Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz-e az hogy átlagosnál...

Igaz-e az hogy átlagosnál többet siró nem jó alvó babák nagyobb esélyel Autisták lehetnek?

Figyelt kérdés

Erről egyik internetes blogról olvastam egy autista gyermeket nevelő nő beszámolója alapján. Azok a babák akik 3 éves korukig ritkán aludják végig az éjszakákat sirás nélkül nagyobb esélyel lehetnek Autisták.


Olyan internetes oldalról is olvastam akkor is rossz alvó lehet a baba 3 éves koráig, ha a kismamát a várandósága korai szakaszában éri stressz. Vagy sokat idegeskednek a várandósságuk alatt a kismamák.



#baba #éjszaka #nyugtalanság #kor #elalvásnál #okainak #felderitése.
2012. aug. 27. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor az én lányom autista?:)

na ne, én már nagyon sok mindent nem hiszek el.

a szülésről is rémtörténeteket hallottam, mégis életem legszebb pillanata volt.

Ez a baj hogy mindig frászt akarnak hozni az emberre a sok rémhírrel!

2012. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt esetleg el tudom képzelni, hogy az autista gyerekek sírósak és rossz alvók, bár nem értek hozzá. De olyat állítani, hogy egy rossz alvó gyerek nagy eséllyel autista, nem lehet. Olyan meg nem fordul elő, hogy egy kismamát ne érjen stressz, úgyhogy ezen is kár agyalni.
2012. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem mind a három gyerekem sírós, nagyon rossz alvó volt. Most 16, az ikrek 12 évesek. Egyik kitűnő, a másik kettő 4-5 tanulók. Nagyon okos önnáló talpraesett gyerekek. Én saját tapasztalat alapján azt mondom ez így nem igaz amit leírtak. Ahogy elöttem is írták egy autista gyerek is lehet sírós, problémás.
2012. aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor itt az ellenpélda: kislányom autista, és mintababa volt, szinte egyáltalán nem sírt, és kiváló alvó volt.

Az sokkal inkább az autizmus jele, ha nem mosolyog vissza, ha rámosolyognak.

2012. aug. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én autista kislányom is mindig jó alvó volt.
2012. aug. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 iricc ***** válasza:
Hiperaktiv-figyelemzavaros gyerekekre jellemző inkább, hogy rosszul alszanak, többet sírnak. De nem minden sokat síró kisbaba ADHD-s. Azautizmusra ez nem annyira jellemző. Az én autistankisfiam világ életében jó alvó volt. De a hiperaktív gyerkőcöm, huhh. Most 3,5 éves, és kész csoda, ha nem ébred éjjel...
2012. okt. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!