Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírás közben leállt a babám...

Sírás közben leállt a babám légzése. Mit tehetek hogy ez ne forduljon többet elő?

Figyelt kérdés
Tegnap este a kiságyában feküdt a kislányom és sírás közben leállt a légzése(beriasztott a légzésfigyelő)odaszaladtunk hozzá a férjem megrázta,én átvettem és a kezemben hasra fordítottam és elkezdtem ütögetni a hátát,és arra felsírt!Úgy láttam mintha tej lenne a szájában,de nem vagyok biztos hogy az volt.olyan gyorsan történt minden!!Mit tehetek hogy ez többé ne forduljon elő,nagyon kiborultam!!!
2012. aug. 28. 09:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, mennyire kiboríthatott a dolog, együttérzek Veled. :(

Ha evés után voltatok, akkor ilyenkor támasz ki a hátát, hogy inkább háton-de oldalt feküdjön, és akkor a tej kifelé távozik.

2012. aug. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon jól, ösztönösen cselekedtél. Ha a tejtől nem tud levegőt venni, akkor ütögetni kell a hátát, ahogy tegnap csináltad.


Most leleszek pontozva de mind1. Na szóval én úgy szoktam, ha már nagyon sír a gyerek, egy kicst megfújom az arcát.

Mindkét gyrekemnél bevált.

2012. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha háton altatom nem búkik vissza a tejcsi?Nem tudom mitől állt le a légzése.Lehet hogy a sírástól?Annyira behisztizett volna?
2012. aug. 28. 09:22
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ki kell venni a babát hasra fordítani vagy fejjel lefelé lógatni picit a lapockai közé kell mérni egy ö,

űtést és ráfujni a babaára

vidd ma el orvoshoz lehet kellene egy vizsgálat nekünk is volt 2 napos Heim pál orszonda megnézték hogy minden oké e a gyerekkel

2012. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
De a szimpla háton igen, de a félig háton és félig oldalt nem. Vagy hát inkább oldalt, mint háton. Nem tudom érted-e. Ha tisztán oldalt fekteted, könnyen hasrafordul, és nem biztos, hogy azt éjszakára szeretnéd.
2012. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Milyen vizsgálatot csináltak nektek?


Igen,értem mire gondolsz.Etetés után kipróbálom,hogy mit szól hozzá!

2012. aug. 28. 09:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem, ahogy említetted is, annyira "behiztizett"! Sok baba ilyenkor azt csinálja, hogy csak préseli-préseli ki a levegőt, nem szívja vissza és persze a bebiőr ettől beriaszt! Nálunk akkor volt ez, mikor szurit kapott és egyszerűen nem vett levegőt sìrás közben, teljesen le is merevedett, cékla szinű lett a feje! Orvos meg egy hatalmasat fújt az arcába, na ettől aztán levegő után kapott, közben én meg elájultam a sokktól! Nagyon durva volt! Jár, doki szerint ilyenkor sok baba elájul, amiben az a "jó", hogy elernyed a kis teste és végre vesz levegőt!

Na, szerintem nálatok is ez lehetet, ha sìrás közben történt ez az egész!

2012. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen,ez is lehetséges,de ő nem is volt magánál!Nem vett levegőt!:(Ebben az esetben vajon mi a megoldás?
2012. aug. 28. 10:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora amúgy a baba?
2012. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Előző vagyok!

Hát figyu, ha megoldható sétáljatok el a gyerekorvoshoz, esetleg védőnőhöz , csak tudnak valamit mondani Neked!

A szeme is csukva volt egyébként meg totál ernyedt volt a kis teste?

Mert az én lányom sem volt magánál úgy láttam legalábbis, csak mereven nézett maga elé, pfuuuuu de szörnyű volt!

Én nem tudom elképzelni, hogy sìrás közben egyszer csak puff, eszméletét veszti és nem vesz levegőt! Hu de nem irigyellek!

2012. aug. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!