Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babád hányszor és...

1 év körüli babád hányszor és milyen időközönként alszik naponta?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 07:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos korától egyszer alszik napközben 2-3 órát.
2012. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Edit12 ***** válasza:
100%

Múlt héten volt 1 éves. Még 2x alszik naponta. Egy nagyobb alvás van kb 11 és dél között, majd délután 4-5 felé egy fél órát. Ha sétálunk, akkor ezt az utóbbit babakocsiban.

De ha van jó ötletetek miként lehet átszoktatni egy nagy alvásra, akkor azt szívesen veszem.

2012. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
2x alszik
2012. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Az én lányom 10 hónapos kora óta 1x alszik, miután rájöttem, hogy a kétszeri alvás sok neki, mert nem aludta át az éjszakát.

Mivel eleve olyan 10 körül aludt a lányom ezt könnyen megoldottam arra az egy órára lefoglaltam 2-3 nap volt nehéz de utána tök szépen beállt rá. Ha nagyon nagy az eltérés a két alvás között akkor én úgy csinálnám, hogy fél órát tolnék rl egyszerre a délelőtti alváson, és utána a délutánit hoznám előrébb. Persze elősszőr csak az egyiket piszkálnám és utána a másikat, de lehet, hogy utána ez magától beáll, pláne ha a délelőtti alvással kezdi az ember, mert ha délben fekszik le és alszik 2-3 órát akkor már nem hinném, hogy igényelni fogja a délután 4-5 óraikkor alvást. Nálunk még az is nagyon bevált, hogy délután 4-től már nincs alvás. Ha nem ébredne föl (ami nagyon ritka) akkor én teszem és utána játszok vele. 7ig utána fürdés és vacsi alvás.

2012. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Általában 8-kor kel. Van, hogy 10 körül álmos már és le tudom tenni, ilyenkor délután is alszik még egyet 16-17 óra körül, de van, hogy csak 11 után alszik el (2-3 órát), ilyenkor délután már nem álmos.
2012. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6- kor ébred. 10-11 körül alszik kb 1 órát. Du. 3-4 fele 1-2 órát. Este fél 10 körül alszik el. Éjszaka párszor ébred, közöttünk vissza alszik. Tehát kétszer alszik.
2012. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A lányom 8 hónaposan állt be az egy alvásra. Akkor még ebéd előtt kellett letenni, aztán egy évesen már kibirta ebéd utánig is.
2012. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,az én lányom is 1éves múlt 9én és 2x alszik,még... és szintén szívesen veszem,ha van ötletetek az 1x alvás átszoktatásra!

Vagy átáll ő saját maga??Esetleg ne tegyem le delőtt aludni??(ez 10-11között van).De olyenkor általában túl fárad és olyankor képtelenség elaltatni és inkább keveset alszik,mint sokat...

2012. aug. 28. 10:52
 9/21 A kérdező kommentje:
*olyankor
2012. aug. 28. 10:52
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt babája válogatja. Az én lányom lassan 15 hónapos lesz, reggel 8-9 között kel. És még nappal kétszer alszik. Ha fél 10-kor kel, akkor már fogcsikorgatva, de kibírjuk egyszeri alvással.

A kisfiam a bölcsiben is 1 órát aludt max, pedig korán kelt, jól lefáradt és mégsem. A többiek 2 órát aludtak, ő meg egyet és a maradék egy órában csendben könyvet nézegetett... szóval egy nagy alvásra nem lehet szerintem rászoktatni.

2012. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!