Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az úgy jó, ha egy 6 hónapos...

Az úgy jó, ha egy 6 hónapos baba (elmúlt) már csak reggel este kap tápszert?

Figyelt kérdés

Tízórai, ebéd, uzsonna kiváltva.

Fanatikusok ne válaszoljanak. 8miért nem a szoptatás, stb....)

4 hósan kezdtem a hozzátáplálást.

Csak azt eszi, amit ebben a korban szabad neki adni.


2012. aug. 27. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem nem jó. Kevés. Minimum háromszor kellene
2012. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha megvan a napi fél liter tápszer akkor semmi gond.
2012. aug. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel minden étkezés ki van váltva,így jó persze.De arra tényleg figyel,hogy a napi 500ml tejalapú étkezés meglegyen.

Egyébként nálunk is így alakult,annyira jól fogadta a hozzátáplálást,hogy 1 hónap(5hónaposan kezdtük) alatt kiváltottuk az ebédet és az uzsonnát,nálunk tízórai sosem volt,nem igényelte.Lányom 240ml tápot ivott reggel és este.Kapott még tejpépet uzsonnára,így bőven meg volt az 500ml tejalapú táplálék.

2012. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első: megmagyarázod, miért nem jó?

Amúgy meg van a napi fél liter. Reggel este 2-200Mili táp+ uzsonna tejpép.

2012. aug. 28. 09:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert nagyon gyors a tempó a kis gyomrának
2012. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is 4 hónaposan kezdtem mindkét gyermekemnél. A kicsi most lesz 7 hónapos. 4-szer eszik egy nap (reggeli, ebéd, uzsi, vacsora). Ebből a reggeli és a vacsora tápszer, de nincs 5 deci, nem eszik meg összesen a két étkezésre ennyit, max. 4,5 decit. És?

Ne izgulj, teljesen jó, ahogy táplálod. Te látod, hogy neki így megfelelő-e, ne próbáld félrevezettetni magad.

2012. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 hónapos. Mi a tízórait és az ebédet váltottuk ki. 6 hónaposan fogjuk az uzsonnát. Te is kb. így csináltad szerintem. Igaz az én picicm éjszaka is eszik. És még plusz étkezése is van, ami tápszer. De ha pl. a tízórai vagy az uzsi néha tejpép biztosan elég neki.
2012. aug. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen, aranyosak vagytok, és jól esik a bíztatás:)))
2012. aug. 28. 11:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én babám 8 hónapos lesz. Nekünk is ki van már 1 hónapja váltva 3 étkezés és csak reggel és este kap tápszert. 210ml 2x. Nem mindig adok neki tejpépet uzsira, így nem mindig van meg az 500ml.

Szerintem ha normálisan fejlődik, és gyarapszik a súlya, nincs vele semmi gond. (de ez csak a véleményem) :)

2012. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6 hónaposan nekünk 3 tápszer volt és 3 rendes kajcsi. ;-) Olyan 8.5 hónapos korától álltunk rá a reggeli-esti tápszerre. És már csak 5-ször eszik.
2012. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!