehet kerüld ezt a barátnőd, mert olyan okos, hogy már félévesen bébikompba fogja rakni, hogy tanuljon meg járni....:):S
2012. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

En is kiakadtam mikor meselte, de ha beleszolok akkor az a baj, igy hallgattam hogy mit tud a lanya. Nem vagyunk nagy baratnok, sot inkabb mondanam csak ismerosnek, de folyton azzal kerkedik hogy az o babaja mar mit tud, es hogy jaj, milyen szepen eszik stb...

Van hogy meg fb-on is ramir es dicsekszik.

Na de ez mire jo??? Nem ertem. De lehet hogy igazad van es meg fogom neki mondani hogy az amit csinal nagyon nem jo.

koszonom a valaszod

2012. aug. 27. 16:47
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Azt hogy ő hogy eteti a babáját az ő dolga de nehogy már ő oktasson ki téged.

Mond azt neki hogy én így csinálom te meg úgy majd meglátjuk ki nevet a végén....

(majd pár év múlva meg sír hogy a gyereknek ilyen és olyan betegségei vannak...)

2012. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen igazad van (utolso) pont ezert hallgattam vegig hogy o mit hogyan stb..., nem szoltam ra semmit hisz az o dolga, csak a kioktatos reszet nem ertettem en sem.

Na de mindegy is, inkabb mergelodok magamban meg egy kicsit, aztan teszek ra hogy o mit csinal.

koszonom a valaszod

2012. aug. 27. 16:55
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

nem hiszem el hogy lehet ennyire felelőtlen!!!

egyáltalán nem drága a tápszer,pár száz forint.nekem is nem soká 2 hós lesz a babám és én is tápszert adok neki de én hipoallergént .na az drága 2300 ft 1 dobozzal,de nem sajnálom tőle ha már tejem nincs akkor kapjon jót.

tehéntej meg bébikaja.....ehez inkább nincs is hozzáfűzni valóm,elég durva!

hozzá nem jár védőnő?mert akkor nem értem hogy mer neki ilyeneket adni vagy nem tud róla a védőnő meg a gyerekorvos?

2012. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy volt e naluk a vedono, vagy hogy tud e gyermekorvos ezekrol, de szerintem nem, csak nekem az a fura, hogy elvileg kellene mennie tapszert iratni. Azt hogyan oldja meg. Elmegy de nem valtja ki. Nem is ertem hogy hogyan meri ezt igy csinalni.
2012. aug. 27. 17:46
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok.

igen biztos felíratja d nem váltja ki.vagy eleve azt mondja van teje.


a védőnőnek meg az első 2 hónapba hetente kell mennie.legalábbis nálunk így van.

2012. aug. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A barom!!!Ezért is van ennyi beteg gyerek sajnos.A hülye szülők tönkre teszik az amúgy egészséges gyereküket!Juj de felhúztam magam!Én szerintem úgy beolvasnék neki hogy többet nem beszélne velem, de nem is akarnék ilyen emberrel áááááááááá kész vagyok.barom!
2012. aug. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sajnos en is nagyon felhuztam magam a dolgon, de szerinte ez tok normalis, de engem meg tud szolni hogy miert csak most stb....

Nem tudom hogy lehet ilyen felelotlen, de nem kivanok neki rosszat, de majd ha par ev mulva lesz valami baja a babajanak, allergia, vagy egyeb,akkor pedig majd tud sirni hogy szegeny gyereke. A masik legszornyubb hogy alig hizik, es szerinte a sulya a babajanak is teljesen normalis. Meg mindig csak 4000g korul van, pedig 3000g-mal szuletett.

Nalunk, sajnos a vedono alig-alig megy ki, altalaban a babaval kell menni hozzajuk. Ott persze azt mond amit o akar.

2012. aug. 27. 21:54
 10/14 anonim ***** válasza:
szegény kisgyerek.annyira beletudom élni magam a rosz dolgokba az a baj:-(azért is húzom fel magam mert én meg annyira óvom a széltől is a gyerekeimet.Jó hogy nem nekem mondta kiosztanám.Szerintem mond csak el neki ha valami nem tetszik ezt a baba érdekébe is teszed.Lehet lesz valami foganatja.Én megmondanám mert így nem érezném úgy hogy nem tettem semmit.
2012. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!