Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák válaszolnátok...

TKI Ibolya kérdése:

Ikres anyukák válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg hogy ikreket várok.Engem sokkolt a hír,mert már van 3 gyerekem és így sem férünk el az 55 négyzetméteren.Még az is megfordult a fejemben,hogy nem kellene megtartani őket. : ( De a férjem annyira boldog!

Viszont a családom biztosan kifog bukni!


Van olyan akinek többedig terhességre lettek ikrei? Hogy ment a szoptatás? Természetes úton szültetek vagy császárral? Volt segítségetek? Vissza nyertétek az alakotokat ( tudom ez annyira nem fontos)?


2012. aug. 27. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a második terhességem volt az ikres. Sok jó ember kis helyen is elfér, ikrekkel meg egyszerűen dupla öröm, hidd el. :-)

Család nálunk örült, mások érdekesen néztek, és még most is sokan "lesajnálnak", pedig már 2 évesek az ikrek.

Szoptatás: 1 hós korukig elég volt az anyatej, onnantól kaptak pótlást, 2 hét után kiderült hogy az egyik fiam nem bírja a tápit, nem ment a súlya, így ő maradt csak anyatejes, másik kapta a maradékot és a tápis pótlást. 4 hósan kezdtem őket hozzátáplálni, 6 hósan két étkezést már kiváltottunk, így már elég volt az anyatej, tápit innen a másik sem fogadta el, úgyhogy nem kellett sokáig szerencsére.

Természetes úton szültem őket, az első baba be volt fordulva, másik faros volt, de mivel egyet már szültem előtte (21 hónap van köztük), így azt mondták mennie kell, de közben úgy készültek, hogy ha a második baba nem úgy jön ahogy kell, visznek császárra. Segítségem a férjem volt csak esténként, meg ha akartam volna, vagy nagyon kellett lehetett, de nem akartam csak ha tényleg minden kötél szakadt.

A lányommal vizesedtem, fiúkkal nem. Érdekes. A lányommal mentek le a kilók a szoptatás alatt, fiúknál nem, sőt. 17 hós korukig szopiztak, akkor kezdtem el odafigyelni és egészségesen enni, 4 hónap alatt fogytam 13 kg-ot. Nem lett csíkom a terhesség alatt, tornázni alig volt időm a diéta alatt a kicsiktől, meg erőm is alig, de elégnek bizonyult amit velük kellett mozogni, mert nem lettem nagyon löttyedt. :-) Kevesebb kg vagyok, mint a lányommal való terhességem kezdetekor.

2012. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszodat! Kicsit felvidítottál mert elég bizonytalan vagyok.
2012. aug. 27. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Örülök. Neked már van rutinod, nem mondom hogy nem lesz nehéz, de így azért jóval könnyebb mintha első babák lennének. Képzeld el hogy hogy fog örülni a férjed majd ha tolhatja őket. :-)

Egy-, vagy kétpetéjűek? Mennyi idős terhes vagy?

2012. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy petéjűek és még nagyon az elején vagyok 6-dik hét.
2012. aug. 27. 21:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, két petéjűek! :)
2012. aug. 27. 21:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a második volt iker terh. Két petéjűek voltak. Egy fiú és egy lány. Én is féltem, de nem bántam meg. 18 hónapos korukig szopiztak felválltva. 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást. 11 hósan elindultak. Itt jött a nehéz időszak. A nagylányom 4 évvel idősebb tőlük és sokat segített. Élvezte, hogy igazából babázhat. Jó volt, mert sokat utánozták egymást és a nagyobbat is. Két évesen már szobatiszták voltak. A fiam visszahúzodobb volt, így szupi volt, hogy nem egyedűl kellett oviba mennie. Már 12 évesek és nagyon jó barátai is egymásnak. Most van egy egyéves tesó, akivel alig van gondom, mert felválltva ajnározák. Sokat segítenek. Gondolom a te nagyobb srácaid is segítenek majd. Az alakomat nem nyertem vissza. 2 év után lógott a hasamon a bőr a combomra, mint egy pulóver, ezért plasztikáztattam. Szülés utáni helyreállító műtét volt, így ingyenes. Amúgy császárral születtek a 36. héten, mert a fiam az utolsó pillanatban befordult farral. 2600 és 2700 grammal születtek.

Gratulálok nektek és szerintem óriási öröm lesz nektek is és a tesóknak is!

2012. aug. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!